POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [24.12.2012, 17:01:26] • Świnoujście

Wymarzonych Świąt!!!

Wymarzonych Świąt!!!

fot. Sławomir Ryfczyński

„Był pastuszek bosy, na fujarce grał
Pasał w górach owce i w szałasie spał.
Nagle aniołowie z nieba w bieli przyfrunęli
Obudzili go gdy spał, gdy spał...
Obudzili go gdy spał, gdy spał...”

Ludzie, zwłaszcza znużeni pracą, nie są zadowoleni gdy – po ciężkim dniu ktoś jeszcze nie daje im się wyspać. Ale tej nocy warto jest nie przespać! Doczekaliśmy bowiem pięknego czasu . Gwiazdy, przy której blasku bledną nasze powszednie troski i kłopoty. Zabłysła nam na firmamencie nieba, a do jej blasku dołączyło migotliwe światełko gwiazdeczki ukrytej w niepozornym żłóbku. Cud to prawdziwy bo, choć nie wygląda na wieeelką kumulację amerykańskiego lotka, porusza świat o wiele bardziej aniżeli emocje nadmuchane przez wszystkie totalizatory świata razem wzięte.



Jeśli znaleźliśmy czas by go powitać to znaczy tyle, że mamy wreszcie dość czasu dla siebie; dla żony, męża, dziecka, babci, dziadka. Ten czas na wspólną refleksję to najpiękniejszy podarek jaki nam przyniósł choć... jeśli ktoś czekał tak na ten upragniony laptop, może nie zauważyć innej radości...

Może nie do wszystkich trafi bogaty Mikołaj. Zawsze jednak możemy sobie podarować coś nadzwyczajnego. Kiedyś dziadek naszego znajomego w ten sposób wytłumaczył mu dlaczego w wigilijny wieczór wyłączył telewizor... Może warto spróbować i tej radości. W końcu to noc najpiękniejsza przede wszystkim dlatego, że tak cicha...

Choć do Bożego Narodzenia przylgnęło w naszej kulturze miano rodzinnego święta to mamy nadzieję, że ta świąteczna atmosfera zdoła wyjść także na nasze ulice. Że będzie tam obecna w każdym naszym uśmiechu, który poślemy mniej i bardziej znajomym ale w końcu – mieszkańcom jednego miasta. Dla tego – oprócz tradycyjnego przymiotnika do świątecznych życzeń, dodajmy jeszcze jeden. I życzmy sobie UŚMIECHNIĘTYCH ŚWIĄT!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Środa [26.12.2012, 22:19:30] • [IP: 31.63.221.***]

Ta choinka wygląda, jakby nie wyglądała.

Gość • Środa [26.12.2012, 20:43:45] • [IP: 92.42.118.***]

choinka jest piekna

Gość • Wtorek [25.12.2012, 20:52:22] • [IP: 80.54.19.***]

Identyczne choinki są w Nowej Soli oraz w Lublinie. Można to zobaczyć na żywo, na kamerach internetowych online. Wielkie mi co, ze nagrano jedną z tych choinek kamerą. Wesołych Świąt Marnoto Świnoujska.

Gość • Wtorek [25.12.2012, 20:38:38] • [IP: 80.245.184.***]

W Zgierzu doszło do zdewastowania Szopki Bożonarodzeniowej, figurka Jezuska została roztrzaskana, a figurka Matki Bożej zniknęła.To po wypadku w Częstochowie, kolejny atak na symbole religijne w Polsce.

Gość • Wtorek [25.12.2012, 12:41:36] • [IP: 88.156.235.**]

Choinka śliczna zrobiłam sobie przy niej zdjęcia i powysyłałam znajomym, niech zobaczą.Wszystkim się bardzo podobała.Życzę wszystkim zdrowych świąt.

Gość • Wtorek [25.12.2012, 10:57:32] • [IP: 80.245.184.***]

Hej, to święta cieszmy się z wszystkiego co jest wokół nas. Radosnych, miłych Świat !

adam andrzej • Wtorek [25.12.2012, 06:55:11] • [IP: 77.88.163.**]

pogody ducha szscęśliwości i miłości w święta i nowym roku

Gość • Wtorek [25.12.2012, 06:34:02] • [IP: 93.94.185.***]

WESOŁYCH, SPOKOJNYCH ŚWIĄT

Gość • Wtorek [25.12.2012, 04:09:33] • [IP: 80.245.188.**]

wszyskiego naj choinka jest wypas

Ryju • Wtorek [25.12.2012, 00:28:21] • [IP: 178.238.245.***]

Każdemu, nieważne skąd, życzę Wesołych i miłych Świąt!

