Sonda
Jak oceniasz zmiany w organizacji ruchu na ulicy Słowackiego
jest lepiej niż wcześniej
pogorszyło się
należy to zmienić
nie mam zdania
POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [04.04.2011, 12:03:13] • Świnoujście

Chciał wjechać na prom z… nielegalnym kogutem

Chciał wjechać na prom z… nielegalnym kogutem

fot. Policja

Tytuł brzmi groteskowo. Oczywiście nie chodzi nam o to, że ktoś chciał przepłynąć z wyspy na wyspę z kogutem – nielegalnym imigrantem albo uciekinierem z aresztu. Raczej o kierowcę, który na dachu samochodu zamontował „koguta” udając służby policyjne. Dzięki czujności (a może zazdrości?) stojących w kolejce kierowców został złapany przez policję.

W niedzielę wieczorem około godziny 19.10 oficer dyżurny otrzymał informacje, że w okolicach promu Karsibór porusza się pojazd z zamontowanym na dachu przenośnym sygnalizatorem świetlnym używanym przez pojazdy uprzywilejowane.

- Pojazd ten został zatrzymany przez patrol policji podczas zjazdu z promu. Właściciel przyznał się do posiadania przenośnego niebieskiego światła i do korzystania z niego w czasie jazdy, jednak poinformował, że go nie włączał – mówi sierż. Dorota Małysa z KMP Świnoujście. – Znajdujący się na miejscu świadkowie potwierdzili słowa sprawcy wykroczenia i w celu poświadczenia swoich słów okazali zrobione zdjęcia. 46- latkowi został zatrzymany symulator świetlny a za popełnione wykroczenie został ukarany.

Wg kodeksu wykroczeń korzystanie przez osobę nie będącą do tego uprawnioną, posiada w pojeździe urządzenie stanowiące obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego w ruchu, wysyłające sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie, a także elementy oznakowania w postaci napisów podlega karze grzywny. Ostrzejszą sankcją jest już korzystanie z tego typu urządzeń. Kodeks wykroczeń mówi w tym przypadku o 14 dniach aresztu a urządzenia i elementy ulegają przepadkowi.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 43, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 43

Gość • Czwartek [07.04.2011, 14:43:19] • [IP: 80.245.179.***]

samochod uprzywilejowany - wysyla sygnal dzwiekowy i swietlny, i tylko taki powinien wjezdzac na prom bez kolejki.a nie ze poprostu posiada koguta

MAX • Środa [06.04.2011, 22:01:30] • [IP: 178.238.244.**]

Za ten czyn powinien być bardzo surowo ukarany.Rozdzielić ptaki. A co zrobił z kurą. Pewnie zjadł...

Gość • Środa [06.04.2011, 06:16:17] • [IP: 92.42.117.***]

Chciał chłop do Policji a tu karany, został mu Kogut i może udawać Borewicza

Gość • Wtorek [05.04.2011, 22:24:53] • [IP: 204.140.189.***]

a przepraszam, a co taki symulator swietlny symuluje??

Jolka • Wtorek [05.04.2011, 17:09:06] • [IP: 46.113.250.***]

Każdy orze jak może...

Gość • Wtorek [05.04.2011, 13:29:44] • [IP: 178.42.181.***]

Miał tablice ZS, to była złota audi A6.

Gość • Wtorek [05.04.2011, 13:17:10] • [IP: 93.94.184.***]

miałem chyba deja vu bo ten łysy kark znowu stał dzisiaj przed bielikiem z tym kogutem...to jakiś fetyszysta kogucikowy!?

Natala • Wtorek [05.04.2011, 10:56:22] • [IP: 188.147.56.**]

Gdyby był tunel albo most to takie rzeczy nie miały by miejsca ale nasi ekolodzy nie wyrażają no to zgody a nasz prezydent i radni nic z tym nie robią. Szczerze gratuluje Panu pomysłu bo był pomysł świetny :))

Gość • Wtorek [05.04.2011, 09:59:33] • [IP: 88.156.234.***]

To nie mogl pozyczyc radiowozu ?. ..

Gość • Wtorek [05.04.2011, 08:35:10] • [IP: 178.238.249.***]

blachy mial ZS bo widzialem to /:)

Maślankiewicz • Wtorek [05.04.2011, 06:37:42] • [IP: 213.186.90.*]

Zamiast wołać policję, powinni temu cwaniakowi wjechać tym kogutem w du pę i włączyć. A czy ktoś wie, jakie miał blachy?

Gość • Wtorek [05.04.2011, 00:47:44] • [IP: 217.68.201.**]

'"PORCELANA"" PROMOWA ORMO ON WIE O KOGO CHODZI

Gość • Wtorek [05.04.2011, 00:41:23] • [IP: 80.245.189.***]

A TVN przepływa bielikami bez kolejki :D Powalone prawo w powalonym mieście. .

Gość • Poniedziałek [04.04.2011, 22:34:17] • [IP: 95.129.225.***]

czujność rewolucyjna została zachowana czyli ormo nadal czuwa możecie ludziska spać spokojnie a cwaniak zamiast 14 dni aresztu 28 dni sprzątanka np. po szmbiarce z włączonym kogucikiem na beretce

Ryju • Poniedziałek [04.04.2011, 21:58:13] • [IP: 178.238.252.***]

Jak masz łeb i ch..., to kombinuj.Brawo dla typa !

Gość • Poniedziałek [04.04.2011, 19:15:53] • [IP: 93.94.186.***]

na prom powinny wjeżdżać tylko oznakowane pojazdy bo tylko one są uprzywilejowane

Gość • Poniedziałek [04.04.2011, 19:10:20] • [IP: 178.37.161.**]

hahhah zajebiste...

Gość • Poniedziałek [04.04.2011, 18:49:28] • [IP: 83.13.154.***]

Porucznik Kojak z Nowego Jorku !

Gość • Poniedziałek [04.04.2011, 18:30:30] • [IP: 93.94.188.***]

Takich jak ten (przebieraniec) to u nas wielu. Jednym słowem" wszystkie chwyty dozwolone" Teraz będzie łgał :-)

Gość • Poniedziałek [04.04.2011, 17:03:42] • [IP: 79.187.138.**]

Pomysłowy Dobromir nareszcie znalazł sposób na kolejki na prom. ..tylko brać przykład.

Gość • Poniedziałek [04.04.2011, 16:53:19] • [IP: 195.117.222.*]

To się przejechał

Gość • Poniedziałek [04.04.2011, 16:50:50] • [IP: 93.94.191.**]

Prawie jak w Rosji :)

Gość • Poniedziałek [04.04.2011, 16:28:15] • [IP: 217.97.193.***]

kara jest za samo posiadanie go w samochodzie, kupic sobie mozna ale do domu mozesz go co najwyzej autobusem przewieść