Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.04.2013, 16:02:46] • Świnoujście

Alina Celniak: Na targowisku kradną psy!

Alina Celniak: Na targowisku kradną psy!

fot. Alina Celniak

Pamiętacie historię suczki beagla, która błąkała się w okolicach targowiska przy ulicy Bałtyckiej? Handlarze denerwowali się wówczas na pracowników świnoujskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Za przyjazd i zabranie psa zażądali bowiem 150 złotych. Historia ma jednak swój ciąg dalszy...

Alina Celniak, kierownik schroniska, twierdzi, że na targowisku notorycznie kradzione są psy.

- Ludzie przywiązują psy na chwilę do latarni, idą coś kupić. Jest tam jeden mężczyzna, bardzo wulgarny, który odwiązuje te psy. To już 7 – 8 pies, który został tak uprowadzony – powiedziała w rozmowie telefonicznej Alina Celniak.

Kierownik świnoujskiego schroniska uważa, że ktoś odwiązał psa, bo myślał, że suczka jest ciężarna.

- Właścicielka beagla poszła na chwilę po zakupy. Trwało to kilka minut i już nie zobaczyła swojego zwierzęcia. Ludzie z rynku odwiązali suczkę, bo myśleli, że zarobią na szczeniakach. Jak się okazało, że nie jest ciężarna zrobili aferę aby ukryć swoje postępowanie – tłumaczy Alina Celniak. - Właścicielka szukała suni wszędzie... niestety bez rezultatu. Dodatkową pracą dla pracowników schroniska było poszukiwanie właściciela. Na szczęście Luna jest w domu ale jej właścicielka musiała pokonać ok. 200 km żeby odebrać swoje kochane zwierzę.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 42

Gość • Środa [24.04.2013, 22:26:51] • [IP: 80.245.178.**]

Psów zatrzęsienie. Niedługo będzie tych obsrajtuchów więcej, niż ludzi. Brud i smród, hałas. A prawo sobie z tym nie radzi. Świnoujście - Wielka Psiarnia.

Gość • Piątek [19.04.2013, 13:31:22] • [IP: 188.33.203.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [18.04.2013, 23:41:22] • [IP: 31.175.69.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [18.04.2013, 00:01:08] • [IP: 178.238.249.***]

Jestem na targowisku codziennie od pięciu lat i nigdy nie widziałam, żeby jakikolwiek Niemiec przywiązał swojego psa do latarni. To brednie wyssane z palca. Dziwię się redakcji, że drukuje nie potwierdzone informacje. To, co jest w tym artykule to nic innego jak oszczerstwa i pomówienia. Może pani A.C. zajęłaby się wypełnianiem swoich zawodowych obowiązków, a nie sianiem plotek?

Gość • Środa [17.04.2013, 14:24:30] • [IP: 93.94.190.***]

Zawiesić tabliczkę o kuriozalnej ale prawdziwej treści:" Uwaga, kradną psy-nie zostawiać ich samych". A może prowokacyjka policyjna, tylko że nie wiem jak to jest z tego rodzaju kradzieżami w kodeksie? Przyłapać tego" wulgarnego" jak Schronisko nazywa, faceta, za wszarz - i na policję.

Gość • Środa [17.04.2013, 13:59:45] • [IP: 92.42.118.**]

Ludzie nie przesadzajcie nic sie psu nie dzieje jak zostanie przywiazany na pare minut chyba lepiej dla niego jak miałby siedzieć kilka godz. lub caly dzien sam w domu i czekac az włascicielka wróci do domu

Gość • Środa [17.04.2013, 13:09:55] • [IP: 92.42.118.***]

Popieram internautę 116*** że albo zakupy albo spacer z psem. To samo dzieje się przy samie na ulicy róg Chopina a Pilsudskiego. Pies uwiązany wyje szczeka a właściciel(ka) pogaduszki w sklepie. Ostatnio to nawet wyszła Pani sprzedawczyni na papierosa a pies uwiązany koło niej szczekał i zero reakcji. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć że właściciel(ka) tego uwiązanego psa ma coś z głową.

Gość • Środa [17.04.2013, 10:58:37] • [IP: 92.42.115.***]

Popieram iż w GRTIN BANKU to robią ja też zostałam OSZUKANA założyłam lokatę jak się okazało to 10 lat nie mogę pobrać MASAKRA --ludzie uważajcie co robicie CZYTAJCIE nie dajcie się oszukać OPIEKUNOWI KLIENTA!!

