POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.04.2013, 16:02:46] • Świnoujście

Alina Celniak: Na targowisku kradną psy!

Alina Celniak: Na targowisku kradną psy!

fot. Alina Celniak

Pamiętacie historię suczki beagla, która błąkała się w okolicach targowiska przy ulicy Bałtyckiej? Handlarze denerwowali się wówczas na pracowników świnoujskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Za przyjazd i zabranie psa zażądali bowiem 150 złotych. Historia ma jednak swój ciąg dalszy...

Alina Celniak, kierownik schroniska, twierdzi, że na targowisku notorycznie kradzione są psy.

- Ludzie przywiązują psy na chwilę do latarni, idą coś kupić. Jest tam jeden mężczyzna, bardzo wulgarny, który odwiązuje te psy. To już 7 – 8 pies, który został tak uprowadzony – powiedziała w rozmowie telefonicznej Alina Celniak.

Kierownik świnoujskiego schroniska uważa, że ktoś odwiązał psa, bo myślał, że suczka jest ciężarna.

- Właścicielka beagla poszła na chwilę po zakupy. Trwało to kilka minut i już nie zobaczyła swojego zwierzęcia. Ludzie z rynku odwiązali suczkę, bo myśleli, że zarobią na szczeniakach. Jak się okazało, że nie jest ciężarna zrobili aferę aby ukryć swoje postępowanie – tłumaczy Alina Celniak. - Właścicielka szukała suni wszędzie... niestety bez rezultatu. Dodatkową pracą dla pracowników schroniska było poszukiwanie właściciela. Na szczęście Luna jest w domu ale jej właścicielka musiała pokonać ok. 200 km żeby odebrać swoje kochane zwierzę.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 42

Gość • Środa [24.04.2013, 22:26:51] • [IP: 80.245.178.**]

Psów zatrzęsienie. Niedługo będzie tych obsrajtuchów więcej, niż ludzi. Brud i smród, hałas. A prawo sobie z tym nie radzi. Świnoujście - Wielka Psiarnia.

Gość • Piątek [19.04.2013, 13:31:22] • [IP: 188.33.203.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [18.04.2013, 23:41:22] • [IP: 31.175.69.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [18.04.2013, 00:01:08] • [IP: 178.238.249.***]

Jestem na targowisku codziennie od pięciu lat i nigdy nie widziałam, żeby jakikolwiek Niemiec przywiązał swojego psa do latarni. To brednie wyssane z palca. Dziwię się redakcji, że drukuje nie potwierdzone informacje. To, co jest w tym artykule to nic innego jak oszczerstwa i pomówienia. Może pani A.C. zajęłaby się wypełnianiem swoich zawodowych obowiązków, a nie sianiem plotek?

Gość • Środa [17.04.2013, 14:24:30] • [IP: 93.94.190.***]

Zawiesić tabliczkę o kuriozalnej ale prawdziwej treści:" Uwaga, kradną psy-nie zostawiać ich samych". A może prowokacyjka policyjna, tylko że nie wiem jak to jest z tego rodzaju kradzieżami w kodeksie? Przyłapać tego" wulgarnego" jak Schronisko nazywa, faceta, za wszarz - i na policję.

Gość • Środa [17.04.2013, 13:59:45] • [IP: 92.42.118.**]

Ludzie nie przesadzajcie nic sie psu nie dzieje jak zostanie przywiazany na pare minut chyba lepiej dla niego jak miałby siedzieć kilka godz. lub caly dzien sam w domu i czekac az włascicielka wróci do domu

Gość • Środa [17.04.2013, 13:09:55] • [IP: 92.42.118.***]

Popieram internautę 116*** że albo zakupy albo spacer z psem. To samo dzieje się przy samie na ulicy róg Chopina a Pilsudskiego. Pies uwiązany wyje szczeka a właściciel(ka) pogaduszki w sklepie. Ostatnio to nawet wyszła Pani sprzedawczyni na papierosa a pies uwiązany koło niej szczekał i zero reakcji. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć że właściciel(ka) tego uwiązanego psa ma coś z głową.

