POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.04.2013, 16:02:46] • Świnoujście

Alina Celniak: Na targowisku kradną psy!

Alina Celniak: Na targowisku kradną psy!

fot. Alina Celniak

Pamiętacie historię suczki beagla, która błąkała się w okolicach targowiska przy ulicy Bałtyckiej? Handlarze denerwowali się wówczas na pracowników świnoujskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Za przyjazd i zabranie psa zażądali bowiem 150 złotych. Historia ma jednak swój ciąg dalszy...

Alina Celniak, kierownik schroniska, twierdzi, że na targowisku notorycznie kradzione są psy.

- Ludzie przywiązują psy na chwilę do latarni, idą coś kupić. Jest tam jeden mężczyzna, bardzo wulgarny, który odwiązuje te psy. To już 7 – 8 pies, który został tak uprowadzony – powiedziała w rozmowie telefonicznej Alina Celniak.

Kierownik świnoujskiego schroniska uważa, że ktoś odwiązał psa, bo myślał, że suczka jest ciężarna.

- Właścicielka beagla poszła na chwilę po zakupy. Trwało to kilka minut i już nie zobaczyła swojego zwierzęcia. Ludzie z rynku odwiązali suczkę, bo myśleli, że zarobią na szczeniakach. Jak się okazało, że nie jest ciężarna zrobili aferę aby ukryć swoje postępowanie – tłumaczy Alina Celniak. - Właścicielka szukała suni wszędzie... niestety bez rezultatu. Dodatkową pracą dla pracowników schroniska było poszukiwanie właściciela. Na szczęście Luna jest w domu ale jej właścicielka musiała pokonać ok. 200 km żeby odebrać swoje kochane zwierzę.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 42

Gość • Środa [24.04.2013, 22:26:51] • [IP: 80.245.178.**]

Psów zatrzęsienie. Niedługo będzie tych obsrajtuchów więcej, niż ludzi. Brud i smród, hałas. A prawo sobie z tym nie radzi. Świnoujście - Wielka Psiarnia.

Gość • Piątek [19.04.2013, 13:31:22] • [IP: 188.33.203.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [18.04.2013, 23:41:22] • [IP: 31.175.69.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [18.04.2013, 00:01:08] • [IP: 178.238.249.***]

Jestem na targowisku codziennie od pięciu lat i nigdy nie widziałam, żeby jakikolwiek Niemiec przywiązał swojego psa do latarni. To brednie wyssane z palca. Dziwię się redakcji, że drukuje nie potwierdzone informacje. To, co jest w tym artykule to nic innego jak oszczerstwa i pomówienia. Może pani A.C. zajęłaby się wypełnianiem swoich zawodowych obowiązków, a nie sianiem plotek?

Gość • Środa [17.04.2013, 14:24:30] • [IP: 93.94.190.***]

Zawiesić tabliczkę o kuriozalnej ale prawdziwej treści:" Uwaga, kradną psy-nie zostawiać ich samych". A może prowokacyjka policyjna, tylko że nie wiem jak to jest z tego rodzaju kradzieżami w kodeksie? Przyłapać tego" wulgarnego" jak Schronisko nazywa, faceta, za wszarz - i na policję.

Gość • Środa [17.04.2013, 13:59:45] • [IP: 92.42.118.**]

Ludzie nie przesadzajcie nic sie psu nie dzieje jak zostanie przywiazany na pare minut chyba lepiej dla niego jak miałby siedzieć kilka godz. lub caly dzien sam w domu i czekac az włascicielka wróci do domu

Gość • Środa [17.04.2013, 13:09:55] • [IP: 92.42.118.***]

Popieram internautę 116*** że albo zakupy albo spacer z psem. To samo dzieje się przy samie na ulicy róg Chopina a Pilsudskiego. Pies uwiązany wyje szczeka a właściciel(ka) pogaduszki w sklepie. Ostatnio to nawet wyszła Pani sprzedawczyni na papierosa a pies uwiązany koło niej szczekał i zero reakcji. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć że właściciel(ka) tego uwiązanego psa ma coś z głową.

