POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [24.12.2012, 17:01:26] • Świnoujście

Wymarzonych Świąt!!!

Wymarzonych Świąt!!!

fot. Sławomir Ryfczyński

„Był pastuszek bosy, na fujarce grał
Pasał w górach owce i w szałasie spał.
Nagle aniołowie z nieba w bieli przyfrunęli
Obudzili go gdy spał, gdy spał...
Obudzili go gdy spał, gdy spał...”

Ludzie, zwłaszcza znużeni pracą, nie są zadowoleni gdy – po ciężkim dniu ktoś jeszcze nie daje im się wyspać. Ale tej nocy warto jest nie przespać! Doczekaliśmy bowiem pięknego czasu . Gwiazdy, przy której blasku bledną nasze powszednie troski i kłopoty. Zabłysła nam na firmamencie nieba, a do jej blasku dołączyło migotliwe światełko gwiazdeczki ukrytej w niepozornym żłóbku. Cud to prawdziwy bo, choć nie wygląda na wieeelką kumulację amerykańskiego lotka, porusza świat o wiele bardziej aniżeli emocje nadmuchane przez wszystkie totalizatory świata razem wzięte.



Jeśli znaleźliśmy czas by go powitać to znaczy tyle, że mamy wreszcie dość czasu dla siebie; dla żony, męża, dziecka, babci, dziadka. Ten czas na wspólną refleksję to najpiękniejszy podarek jaki nam przyniósł choć... jeśli ktoś czekał tak na ten upragniony laptop, może nie zauważyć innej radości...

Może nie do wszystkich trafi bogaty Mikołaj. Zawsze jednak możemy sobie podarować coś nadzwyczajnego. Kiedyś dziadek naszego znajomego w ten sposób wytłumaczył mu dlaczego w wigilijny wieczór wyłączył telewizor... Może warto spróbować i tej radości. W końcu to noc najpiękniejsza przede wszystkim dlatego, że tak cicha...

Choć do Bożego Narodzenia przylgnęło w naszej kulturze miano rodzinnego święta to mamy nadzieję, że ta świąteczna atmosfera zdoła wyjść także na nasze ulice. Że będzie tam obecna w każdym naszym uśmiechu, który poślemy mniej i bardziej znajomym ale w końcu – mieszkańcom jednego miasta. Dla tego – oprócz tradycyjnego przymiotnika do świątecznych życzeń, dodajmy jeszcze jeden. I życzmy sobie UŚMIECHNIĘTYCH ŚWIĄT!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Środa [26.12.2012, 22:19:30] • [IP: 31.63.221.***]

Ta choinka wygląda, jakby nie wyglądała.

Gość • Środa [26.12.2012, 20:43:45] • [IP: 92.42.118.***]

choinka jest piekna

Gość • Wtorek [25.12.2012, 20:52:22] • [IP: 80.54.19.***]

Identyczne choinki są w Nowej Soli oraz w Lublinie. Można to zobaczyć na żywo, na kamerach internetowych online. Wielkie mi co, ze nagrano jedną z tych choinek kamerą. Wesołych Świąt Marnoto Świnoujska.

Gość • Wtorek [25.12.2012, 20:38:38] • [IP: 80.245.184.***]

W Zgierzu doszło do zdewastowania Szopki Bożonarodzeniowej, figurka Jezuska została roztrzaskana, a figurka Matki Bożej zniknęła.To po wypadku w Częstochowie, kolejny atak na symbole religijne w Polsce.

Gość • Wtorek [25.12.2012, 12:41:36] • [IP: 88.156.235.**]

Choinka śliczna zrobiłam sobie przy niej zdjęcia i powysyłałam znajomym, niech zobaczą.Wszystkim się bardzo podobała.Życzę wszystkim zdrowych świąt.

Gość • Wtorek [25.12.2012, 10:57:32] • [IP: 80.245.184.***]

Hej, to święta cieszmy się z wszystkiego co jest wokół nas. Radosnych, miłych Świat !

adam andrzej • Wtorek [25.12.2012, 06:55:11] • [IP: 77.88.163.**]

pogody ducha szscęśliwości i miłości w święta i nowym roku

Gość • Wtorek [25.12.2012, 06:34:02] • [IP: 93.94.185.***]

WESOŁYCH, SPOKOJNYCH ŚWIĄT

Gość • Wtorek [25.12.2012, 04:09:33] • [IP: 80.245.188.**]

wszyskiego naj choinka jest wypas

Ryju • Wtorek [25.12.2012, 00:28:21] • [IP: 178.238.245.***]

Każdemu, nieważne skąd, życzę Wesołych i miłych Świąt!