Gość • Środa [17.04.2013, 10:58:37] • [IP: 92.42.115.***]

Popieram iż w GRTIN BANKU to robią ja też zostałam OSZUKANA założyłam lokatę jak się okazało to 10 lat nie mogę pobrać MASAKRA --ludzie uważajcie co robicie CZYTAJCIE nie dajcie się oszukać OPIEKUNOWI KLIENTA!!

Gość • Środa [17.04.2013, 10:27:22] • [IP: 92.42.113.***]

Ty odiotko i dobrze że facet odwiążuje. Bo takie kretynki jak ty i ikretyni jeden za drugim przychodzą i swe popaprane kundle przywiążauja a ludzie którzy tam pracują lub w okolicy mieszkaja cały dzień muszą słuchać szczekania waszych kundli. Gdyby ja je adwiązywał to by lądowały w kanale.

Gość • Środa [17.04.2013, 10:09:59] • [IP: 31.175.69.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [17.04.2013, 09:17:30] • [IP: 92.42.116.***]

Za przywiązanie i pozostawienie psa przed sklepem bądź targowiskiem, właściciel powinien być ukarany odebraniem psa. Bo albo są zakupy albo spacer z psem. Dwa w jednym nie może być, przywiązany do słupka pies myśli, że został porzucony i ze strachu trzęsie się albo wyje. Ale na bezmyślność i brak empatii nie ma lekarstwa. Pomyślcie o tym zanim po raz kolejny zafundujecie swojemu psiakowi potężną dawkę stresu.

Gość • Środa [17.04.2013, 08:26:29] • [IP: 188.146.38.***]

no i co to się ma do transportu za 150 zł. a z drugiej strony gdzie ta kobieta mieszka, że jeździ 200 km na zakupy i rozumiem, że schronisko jest strasznie oburzone, bo musiało szukać właściciela, to od czego właściwie jest Panie Celniak, wydawało mi się że od pomagania zwierzętom ale chyba nie !!

Gość • Środa [17.04.2013, 07:44:56] • [IP: 92.42.118.***]

z całym szacunkiem dla Pani Ali, idzie kobieta na zakupy i przywiązuje psa do drzewa zgadnijcie ile jej nie było??ponad godzine!!pies wył i szczekał, miałem chęc zejśc i zabrac psiaka i wtedy powinna zapłacic nie 150 a 1500

Gość • Środa [17.04.2013, 07:34:41] • [IP: 37.8.215.***]

Dla miasta pod rozwagę - sprowadzić na miesiąc rodzinę chińczyków i sprawa psów będzie rozwiązana.

ateista • Środa [17.04.2013, 06:42:07] • [IP: 109.243.237.***]

Jak ktos kocha swojego psa to nie przywiązuje psa do slupa by dokonac zakupów. Ile razy krew czlowieka zalewa jak widzi przywiazanego przed sklepem psa, który ujada jak najęty za swoim wlaścicielem. I to nie jest wina zstresowanego psa tylko tych ignorantó właścicieli.

Gość • Środa [17.04.2013, 00:01:31] • [IP: 62.69.250.***]

Dobra dobra, wy tam z tego rynku to niezłe ananasy jesteśta!

Gość • Wtorek [16.04.2013, 23:59:22] • [IP: 31.175.69.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:54:14] • [IP: 31.175.69.**]

sama chyba ukradłaś malapo a teraz z zadzdrości znowu obrażasz ludzi.

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:53:48] • [IP: 80.245.184.**]

No i prosze, czyz ta sunia nie miala niemieckiego czipa? Czytnik odczyta bez problemu. Po co mamy systemy, po co czipujemy psy? Po co ten caly wydatek? A bajka Pani C. niesamowita!

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:47:18] • [IP: 77.88.191.***]

a w getin banku za to jak kr...