Gość • Środa [17.04.2013, 10:58:37] • [IP: 92.42.115.***]

Popieram iż w GRTIN BANKU to robią ja też zostałam OSZUKANA założyłam lokatę jak się okazało to 10 lat nie mogę pobrać MASAKRA --ludzie uważajcie co robicie CZYTAJCIE nie dajcie się oszukać OPIEKUNOWI KLIENTA!!

Gość • Środa [17.04.2013, 10:27:22] • [IP: 92.42.113.***]

Ty odiotko i dobrze że facet odwiążuje. Bo takie kretynki jak ty i ikretyni jeden za drugim przychodzą i swe popaprane kundle przywiążauja a ludzie którzy tam pracują lub w okolicy mieszkaja cały dzień muszą słuchać szczekania waszych kundli. Gdyby ja je adwiązywał to by lądowały w kanale.

Gość • Środa [17.04.2013, 10:09:59] • [IP: 31.175.69.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [17.04.2013, 09:17:30] • [IP: 92.42.116.***]

Za przywiązanie i pozostawienie psa przed sklepem bądź targowiskiem, właściciel powinien być ukarany odebraniem psa. Bo albo są zakupy albo spacer z psem. Dwa w jednym nie może być, przywiązany do słupka pies myśli, że został porzucony i ze strachu trzęsie się albo wyje. Ale na bezmyślność i brak empatii nie ma lekarstwa. Pomyślcie o tym zanim po raz kolejny zafundujecie swojemu psiakowi potężną dawkę stresu.

Gość • Środa [17.04.2013, 08:26:29] • [IP: 188.146.38.***]

no i co to się ma do transportu za 150 zł. a z drugiej strony gdzie ta kobieta mieszka, że jeździ 200 km na zakupy i rozumiem, że schronisko jest strasznie oburzone, bo musiało szukać właściciela, to od czego właściwie jest Panie Celniak, wydawało mi się że od pomagania zwierzętom ale chyba nie !!

Gość • Środa [17.04.2013, 07:44:56] • [IP: 92.42.118.***]

z całym szacunkiem dla Pani Ali, idzie kobieta na zakupy i przywiązuje psa do drzewa zgadnijcie ile jej nie było??ponad godzine!!pies wył i szczekał, miałem chęc zejśc i zabrac psiaka i wtedy powinna zapłacic nie 150 a 1500

Gość • Środa [17.04.2013, 07:34:41] • [IP: 37.8.215.***]

Dla miasta pod rozwagę - sprowadzić na miesiąc rodzinę chińczyków i sprawa psów będzie rozwiązana.

ateista • Środa [17.04.2013, 06:42:07] • [IP: 109.243.237.***]

Jak ktos kocha swojego psa to nie przywiązuje psa do slupa by dokonac zakupów. Ile razy krew czlowieka zalewa jak widzi przywiazanego przed sklepem psa, który ujada jak najęty za swoim wlaścicielem. I to nie jest wina zstresowanego psa tylko tych ignorantó właścicieli.

Gość • Środa [17.04.2013, 00:01:31] • [IP: 62.69.250.***]

Dobra dobra, wy tam z tego rynku to niezłe ananasy jesteśta!

Gość • Wtorek [16.04.2013, 23:59:22] • [IP: 31.175.69.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:54:14] • [IP: 31.175.69.**]

sama chyba ukradłaś malapo a teraz z zadzdrości znowu obrażasz ludzi.

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:53:48] • [IP: 80.245.184.**]

No i prosze, czyz ta sunia nie miala niemieckiego czipa? Czytnik odczyta bez problemu. Po co mamy systemy, po co czipujemy psy? Po co ten caly wydatek? A bajka Pani C. niesamowita!