Gość • Środa [17.04.2013, 10:27:22] • [IP: 92.42.113.***]

Ty odiotko i dobrze że facet odwiążuje. Bo takie kretynki jak ty i ikretyni jeden za drugim przychodzą i swe popaprane kundle przywiążauja a ludzie którzy tam pracują lub w okolicy mieszkaja cały dzień muszą słuchać szczekania waszych kundli. Gdyby ja je adwiązywał to by lądowały w kanale.

Gość • Środa [17.04.2013, 10:09:59] • [IP: 31.175.69.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [17.04.2013, 09:17:30] • [IP: 92.42.116.***]

Za przywiązanie i pozostawienie psa przed sklepem bądź targowiskiem, właściciel powinien być ukarany odebraniem psa. Bo albo są zakupy albo spacer z psem. Dwa w jednym nie może być, przywiązany do słupka pies myśli, że został porzucony i ze strachu trzęsie się albo wyje. Ale na bezmyślność i brak empatii nie ma lekarstwa. Pomyślcie o tym zanim po raz kolejny zafundujecie swojemu psiakowi potężną dawkę stresu.

Gość • Środa [17.04.2013, 08:26:29] • [IP: 188.146.38.***]

no i co to się ma do transportu za 150 zł. a z drugiej strony gdzie ta kobieta mieszka, że jeździ 200 km na zakupy i rozumiem, że schronisko jest strasznie oburzone, bo musiało szukać właściciela, to od czego właściwie jest Panie Celniak, wydawało mi się że od pomagania zwierzętom ale chyba nie !!

Gość • Środa [17.04.2013, 07:44:56] • [IP: 92.42.118.***]

z całym szacunkiem dla Pani Ali, idzie kobieta na zakupy i przywiązuje psa do drzewa zgadnijcie ile jej nie było??ponad godzine!!pies wył i szczekał, miałem chęc zejśc i zabrac psiaka i wtedy powinna zapłacic nie 150 a 1500

Gość • Środa [17.04.2013, 07:34:41] • [IP: 37.8.215.***]

Dla miasta pod rozwagę - sprowadzić na miesiąc rodzinę chińczyków i sprawa psów będzie rozwiązana.

ateista • Środa [17.04.2013, 06:42:07] • [IP: 109.243.237.***]

Jak ktos kocha swojego psa to nie przywiązuje psa do slupa by dokonac zakupów. Ile razy krew czlowieka zalewa jak widzi przywiazanego przed sklepem psa, który ujada jak najęty za swoim wlaścicielem. I to nie jest wina zstresowanego psa tylko tych ignorantó właścicieli.

Gość • Środa [17.04.2013, 00:01:31] • [IP: 62.69.250.***]

Dobra dobra, wy tam z tego rynku to niezłe ananasy jesteśta!

Gość • Wtorek [16.04.2013, 23:59:22] • [IP: 31.175.69.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:54:14] • [IP: 31.175.69.**]

sama chyba ukradłaś malapo a teraz z zadzdrości znowu obrażasz ludzi.

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:53:48] • [IP: 80.245.184.**]

No i prosze, czyz ta sunia nie miala niemieckiego czipa? Czytnik odczyta bez problemu. Po co mamy systemy, po co czipujemy psy? Po co ten caly wydatek? A bajka Pani C. niesamowita!

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:47:18] • [IP: 77.88.191.***]

a w getin banku za to jak kr...

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:47:02] • [IP: 62.69.255.**]

Nawet niemcy przyprowadzają swoje kundle, żeby srały w Świnoujściu.

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:34:21] • [IP: 95.215.20.***]

A JA SIĘ PYTAM GDZIE SĄ ROZLICZENIA WPŁAT I WYDATKÓW ZWIĄZANYCH Z SUCZKĄ JAMNIKA Z NOWOTWOREM NA PYSZCZKU??!! wpłacaliśmy grube pieniadze, namawialiśmy znajomych nawet spoza Świnoujścia i co?

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:29:42] • [IP: 188.147.92.*]

Pani Celniak jak zwykle ma wymówkę na swoją ignorację, ludzie zrozumcie jej nie zalezy na pomocy zwierzatkom tylko na dotacji z miasta. Im mniej psów u niej tym wiecej kasy zostaje w jej kiszeni, na dodatek przecież karmy i kocy nie musi kupować, bo Niemcy to dają, no i szkoły oczywiście..ZROZUMCIE JAK TO DZIAŁA PRZECIEŻ TO TAKIE PROSTE...

