POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [24.12.2012, 17:01:26] • Świnoujście

Wymarzonych Świąt!!!

Wymarzonych Świąt!!!

fot. Sławomir Ryfczyński

„Był pastuszek bosy, na fujarce grał
Pasał w górach owce i w szałasie spał.
Nagle aniołowie z nieba w bieli przyfrunęli
Obudzili go gdy spał, gdy spał...
Obudzili go gdy spał, gdy spał...”

Ludzie, zwłaszcza znużeni pracą, nie są zadowoleni gdy – po ciężkim dniu ktoś jeszcze nie daje im się wyspać. Ale tej nocy warto jest nie przespać! Doczekaliśmy bowiem pięknego czasu . Gwiazdy, przy której blasku bledną nasze powszednie troski i kłopoty. Zabłysła nam na firmamencie nieba, a do jej blasku dołączyło migotliwe światełko gwiazdeczki ukrytej w niepozornym żłóbku. Cud to prawdziwy bo, choć nie wygląda na wieeelką kumulację amerykańskiego lotka, porusza świat o wiele bardziej aniżeli emocje nadmuchane przez wszystkie totalizatory świata razem wzięte.



Jeśli znaleźliśmy czas by go powitać to znaczy tyle, że mamy wreszcie dość czasu dla siebie; dla żony, męża, dziecka, babci, dziadka. Ten czas na wspólną refleksję to najpiękniejszy podarek jaki nam przyniósł choć... jeśli ktoś czekał tak na ten upragniony laptop, może nie zauważyć innej radości...

Może nie do wszystkich trafi bogaty Mikołaj. Zawsze jednak możemy sobie podarować coś nadzwyczajnego. Kiedyś dziadek naszego znajomego w ten sposób wytłumaczył mu dlaczego w wigilijny wieczór wyłączył telewizor... Może warto spróbować i tej radości. W końcu to noc najpiękniejsza przede wszystkim dlatego, że tak cicha...

Choć do Bożego Narodzenia przylgnęło w naszej kulturze miano rodzinnego święta to mamy nadzieję, że ta świąteczna atmosfera zdoła wyjść także na nasze ulice. Że będzie tam obecna w każdym naszym uśmiechu, który poślemy mniej i bardziej znajomym ale w końcu – mieszkańcom jednego miasta. Dla tego – oprócz tradycyjnego przymiotnika do świątecznych życzeń, dodajmy jeszcze jeden. I życzmy sobie UŚMIECHNIĘTYCH ŚWIĄT!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Środa [26.12.2012, 22:19:30] • [IP: 31.63.221.***]

Ta choinka wygląda, jakby nie wyglądała.

Gość • Środa [26.12.2012, 20:43:45] • [IP: 92.42.118.***]

choinka jest piekna

Gość • Wtorek [25.12.2012, 20:52:22] • [IP: 80.54.19.***]

Identyczne choinki są w Nowej Soli oraz w Lublinie. Można to zobaczyć na żywo, na kamerach internetowych online. Wielkie mi co, ze nagrano jedną z tych choinek kamerą. Wesołych Świąt Marnoto Świnoujska.

Gość • Wtorek [25.12.2012, 20:38:38] • [IP: 80.245.184.***]

W Zgierzu doszło do zdewastowania Szopki Bożonarodzeniowej, figurka Jezuska została roztrzaskana, a figurka Matki Bożej zniknęła.To po wypadku w Częstochowie, kolejny atak na symbole religijne w Polsce.

Gość • Wtorek [25.12.2012, 12:41:36] • [IP: 88.156.235.**]

Choinka śliczna zrobiłam sobie przy niej zdjęcia i powysyłałam znajomym, niech zobaczą.Wszystkim się bardzo podobała.Życzę wszystkim zdrowych świąt.

Gość • Wtorek [25.12.2012, 10:57:32] • [IP: 80.245.184.***]

Hej, to święta cieszmy się z wszystkiego co jest wokół nas. Radosnych, miłych Świat !

adam andrzej • Wtorek [25.12.2012, 06:55:11] • [IP: 77.88.163.**]

pogody ducha szscęśliwości i miłości w święta i nowym roku

Gość • Wtorek [25.12.2012, 06:34:02] • [IP: 93.94.185.***]

WESOŁYCH, SPOKOJNYCH ŚWIĄT

Gość • Wtorek [25.12.2012, 04:09:33] • [IP: 80.245.188.**]

wszyskiego naj choinka jest wypas

Ryju • Wtorek [25.12.2012, 00:28:21] • [IP: 178.238.245.***]

Każdemu, nieważne skąd, życzę Wesołych i miłych Świąt!