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:47:02] • [IP: 62.69.255.**]

Nawet niemcy przyprowadzają swoje kundle, żeby srały w Świnoujściu.

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:34:21] • [IP: 95.215.20.***]

A JA SIĘ PYTAM GDZIE SĄ ROZLICZENIA WPŁAT I WYDATKÓW ZWIĄZANYCH Z SUCZKĄ JAMNIKA Z NOWOTWOREM NA PYSZCZKU??!! wpłacaliśmy grube pieniadze, namawialiśmy znajomych nawet spoza Świnoujścia i co?

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:29:42] • [IP: 188.147.92.*]

Pani Celniak jak zwykle ma wymówkę na swoją ignorację, ludzie zrozumcie jej nie zalezy na pomocy zwierzatkom tylko na dotacji z miasta. Im mniej psów u niej tym wiecej kasy zostaje w jej kiszeni, na dodatek przecież karmy i kocy nie musi kupować, bo Niemcy to dają, no i szkoły oczywiście..ZROZUMCIE JAK TO DZIAŁA PRZECIEŻ TO TAKIE PROSTE...

Gość • Wtorek [16.04.2013, 21:27:11] • [IP: 88.156.235.***]

czy ktoś wogule wie jak z tą panią zrobić porządek??panie prezydencie do roboty-sondaże spadają!!

franciszek • Wtorek [16.04.2013, 20:44:11] • [IP: 77.88.191.**]

niech kradna i wywoza, bedzie mniej ich w miescie. W polsce jest najwiecej psów na głowe mieszkańca na całym świecie !! a więc raczej nie zabraknie darmozjadów