Gość • Wtorek [16.04.2013, 21:27:11] • [IP: 88.156.235.***]

czy ktoś wogule wie jak z tą panią zrobić porządek??panie prezydencie do roboty-sondaże spadają!!

franciszek • Wtorek [16.04.2013, 20:44:11] • [IP: 77.88.191.**]

niech kradna i wywoza, bedzie mniej ich w miescie. W polsce jest najwiecej psów na głowe mieszkańca na całym świecie !! a więc raczej nie zabraknie darmozjadów

Oglądasz 1-25 z 42
■ Odkomarzają? Dziś sprawdzą to kontrolerzy. Żrą – przyznają zgodnie turyści i mieszkańcy. Pytamy zatem o skuteczność walki z komarami w naszym mieście. Dziś sprawdzi to specjalna ekipa, która rusza w miasto. ■ 80-letni mężczyzna nie żyje, bo w Świnoujściu nie było karetki. Ta, która jechała z Międzyzdrojów, dotarła na miejsce po 20 minutach. A zespół z helikoptera nie miał czym dojechać do potrzebującego. Ratowników zawiózł na miejsce swoim samochodem przypadkowy mężczyzna. ■ Nasz Czytelnik poinformował redakcję o napisach, jakie pojawiły się z poniedziałku na wtorek na świnoujskim stadionie Floty. Nad jedną z trybun widniał napis: Dunajko, Rozwałka, Smażyk- grabarze Floty. Za pomocą tych mocnych słów ktoś najprawdopodobniej chciał wyrazić swoje rozgoryczenie i niezadowolenie wobec niektórych członków zarządu klubu. Jak widać na obraźliwe napisy znaleziono sposób i trzy miejsca przykryto biało- niebieskim materiałem. Czy aby na pewno jest to sposób na rozwiązanie tego problemu ■ BAŁTYK-BIESZCZADY TOUR, to najdłuższa i najtrudniejsza impreza tego typu w Polsce. Zawody rozgrywane są na dystansie 1008 km na trasie prowadzącej ze Świnoujścia aż w Bieszczady, do miejscowości Ustrzyki Górne. W roku 2014 odbędzie się siódma edycja maratonu ■ Zarząd PZPN nie zgodził się na sprzedaż licencji Floty do Rzeszowa - informuje Orange sport ■ Prezydent miał kłopoty z głosem. Wszystko przez zimne piwo. ■ Czy mieszkańcy mają lepsze pomysły od władz na wydawanie pieniędzy z budżetu miasta? Aż 58 wniosków z propozycjami do budżetu obywatelskiego wpłynęło do świnoujskiego magistratu ■ 32 świnoujskich funkcjonariuszy zostało wyróżnionych i awansowanych podczas Święta Policji. Uroczystość odbyła się w poniedziałek w sali Miejskiego Domu Kultury. Wśród zaproszonych gości była posłanka Ewa Żmuda- Trzebiatowska, prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz, zastępca prezydenta Joanna Agatowska, przewodniczący Rady Miasta Paweł Sujka, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie Jan Pytka oraz przedstawiciele niemieckiej policji. ■ Trzech mężczyzn z ranami ciętymi trafiło do świnoujskiego szpitala po tym, jak zostali zaatakowani nożem. Sprawca wywijał narzędziem prawdopodobnie o 40-centymetrowym ostrzu. Policja zorganizowała na niego obławę ■ Zarząd Floty Świnoujście sprzedał licencję Stali Rzeszów ■ 60 osobowa grupa karateków ze Świnoujścia, Morynia, Chojny i Mieszkowic przebywała na zgrupowaniu sportowo - rekreacyjnym w Poroninie. Młodzi karatecy codziennie trenowali. Od września rozpoczyna się nowy sezon szkoleniowy i startowy. ■ Czujni plażowicze znaleźli przedmiot o dziwnym wyglądzie, przypominający niewybuch lub granat. Niezwłocznie poinformowali o tym świnoujskich ratowników. Na miejsce został wezwany patrol policji, a także patrol saperski. Jak się okazało oddział saperów przybył na świnoujską plażę do zardzewiałej śruby! ■ Gdyby nie strażacy, to nie miałby kto ratować – pisze nie kryjąc oburzenia nasz Czytelnik. To oni przyjechali bowiem do nieprzytomnego mężczyzny zamiast karetki pogotowia. Udało się nam wyjaśnić, jak do tego doszło. ■ NOWA SONDA: Czy zarząd Floty, dla dobra klubu, powinien podać się do dymisji? ■ Flota Świnoujście sprzedała licencję Stali Rzeszów? Rozpoczęła się już specjalna procedura. ■