Gość • Wtorek [25.12.2012, 00:15:42] • [IP: 37.130.227.***]

...mimo wszystko Najlepszego Światecznie Groszku...

Krzysztof Sowiński • Poniedziałek [24.12.2012, 23:38:07] • [IP: 62.69.248.***]

Wszystkim Mieszkańcom Rodzinnych i Spokojnych Świąt.

Gość • Poniedziałek [24.12.2012, 22:08:17] • [IP: 92.42.119.***]

ten nowy deptak czy co to jest na placu i chodniki pod główną pocztą już nadają sie do ponownego ulozenia... wszystko sie po odwilży rozpadło... masakra :) wyglada jakby to juz z 15 lat mialo

Gość • Poniedziałek [24.12.2012, 21:44:45] • [IP: 80.245.184.**]

Wesolych Swiat !

Gość • Poniedziałek [24.12.2012, 21:34:57] • [IP: 88.199.232.**]

Karpia szalonego renifera pijanego Mikołaja bogatego bałwana śnieżnego Sylwestra szampańskiego oraz szczęśliwego wskoku do NOWEGO...ROKU!

Gość • Poniedziałek [24.12.2012, 20:15:57] • [IP: 92.42.114.***]

Szczesc boże dla kazdego czlowieka, niech gwiazdka betlejemska świeci nad każdym, niech Bóg was prowadzi.

Alelluja i do przodu ! • Poniedziałek [24.12.2012, 18:38:26] • [IP: 37.8.215.***]

Właściciel zagłodzonego boksera też zapewne się już obrzera. ALLELUJA

Gość • Poniedziałek [24.12.2012, 17:21:46] • [IP: 62.69.251.***]

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nadchodzącego roku życzy Studio4life, Krystian Koralewski.

Oglądasz 1-18 z 18
■ Już w czerwcu kolorowa Mazowia zawita do Świnoujścia! To pierwszy w Polsce taki prom! ■ Blisko półtonowa mina stwarza zagrożenie dla żeglugi w Świnoujściu ■ 30- latka wpadła w szał i raniła nożem mężczyznę. Ofiara ataku trafiła do szpitala ■ Uczniowie ZSM w Ogólnopolskim Konkursie - Młodzież na morzu ■ Świnoujscy policjanci poszukują właściciela odnalezionego roweru ■ Pijany kierowca wnioskował dla siebie o dożywotni zakaz prowadzenia. ■ Świnoujska plaża ze znakiem Błękitnej Flagi ■ 47-latek miał ponad 2 promile Niebezpiecznie wystająca studzienka na ulicy Kołłątaja, już od ponad roku straszy kierowców. Poniedziałkowe popołudnie okazało się jednak pechowe dla kierowcy ciemnego Renault, który jadąc ulicą Kołłątaja zahaczył o studzienkę, miską olejową. Nie jest to pierwszy, i zapewne nie ostatni przypadek, kiedy właśnie w tym miejscu dochodzi do tego typu zdarzenia ■ Radny o ulicach : Dziury okrutne. Kiedy rozpoczną się ponowne remonty ulic?- dopytywał się na ostatniej sesji radny SLD Stanisław Bartkowiak. Zdaniem rajcy, napraw domagają się już ulica 11 Listopada i Leśmiana. Tylko czy się ich doczekają ■ Zgubiono kluczyk od samochodu mercedes. Czarny elektroniczny z brelokiem, czarna saszetka na klucze. Uczciwego znalazce czeka nagroda tel. 731278062 ■ Strażnicy miejscy dostali nowe auto. Tymczasem radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej Marek Niewiarowski chętnie widziałby ich na… rowerach ■ Popłyń dla Oskarka. Wspomóż zbiórkę pieniędzy na operację serduszka chłopca ■ Zaginęła Foxie. Prosimy o pomoc w poszukiwaniach psiaka ■