Gość • Wtorek [25.12.2012, 00:15:42] • [IP: 37.130.227.***]

...mimo wszystko Najlepszego Światecznie Groszku...

Krzysztof Sowiński • Poniedziałek [24.12.2012, 23:38:07] • [IP: 62.69.248.***]

Wszystkim Mieszkańcom Rodzinnych i Spokojnych Świąt.

Gość • Poniedziałek [24.12.2012, 22:08:17] • [IP: 92.42.119.***]

ten nowy deptak czy co to jest na placu i chodniki pod główną pocztą już nadają sie do ponownego ulozenia... wszystko sie po odwilży rozpadło... masakra :) wyglada jakby to juz z 15 lat mialo

Gość • Poniedziałek [24.12.2012, 21:44:45] • [IP: 80.245.184.**]

Wesolych Swiat !

Gość • Poniedziałek [24.12.2012, 21:34:57] • [IP: 88.199.232.**]

Karpia szalonego renifera pijanego Mikołaja bogatego bałwana śnieżnego Sylwestra szampańskiego oraz szczęśliwego wskoku do NOWEGO...ROKU!

Gość • Poniedziałek [24.12.2012, 20:15:57] • [IP: 92.42.114.***]

Szczesc boże dla kazdego czlowieka, niech gwiazdka betlejemska świeci nad każdym, niech Bóg was prowadzi.

Alelluja i do przodu ! • Poniedziałek [24.12.2012, 18:38:26] • [IP: 37.8.215.***]

Właściciel zagłodzonego boksera też zapewne się już obrzera. ALLELUJA

Gość • Poniedziałek [24.12.2012, 17:21:46] • [IP: 62.69.251.***]

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nadchodzącego roku życzy Studio4life, Krystian Koralewski.

Oglądasz 1-18 z 18
■ Nasi Czytelnicy z rozrzewnieniem wspominają minione lata, ustrojowy przełom, powiew zachodniej nowości. Tamte czasy przybliżają nam fotogalerie i wspomnienia znanego świnoujskiego fotografa - Andrzeja Ryfczyńskiego. Tym razem zabiera nas w podróż do czasów, gdy rozkwitał przygraniczny handel ■ Ostatnia sobota karnawałowego szaleństwa. Jakie macie plany?! Za tydzień o tej porze próżno będzie szukać ogłoszeń o balach i imprezach. Wielki post, od środy popielcowej aż do Wielkanocy skutecznie kładzie szlaban na głośne i huczne zabawy. Dzisiejsza sobota za to finisz karnawału. Gdzie rzucacie się na taśmę mety czasu radości? Jakie propozycje mają lokale. A może wolimy prywatkę w gronie znajomych? ■ Czy na sezon znów w Świnoujściu będą leżaki? Pomimo wiatru, na Placu Wolności widać już pierwszych śmiałków, którzy zdecydowali się złapać słoneczne promienie. Niestety, nie widać za to leżaków, które zazwyczaj pojawiały się na Placu Wolności gdy zaczynało robić się ciepło... Czy mieszkańcy oraz turyści, będą mogli liczyć w tym roku na to, aby poleżeć na słońcu w centrum miasta? ■ Rozpoczął się największy karnawał świata! W piątek rozpoczął się jeśli nie najsłynniejszy to z pewnością największy karnawał świata – w Rio de Janeiro. Pokaz na Sambódromo określa się mianem „największego widowiska na ziemi”, bo żadnego karnawału nie da się porównać z tym obchodzonym w Rio de Janeiro. To dlatego nazywa się go „świętem ludowym z odrobiną ubrania i mnóstwem radości” – mówi Jarosław Molenda, który gościł na tej imprezie dwa lata temu ■ W marcu będą wieszać na drzewach kolejne budki dla ptaków. 50 budek lęgowych dla małych ptaków, jak sikorki czy wróble, pojawi się na drzewach w Parku Zdrojowym, kasztanowcach oraz przy szkołach. Na dniach dotrą od wykonawcy. W ich wieszaniu pomogą strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Karsiborze. Kosztowały 1250 złotych brutto. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku miasto również kupiło i zamontowało budki lęgowe dla ptaków na drzewach w Parku Szopena oraz Parku Zdrojowym. W pierwszym 50, a w drugim 100 sztuk ■