Oglądasz 1-25 z 42
■ Koło brydżowe Roberek przyjmie dziesięciu brydżystów. Spotkania: w poniedziałki, środy i soboty są bezpłatne. Kontakt pod numerem telefonu: 603-373-617. Zapraszamy ■
■ Do tego dramatycznego zdarzenia doszło przy ulicy Piastowskiej. Bezmyślny właściciel na dwie godziny zamknął psa w samochodzie w pełnym słońcu! Według relacji świadków zdarzenia pies był wycieńczony, a z daleka można było usłyszeć głośne szczekanie. Z minuty na minutę jego stan się pogarszał. Tragedia wisiała w powietrzu. Na szczęście los biszkoptowego Goldena Retrievera nie był obojętny przechodzącemu obok samochodu mężczyźnie, który na miejsce natychmiast wezwał policję. To właśnie dzięki natychmiastowej reakcji przechodnia oraz interwencji policji nie doszło do tragedii. Policjantom udało się opuścić tylną szybę auta, dzięki czemu dostali się do psa ■ Samochód stoczył się z wjazdu do galerii Corso! O mały włos, a mogło dojść do tragedii... ■ Czesław Mozil: Takiej komedii w Polsce nie było! Zobacz film! Filmowcy znów w Świnoujściu! Tym razem w naszym mieście kręcone będą zdjęcia do pełnometrażowej komedii „Szkoła uwodzenia Czesława M.” Główną rolę w filmie zagra popularny muzyk, Czesław Mozil. To ma być prawdziwa komedia absurdu!- zapowiadają producenci filmu. Zdjęcia potrwają do końca maja. Już w czwartek o godzinie 19.00 na Basenie Północnym odbędzie się wielki koncert Czesława. Wydarzenie będzie rejestrowane na potrzeby filmu. Świnoujścianie będą mieli niepowtarzalną okazję, by zobaczyć jak od kuchni wygląda praca filmowców. Premiera komedii już w październiku tego roku ■ Policyjne zabezpieczenie eskapady Poker Runs Germany. Policjanci z posterunku wodnego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zabezpieczali eskapadę superszybkich łodzi motorowych. 70 pojazdów z niemieckiego klubu motorowodnego Poker Runs Germany przepływało przez świnoujski Kanał Piastowski, Kanał Mieliński oraz Zalew Szczeciński. Stróże prawa dbali o porządek i bezpieczeństwo na wodzie. ■ Klub „Na Wyspie” doceniony w Szczecinie. Zachodniopomorską Wiosnę Poezji, której organizatorem jest szczeciński oddział Związku Literatów Polskich inaugurowaliśmy 21 marca jednocześnie w Książnicy Pomorskiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świnoujściu, a jednym ze związków twórczych, które od początku czynnie włączyły się w organizację tego cyklu jest Klub Literaci „Na Wyspie” ze Świnoujścia. ■ Ryzykować życie dla umytego okna? Wystarczy stracić równowagę albo poślizgnąć się na parapecie, by domowe porządki zakończyły się tragedią. Jeden z naszych Czytelników zobaczył tę sytuację na ulicy Dąbrowskiego, niedaleko Galerii Corso ■ Wybrano nowego zarządcę schroniska! Fundacja I see You już od 1 czerwca będzie opiekować się zwierzakami! Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu czekają na początku czerwca duże zmiany! Stowarzyszenie "Your Choice" które przez ostatni rok sprawowało władzę w schronisku, odejdzie! Już od 1 czerwca, zwierzętami opiekować będzie się fundacja "I see you" - czyli "Widzę Cię". Mamy nadzieję że Aneta Leda - prezes fundacji, dostrzeże potrzeby zwierząt i zapewni im odpowiednią opiekę ■ Niezabezpieczony rower stoi pomiędzy blokami przy ulicy Witosa już od tygodnia! Policja nie reaguje?.Jeden z naszych Czytelników zauważył nieprzypięty rower stojący pomiędzy blokami przy ulicy Witosa. Pomimo zgłoszenia na policję, rower stoi już ponad tydzień... - Być może coś się stało z właścicielem albo został komuś skradziony, a ta osoba nawet o tym nie wie. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że sprawa została zgłoszona na policję ale jak widać, nasza kochana policja nic z tym nie zrobiła - opisuje Czytelnik ■ W piątek, 20 maja, minęło 25 lat służby ORP „TORUŃ” pod biało-czerwoną banderą. W tym czasie okręt przepłynął ponad 50 tysięcy mil morskich, brał udział w wielu ćwiczeniach krajowych i międzynarodowych zawsze bardzo dobrze wykonując powierzone mu zadania. Na jego pokładzie wyszkoliło się ponad 1200 oficerów, podoficerów i marynarzy. ■ Śmierdzący problem w Świnoujściu? Mieszkańcy zastanawiają się, skąd pochodzi nieprzyjemny zapach... Od kilku dni w Świnoujściu czuć na ulicach nieprzyjemny zapach. Nasi Czytelnicy zastanawiają