Gość • Wtorek [25.12.2012, 00:15:42] • [IP: 37.130.227.***]

...mimo wszystko Najlepszego Światecznie Groszku...

Krzysztof Sowiński • Poniedziałek [24.12.2012, 23:38:07] • [IP: 62.69.248.***]

Wszystkim Mieszkańcom Rodzinnych i Spokojnych Świąt.

Gość • Poniedziałek [24.12.2012, 22:08:17] • [IP: 92.42.119.***]

ten nowy deptak czy co to jest na placu i chodniki pod główną pocztą już nadają sie do ponownego ulozenia... wszystko sie po odwilży rozpadło... masakra :) wyglada jakby to juz z 15 lat mialo

Gość • Poniedziałek [24.12.2012, 21:44:45] • [IP: 80.245.184.**]

Wesolych Swiat !

Gość • Poniedziałek [24.12.2012, 21:34:57] • [IP: 88.199.232.**]

Karpia szalonego renifera pijanego Mikołaja bogatego bałwana śnieżnego Sylwestra szampańskiego oraz szczęśliwego wskoku do NOWEGO...ROKU!

Gość • Poniedziałek [24.12.2012, 20:15:57] • [IP: 92.42.114.***]

Szczesc boże dla kazdego czlowieka, niech gwiazdka betlejemska świeci nad każdym, niech Bóg was prowadzi.

Alelluja i do przodu ! • Poniedziałek [24.12.2012, 18:38:26] • [IP: 37.8.215.***]

Właściciel zagłodzonego boksera też zapewne się już obrzera. ALLELUJA

Gość • Poniedziałek [24.12.2012, 17:21:46] • [IP: 62.69.251.***]

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nadchodzącego roku życzy Studio4life, Krystian Koralewski.

Oglądasz 1-18 z 18
■ 48-letni elektryk kombinator został nakryty na kradzieży prądu przy ulicy Modrzejewskiej! Świnoujscy policjanci prowadzący rozpoznanie w zakresie przestępczości gospodarczej ujawnili wczoraj w jednym z mieszkań nielegalne podłączenie do sieci elektrycznej. 48-letni właściciel lokalu odpowie przed sądem za kradzież prądu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, którego wysokość może wynieść od kilkuset do kilku tysięcy złotych ■ Zostawili płonące ognisko przy Karsiborskiej! Musieli interweniować strażacy. Ciepłe dni zachęcają do spędzania wolnego czasu przy ognisku w towarzystwie znajomych. Niestety, wakacje to także czas wzmożonej pracy dla strażaków, którzy wzywani są do gaszenia pozostawionych w lasach ognisk. ■ Strażacy uwolnili mieszkańców ulicy Jaracza od os! Osy które zadomowiły się w budynku przy ulicy Jaracza, krótko cieszyły się swoim nowym domem. Eksmisję w trybie natychmiastowym zapewnili im strażacy, którzy po godzinie 8.00 wezwani zostali do usunięcia gniazda. ■ Leżał na ulicy, mijały go samochody, nikt nie reagował. Pijanemu się nie pomaga? Wiele się mówi o wszechobecnej znieczulicy, która sprawia, że jesteśmy coraz bardziej obojętni na problemy innych. Mijamy, odwracamy głowę, udajemy nieuwagę, by tylko nie reagować. Z przykładem takiego rodzaju znieczulicy zetknął się ostatnio nasz Czytelnik. W czwartek, około godziny 21:00 na ulicy 11 Listopada za Lidlem leżał pijany mężczyzna. Znajdował się na jezdni, po której samochody przejeżdżają niemal bez przerwy. Kierowcy kilku aut ominęli leżącego, nikt nie zatrzymał się, by sprawdzić, co mu się stało. Dopiero nasz Czytelnik, zaniepokojony sytuacją, zatrzymał się i zatarasował drogę. ■ Zielona papuga z czerwoną plamką nad dziobem dnia 27.07 wleciała do mieszkania - właściciela proszę o kontakt 511-739-829 ■