POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [24.12.2012, 17:01:26] • Świnoujście

Wymarzonych Świąt!!!

Wymarzonych Świąt!!!

fot. Sławomir Ryfczyński

„Był pastuszek bosy, na fujarce grał
Pasał w górach owce i w szałasie spał.
Nagle aniołowie z nieba w bieli przyfrunęli
Obudzili go gdy spał, gdy spał...
Obudzili go gdy spał, gdy spał...”

Ludzie, zwłaszcza znużeni pracą, nie są zadowoleni gdy – po ciężkim dniu ktoś jeszcze nie daje im się wyspać. Ale tej nocy warto jest nie przespać! Doczekaliśmy bowiem pięknego czasu . Gwiazdy, przy której blasku bledną nasze powszednie troski i kłopoty. Zabłysła nam na firmamencie nieba, a do jej blasku dołączyło migotliwe światełko gwiazdeczki ukrytej w niepozornym żłóbku. Cud to prawdziwy bo, choć nie wygląda na wieeelką kumulację amerykańskiego lotka, porusza świat o wiele bardziej aniżeli emocje nadmuchane przez wszystkie totalizatory świata razem wzięte.



Jeśli znaleźliśmy czas by go powitać to znaczy tyle, że mamy wreszcie dość czasu dla siebie; dla żony, męża, dziecka, babci, dziadka. Ten czas na wspólną refleksję to najpiękniejszy podarek jaki nam przyniósł choć... jeśli ktoś czekał tak na ten upragniony laptop, może nie zauważyć innej radości...

Może nie do wszystkich trafi bogaty Mikołaj. Zawsze jednak możemy sobie podarować coś nadzwyczajnego. Kiedyś dziadek naszego znajomego w ten sposób wytłumaczył mu dlaczego w wigilijny wieczór wyłączył telewizor... Może warto spróbować i tej radości. W końcu to noc najpiękniejsza przede wszystkim dlatego, że tak cicha...

Choć do Bożego Narodzenia przylgnęło w naszej kulturze miano rodzinnego święta to mamy nadzieję, że ta świąteczna atmosfera zdoła wyjść także na nasze ulice. Że będzie tam obecna w każdym naszym uśmiechu, który poślemy mniej i bardziej znajomym ale w końcu – mieszkańcom jednego miasta. Dla tego – oprócz tradycyjnego przymiotnika do świątecznych życzeń, dodajmy jeszcze jeden. I życzmy sobie UŚMIECHNIĘTYCH ŚWIĄT!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Środa [26.12.2012, 22:19:30] • [IP: 31.63.221.***]

Ta choinka wygląda, jakby nie wyglądała.

Gość • Środa [26.12.2012, 20:43:45] • [IP: 92.42.118.***]

choinka jest piekna

Gość • Wtorek [25.12.2012, 20:52:22] • [IP: 80.54.19.***]

Identyczne choinki są w Nowej Soli oraz w Lublinie. Można to zobaczyć na żywo, na kamerach internetowych online. Wielkie mi co, ze nagrano jedną z tych choinek kamerą. Wesołych Świąt Marnoto Świnoujska.

Gość • Wtorek [25.12.2012, 20:38:38] • [IP: 80.245.184.***]

W Zgierzu doszło do zdewastowania Szopki Bożonarodzeniowej, figurka Jezuska została roztrzaskana, a figurka Matki Bożej zniknęła.To po wypadku w Częstochowie, kolejny atak na symbole religijne w Polsce.

Gość • Wtorek [25.12.2012, 12:41:36] • [IP: 88.156.235.**]

Choinka śliczna zrobiłam sobie przy niej zdjęcia i powysyłałam znajomym, niech zobaczą.Wszystkim się bardzo podobała.Życzę wszystkim zdrowych świąt.

Gość • Wtorek [25.12.2012, 10:57:32] • [IP: 80.245.184.***]

Hej, to święta cieszmy się z wszystkiego co jest wokół nas. Radosnych, miłych Świat !

adam andrzej • Wtorek [25.12.2012, 06:55:11] • [IP: 77.88.163.**]

pogody ducha szscęśliwości i miłości w święta i nowym roku

Gość • Wtorek [25.12.2012, 06:34:02] • [IP: 93.94.185.***]

WESOŁYCH, SPOKOJNYCH ŚWIĄT

Gość • Wtorek [25.12.2012, 04:09:33] • [IP: 80.245.188.**]

wszyskiego naj choinka jest wypas

Ryju • Wtorek [25.12.2012, 00:28:21] • [IP: 178.238.245.***]

Każdemu, nieważne skąd, życzę Wesołych i miłych Świąt!

