POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [24.12.2012, 17:01:26] • Świnoujście

Wymarzonych Świąt!!!

Wymarzonych Świąt!!!

fot. Sławomir Ryfczyński

„Był pastuszek bosy, na fujarce grał
Pasał w górach owce i w szałasie spał.
Nagle aniołowie z nieba w bieli przyfrunęli
Obudzili go gdy spał, gdy spał...
Obudzili go gdy spał, gdy spał...”

Ludzie, zwłaszcza znużeni pracą, nie są zadowoleni gdy – po ciężkim dniu ktoś jeszcze nie daje im się wyspać. Ale tej nocy warto jest nie przespać! Doczekaliśmy bowiem pięknego czasu . Gwiazdy, przy której blasku bledną nasze powszednie troski i kłopoty. Zabłysła nam na firmamencie nieba, a do jej blasku dołączyło migotliwe światełko gwiazdeczki ukrytej w niepozornym żłóbku. Cud to prawdziwy bo, choć nie wygląda na wieeelką kumulację amerykańskiego lotka, porusza świat o wiele bardziej aniżeli emocje nadmuchane przez wszystkie totalizatory świata razem wzięte.



Jeśli znaleźliśmy czas by go powitać to znaczy tyle, że mamy wreszcie dość czasu dla siebie; dla żony, męża, dziecka, babci, dziadka. Ten czas na wspólną refleksję to najpiękniejszy podarek jaki nam przyniósł choć... jeśli ktoś czekał tak na ten upragniony laptop, może nie zauważyć innej radości...

Może nie do wszystkich trafi bogaty Mikołaj. Zawsze jednak możemy sobie podarować coś nadzwyczajnego. Kiedyś dziadek naszego znajomego w ten sposób wytłumaczył mu dlaczego w wigilijny wieczór wyłączył telewizor... Może warto spróbować i tej radości. W końcu to noc najpiękniejsza przede wszystkim dlatego, że tak cicha...

Choć do Bożego Narodzenia przylgnęło w naszej kulturze miano rodzinnego święta to mamy nadzieję, że ta świąteczna atmosfera zdoła wyjść także na nasze ulice. Że będzie tam obecna w każdym naszym uśmiechu, który poślemy mniej i bardziej znajomym ale w końcu – mieszkańcom jednego miasta. Dla tego – oprócz tradycyjnego przymiotnika do świątecznych życzeń, dodajmy jeszcze jeden. I życzmy sobie UŚMIECHNIĘTYCH ŚWIĄT!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Środa [26.12.2012, 22:19:30] • [IP: 31.63.221.***]

Ta choinka wygląda, jakby nie wyglądała.

Gość • Środa [26.12.2012, 20:43:45] • [IP: 92.42.118.***]

choinka jest piekna

Gość • Wtorek [25.12.2012, 20:52:22] • [IP: 80.54.19.***]

Identyczne choinki są w Nowej Soli oraz w Lublinie. Można to zobaczyć na żywo, na kamerach internetowych online. Wielkie mi co, ze nagrano jedną z tych choinek kamerą. Wesołych Świąt Marnoto Świnoujska.

Gość • Wtorek [25.12.2012, 20:38:38] • [IP: 80.245.184.***]

W Zgierzu doszło do zdewastowania Szopki Bożonarodzeniowej, figurka Jezuska została roztrzaskana, a figurka Matki Bożej zniknęła.To po wypadku w Częstochowie, kolejny atak na symbole religijne w Polsce.

Gość • Wtorek [25.12.2012, 12:41:36] • [IP: 88.156.235.**]

Choinka śliczna zrobiłam sobie przy niej zdjęcia i powysyłałam znajomym, niech zobaczą.Wszystkim się bardzo podobała.Życzę wszystkim zdrowych świąt.