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:47:18] • [IP: 77.88.191.***]

a w getin banku za to jak kr...

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:47:02] • [IP: 62.69.255.**]

Nawet niemcy przyprowadzają swoje kundle, żeby srały w Świnoujściu.

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:34:21] • [IP: 95.215.20.***]

A JA SIĘ PYTAM GDZIE SĄ ROZLICZENIA WPŁAT I WYDATKÓW ZWIĄZANYCH Z SUCZKĄ JAMNIKA Z NOWOTWOREM NA PYSZCZKU??!! wpłacaliśmy grube pieniadze, namawialiśmy znajomych nawet spoza Świnoujścia i co?

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:29:42] • [IP: 188.147.92.*]

Pani Celniak jak zwykle ma wymówkę na swoją ignorację, ludzie zrozumcie jej nie zalezy na pomocy zwierzatkom tylko na dotacji z miasta. Im mniej psów u niej tym wiecej kasy zostaje w jej kiszeni, na dodatek przecież karmy i kocy nie musi kupować, bo Niemcy to dają, no i szkoły oczywiście..ZROZUMCIE JAK TO DZIAŁA PRZECIEŻ TO TAKIE PROSTE...

Gość • Wtorek [16.04.2013, 21:27:11] • [IP: 88.156.235.***]

czy ktoś wogule wie jak z tą panią zrobić porządek??panie prezydencie do roboty-sondaże spadają!!

franciszek • Wtorek [16.04.2013, 20:44:11] • [IP: 77.88.191.**]

niech kradna i wywoza, bedzie mniej ich w miescie. W polsce jest najwiecej psów na głowe mieszkańca na całym świecie !! a więc raczej nie zabraknie darmozjadów