Gość • Wtorek [25.12.2012, 00:15:42] • [IP: 37.130.227.***]

...mimo wszystko Najlepszego Światecznie Groszku...

Krzysztof Sowiński • Poniedziałek [24.12.2012, 23:38:07] • [IP: 62.69.248.***]

Wszystkim Mieszkańcom Rodzinnych i Spokojnych Świąt.

Gość • Poniedziałek [24.12.2012, 22:08:17] • [IP: 92.42.119.***]

ten nowy deptak czy co to jest na placu i chodniki pod główną pocztą już nadają sie do ponownego ulozenia... wszystko sie po odwilży rozpadło... masakra :) wyglada jakby to juz z 15 lat mialo

Gość • Poniedziałek [24.12.2012, 21:44:45] • [IP: 80.245.184.**]

Wesolych Swiat !

Gość • Poniedziałek [24.12.2012, 21:34:57] • [IP: 88.199.232.**]

Karpia szalonego renifera pijanego Mikołaja bogatego bałwana śnieżnego Sylwestra szampańskiego oraz szczęśliwego wskoku do NOWEGO...ROKU!

Gość • Poniedziałek [24.12.2012, 20:15:57] • [IP: 92.42.114.***]

Szczesc boże dla kazdego czlowieka, niech gwiazdka betlejemska świeci nad każdym, niech Bóg was prowadzi.

Alelluja i do przodu ! • Poniedziałek [24.12.2012, 18:38:26] • [IP: 37.8.215.***]

Właściciel zagłodzonego boksera też zapewne się już obrzera. ALLELUJA

Gość • Poniedziałek [24.12.2012, 17:21:46] • [IP: 62.69.251.***]

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nadchodzącego roku życzy Studio4life, Krystian Koralewski.

Oglądasz 1-18 z 18
■ W niedzielę 22 pażdziernika przeprowadzona zostanie kolejna edycja „15”Złotej Jesieni , biegu zaliczanego do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging . Zapisy od 11.00 , start o 12.00 spod szałasu nad Jeziorem Wolgastsee. Trasa wiedzie wokół jeziora ( 4 pętle po 3.750m każda ) . Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Białoruskiej w Świnoujściu. W dniach od 17 października 2017 do 2 grudnia 2017 roku, w związku z prowadzonymi pracami drogowymi, wyłączona z ruchu zostaje ul. Białoruska, na odcinku od ulicy Sosnowej do ul. Norweskiej. Dojazd do posesji zostanie zapewniony. ■ We wtorek 17. października 2017 r. o godzinie 18.00 nastąpi próba nowej iluminacji budynku Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Zapraszamy mieszkańców i gości, abyśmy wspólnie ocenili i zdecydowali, czy tak właśnie może wyglądać oświetlenie elewacji tego obiektu ■ Czarna teczka Żmurkiewicza wyparowała? W co gra Żmurkiewicz z Agatowską? ■ Na razie nie ma chętnych do budowy parkingu wielopoziomowego w centrum ■ Flota Świnoujście pokonała Białych Sądów 4-1 (2-1) ■ Znaleziono kartę bankomatową banku bgz bnp paribas. Na karcie jest nazwisko pani Sylwi. Właścicielka może się zgłosić po kartę pod numer 884077722 ■ Potrącenie na ulicy Grunwaldzkiej, 69- letni mężczyzna wpadł pod koła samochodu dostawczego ■ Mężczyzna pobił pracownicę MOPR-u! Kobieta trafiła do szpitala! ■ Dostojnie i z gracją, jak przystało na morskiego szlachcica, tuż przed północą z piątku na sobotę żaglowiec „Kapitan Borchardt” pojawił się na wodach świnoujskiego portu. Cumy podjął pracownik Mariny Północnej. „Borchardta" przyprowadził do Świnoujścia jeden z legendarnych kapitanów, który do dziś pełni czynną służbę w polskiej flocie – kpt ż.w. Ziemowit Barański. Zanim wyruszy w dalszą drogę, żaglowiec pozostanie przy kei Mariny Północnej przez najbliższe trzy, może cztery dni ■ W środę, około godziny 17:30 w okolicy skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej z Karsiborską zgubiono telefon samsung galaxy j-3. Znalazca proszony jest o kontakt z numerem telefonu 661 -656-404 ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła Strategię Realizacji Problemów Społecznych dla miasta Świnoujścia. Strategia obowiązywać będzie w latach 2017 -20126 ■ Prezydent Żmurkiewicz: Między starą promenadą na promenadą na wydmie zamierzamy wybudować jeszcze jeden ciąg spacerowy, tzw. "promenadę słońca". Handlujący dotychczas w tym ciągu beda mogli tam handlować najprawdopodobniej do końca przyszłego sezonu. ■