Gość • Wtorek [25.12.2012, 10:57:32] • [IP: 80.245.184.***]

Hej, to święta cieszmy się z wszystkiego co jest wokół nas. Radosnych, miłych Świat !

adam andrzej • Wtorek [25.12.2012, 06:55:11] • [IP: 77.88.163.**]

pogody ducha szscęśliwości i miłości w święta i nowym roku

Gość • Wtorek [25.12.2012, 06:34:02] • [IP: 93.94.185.***]

WESOŁYCH, SPOKOJNYCH ŚWIĄT

Gość • Wtorek [25.12.2012, 04:09:33] • [IP: 80.245.188.**]

wszyskiego naj choinka jest wypas

Ryju • Wtorek [25.12.2012, 00:28:21] • [IP: 178.238.245.***]

Każdemu, nieważne skąd, życzę Wesołych i miłych Świąt!

Gość • Wtorek [25.12.2012, 00:15:42] • [IP: 37.130.227.***]

...mimo wszystko Najlepszego Światecznie Groszku...

Krzysztof Sowiński • Poniedziałek [24.12.2012, 23:38:07] • [IP: 62.69.248.***]

Wszystkim Mieszkańcom Rodzinnych i Spokojnych Świąt.

Gość • Poniedziałek [24.12.2012, 22:08:17] • [IP: 92.42.119.***]

ten nowy deptak czy co to jest na placu i chodniki pod główną pocztą już nadają sie do ponownego ulozenia... wszystko sie po odwilży rozpadło... masakra :) wyglada jakby to juz z 15 lat mialo

Gość • Poniedziałek [24.12.2012, 21:44:45] • [IP: 80.245.184.**]

Wesolych Swiat !

Gość • Poniedziałek [24.12.2012, 21:34:57] • [IP: 88.199.232.**]

Karpia szalonego renifera pijanego Mikołaja bogatego bałwana śnieżnego Sylwestra szampańskiego oraz szczęśliwego wskoku do NOWEGO...ROKU!

Gość • Poniedziałek [24.12.2012, 20:15:57] • [IP: 92.42.114.***]

Szczesc boże dla kazdego czlowieka, niech gwiazdka betlejemska świeci nad każdym, niech Bóg was prowadzi.

Alelluja i do przodu ! • Poniedziałek [24.12.2012, 18:38:26] • [IP: 37.8.215.***]

Właściciel zagłodzonego boksera też zapewne się już obrzera. ALLELUJA

Gość • Poniedziałek [24.12.2012, 17:21:46] • [IP: 62.69.251.***]

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nadchodzącego roku życzy Studio4life, Krystian Koralewski.

Oglądasz 1-18 z 18
■ ODKRYJ LOGOS Zapraszamy Na spotkanie rekrutacyjne do Klas Szkoły Podstawowej oraz Liceum 29.05.2018 (środa) godz.17.00, ul. Grunwaldzka 47 ■ Do świnoujskiego portu wszedł jeden z trzech największych żaglowców świata Kruzensztern. W Świnoujściu będzie do poniedziałku włącznie. Jednostka zacumowana będzie przy nabrzeżu Władysława IV (koło Kapitanatu Portu). Godziny bezpłatnego zwiedzania: 25. V (piątek) 14.00 - 20.00 26. V (sobota) 10.00 - 19.00 27. V (niedziela) 10.00 - 19.00 28. V (poniedziałek) 10.00 - 12.00 ■
■ 25.05 przy wejściu na plaże (pierwsze wejście na wschód od głównego) lub na plaży zgubiono iPhone czarnego w okładce. Proszę znalazce o kontakt pod tel 0048 783736099 lub 0049 17624948800 dziękuje ■ XI Festyn Rodzinny w Forcie Anioła już w niedzielę Zapraszamy Dzieci, Rodziców i Opiekunów, już w najbliższą niedzielę (27 maja 2018) o godz. 12.00 – 15.00 na XI Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w FORCIE ANIOŁA ■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ Rada Miasta zatwierdziła sprawozdanie prezydenta Świnoujścia i udzieliła mu absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta w roku 2017.■ Skarbnik Miasta Iwona Górecka-Sęczek: "Rok budżetowy kończy się w Świnoujściu nadwyżką wysokości 103 milionów złotych.Odkąd pracuję w urzędzie z taka wysoką nadwyżką nie mieliśmy jeszcze do czynienia" ■ Poszukiwania kobiety zakończyły się pomyślnie; została ona przewieziona do szpitala - informuje asp. szt. Beata Olszewska oficer prasowy KMP w Świnpoujściu ■