Oglądasz 1-25 z 42
■ Samochód stanął w ogniu. Długo stał nie wzbudzając zainteresowania właściciela, a tej nocy spłonął. To już drugi taki pożar w tym miesiącu. Czy ktoś chciał w ten sposób zwrócić uwagę na problem porzucanych w naszym mieście aut? ■ Nagrody rozdane, 44 Fama przeszła do historii. ■ Czytelniczka ostrzega przed zalotami capa Jaśka. ■ Enea planowane wyłączenia: Świnoujście miasto 29-08-2014 w godzinach 18:00-23:45 ul. Nowokarsiborska przy stacji paliw. ■ W trakcie piątkowej konferencji, w której wzięli udział prezes klubu MKS Flota Świnoujście Małgorzata Dorosz, wiceprezes ds. finansowych Jarosław Bolimowski i dyrektor Waldemar Maciesza oraz sekretarz klubu Krzysztof Łaciński poruszono najważniejsze problemy z jakimi zmaga się aktualnie klub. Zadłużenie Floty oscyluje w granicach kwoty 1 mln złotych. Teraz nowy zarząd czeka na decyzję sądu w sprawie wniosku o upadłość klubu. ■ W piątkowy wieczór w świnoujskim Amfiteatrze im. Marka Grechuty odbędzie się wielki koncert finałowy 44. Międzynarodowego Kampusu Artystycznego FAMA 2014. Start o 20.00. W przypadku deszczu… Ha! Nad Amfiteatrem jest nowy dach. Spokojnie, nie zmokniecie! I jeszcze jedno: wstęp wolny! ■ ŚwiRy zapraszają na kolejną wycieczkę rowerową. Już w najbliższą niedzielę. ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu w ciągu ostatniej doby zatrzymali dwie osoby ukrywające się przed organami ścigania. Na jednego z poszukiwanych wydano aż trzy listy gończe. Zgodnie z dyspozycją sądów poszukiwani trafili do placówek penitencjarnych celem odbycia kary.■ Turniej piłki nożnej "Pożegnanie wakacji"■ Prawie 900 świnoujścian nie zapłaciło za mieszkanie ■ Flota Świnoujście podczas wyjazdowego meczu I ligi zremisowała w Ząbkach z miejscowym Dolcanem 1-1. Zdobywcą bramki dla Floty był Sebastian Olszar. ■ Ice Bucket Challenge. Lodowatą wodą oblał się Jan Borowski. Nominowany został prezydent Janusz Żmurkiewicz oraz zastępca prezydenta Joanna Agatowska i radna Elżbieta Jabłońska. ■ Ulicami miasta przeszła Famowa parada ■ Policjanci zatrzymali sprawców brutalnego rozboju. Napadli na kobietę i ukradli jej samochód. ■ Były zarząd Floty Świnoujście ogłosił upadłość. Dzisiaj sprawa wyszła na jaw ■ Kolejny pożar lasu w pobliżu Mulnika. Na miejscu trzy zastępy strażaków. ■ Świnoujścianin Przemysław Modrzyński wystąpi w Tańcu z Gwiazdami! ■ Posłanka PO o kandydaturze Jabłońskiej: Kierowano się prawdopodobnie uprzedzeniami. ■ Nowymi najemcami Galerii Świnoujście usytuowanej w samym centrum miasta zostały: sklep sieci Gatta oraz e-SmokingWorld ■ Dziś (poniedziałek) około godz. 19.00 dziecko zgubiło komplet kluczy 5 kluczy na kółku z plecionym ogonkiem kolorowym.Trasa pomiędzy Kauflandem-Orlikiem na ul. Witosa, Kościuszki do Straży Pożarnej. Proszę o kontakt 668-520-148 ■ Czytelnik: Czy co roku musimy mieć w mieście kolonie żuli z całej Polski.? ■ Ciesielski: Za stan zdrowia koni odpowiedzialny jest właściciel. Kontroli było ponad 30. ■ Kilkuset rowerzystów wzięło udział w Masie Krytycznej. ■ Małgorzata Dorosz została nowym prezesem MKS Flota Świnoujście ■ Strzały w lesie przy ulicy Rycerskiej. Trwa akcja poszukiwawcza. ■ Złodzieje ukradli samochód sprzed bloku na osiedlu Zachodnim. ■ Po śmierci 80-latka, do którego nie przyjechała na czas karetka, Narodowy Fundusz Zdrowia postanowił skontrolować świnoujski szpital. Wątpliwości budzi transport chłopca z poranioną nogą, którego nie przyjęto w naszym szpitalu. Ambulans z chłopcem pojechał do Szczecina. Zabrakło karetki dla Niemca. ■ ŚwiRy zapraszają na wycieczkę rowerową już 24 sierpnia. ■ Po długiej dyskusji Rada Miasta przyjęła apel do prezesa rady Ministrów o pilne podjęcie decyzji w sprawie wybudowania tunelu pod Świną. Przeciwko przyjęciu apelu zagłosowali jedynie radna Elżbieta Jabłońska i Wiesław Góreczny z Platformy Obywatelskiej. Ich zdaniem to miasto zbyt mało czyni w sprawie budowy stałego połączenia międzybrzegowego Świny. ■ Przewodniczący Rady Paweł Sujka: "Zniknęły rusztowania ze starych kamienic przy ulicy Hołdu Pruskiego. Co dalej z rewitalizacją tej dzielnicy? ■ Dwie oferty wpłynęły na ogłoszenie o przetargu na remont kolejnego promu typu "Karsibór". MSR "Gryfia" proponuje wykonanie remontu za kwotę 14 milionów 950 tysięcy złotych a Gdańska Stocznia remontowa chce 16 milionów 350 tysięcy. Cena ma być decydującym czynnikiem decyzji komisji przetargowej. ■ Prezydenta Janusz Żmurkiewicz: "jeszcze tydzień, a nawet półtora potrzebują biegli by przedstawić pełny raport w sprawie stanu finansów MKS "Flota" Świnoujście ■