się, skąd może pochodzić. W licznych mailach i telefonach z prośbami o zainteresowanie się tematem, Czytelnicy obstawiali że zapach może brać się z kwitnących drzew, kanalizacji a nawet z portu. Jak zauważyli mieszkańcy, zapach jest najsilniejszy przy ulicy Armii Krajowej, Wybrzeżu Władysława IV oraz Konstytucji 3 Maja! A jak Wy myślicie, co tak śmierdzi? ■ Po dwugodzinnej dyskusji, wysłuchaniu opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz komisji rewizyjnej Rada Miasta przyjęła sprawozdanie prezydenta miasta wykonania budżetu za rok 2015. Za udzieleniem absolutorium głosowało 20 radnych, nikt nie zagłosował przeciw ani nie wstrzymał się od głosu. Po dwugodzinnej dyskusji, wysłuchaniu opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz komisji rewizyjnej Rada Miasta przyjęła sprawozdanie prezydenta miasta wykonania budżetu za rok 2015. Za udzieleniem absolutorium głosowało 20 radnych, nikt nie zagłosował przeciw ani nie wstrzymał się od głosu ■ PROGNOZA POGODY. Ważna od 19-05-2016, godz. 7:00 do 19-05-2016, godz. 19:00. UWAGA !!! W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIE GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH. Na zachodzie i południu Polski możliwe są miejscami burze, którym towarzyszyć będą intensywne opady deszczu do 15-20 mm w czasie trwania zjawiska ■ Starsza kobieta leżała kilkanaście godzin w łazience! Rozpaczliwe wołanie o pomoc usłyszał dopiero pracownik opieki społecznej! Środowa wizyta jednego z pracowników opieki społecznej u starszej kobiety mieszkającej przy ulicy Rybaki, miała niczym się nie różnić od pozostałych. Jednak gdy pracownik zapukał do drzwi, zamiast dźwięku przekręcanego zamka, usłyszał krzyk swojej podopiecznej dobiegający zza zamkniętych drzwi. Na miejsce po godzinie 14.00 wezwane zostały trzy samochody straży pożarnej, patrol policjantów z wydziału prewencji oraz ratownicy medyczni ■ W motocyklu nagle zapaliła się instalacja elektryczna! Kierowca pobiegł po butelkę wody, aby ugasić pożar! Środa nie okazała się szczęśliwym dniem dla obywatela Niemiec, który wraz ze znajomymi wybrał się na motocyklową wycieczkę do Świnoujścia. Gdy mężczyzna po godzinie 10.00 przejeżdżał ulicą Wojska Polskiego, jego maszyna nagle zaczęła się dziwnie zachowywać. Motocyklista zatrzymał się, aby sprawdzić co dzieje się z jego motocyklem. Gdy spojrzał na silnik, okazało się że płonie instalacja elektryczna w motocyklu! ■ Umarł bez rodziny, przykryty kołdrą... Ciało bezdomnego 62-latka zostało znalezione o 4:30. Los ludzi bezdomnych nie jest łatwy. Życie nie rozpieszczało także bezdomnego 62-latka, który na wózku przemierzał ulice Świnoujścia. Niestety, podczas wtorkowej nocy jego serce przestało bić... Ciało 62-latka zostało znalezione o godzinie 4.30 przy Placu Kościelnym przez policjantów z wydziału prewencji. ■ Zaginął piesek! Właścicel prosi o pomoc w poszukiwaniach! W okolicach ulicy Malczewskiego, w pobliżu sklepu Lidl zaginął pies. Właściciele psiaka bardzo proszą Czytelników o pomoc w poszukiwaniach zguby. Bardzo tęsknią za czworonogiem, dlatego błagają mieszkańców Świnoujścia o pomoc! ■ Papierosy bez akcyzy o łącznej wartości blisko 25 tysięcy złotych, zostały znalezione na Darze Młodzieży! Już 21 maja, statek z praktykantami zawita do Świnoujścia! - Worki wypełnione papierosami bez polskich znaków akcyzy wykryli na żaglowcu powracającym z rejsu szkoleniowego do Gdyni funkcjonariusze Wydziału Morskiego Zwalczania Przestępczości. Na przemyt natrafili podczas kontroli przeprowadzonej 15 maja wieczorem. W magazynach żagli, szwalni i maszynowni jednostki wykryli w sumie 37 tys. sztuk papierosów o wartości prawie 25 tys. zł, które nie zostały zgłoszone w trakcie odprawy wejściowej żaglowca - poinformował rzecznik prasowy Izby Celnej w Gdyni ■ Czytelniczka: Moje dziecko nadziało się na odstający kawałek blachy... Niedługo może tu dojść do tragedii! Płot znajdujący się przy chodniku na ulicy Bohaterów Września, nie wróży niestety nic dobrego. Powyginane, ostre krawędzie blachy, odstają nawet kilkanaście centymetrów od osi płotu, stwarzając realne zagrożenie dla przechodniów. Przekonała się o tym niestety jedna z naszych Czytelniczek, której dziecko nadziało się na odstającą blachę.. ■