POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.04.2013, 16:02:46] • Świnoujście

Alina Celniak: Na targowisku kradną psy!

Alina Celniak: Na targowisku kradną psy!

fot. Alina Celniak

Pamiętacie historię suczki beagla, która błąkała się w okolicach targowiska przy ulicy Bałtyckiej? Handlarze denerwowali się wówczas na pracowników świnoujskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Za przyjazd i zabranie psa zażądali bowiem 150 złotych. Historia ma jednak swój ciąg dalszy...

Alina Celniak, kierownik schroniska, twierdzi, że na targowisku notorycznie kradzione są psy.

- Ludzie przywiązują psy na chwilę do latarni, idą coś kupić. Jest tam jeden mężczyzna, bardzo wulgarny, który odwiązuje te psy. To już 7 – 8 pies, który został tak uprowadzony – powiedziała w rozmowie telefonicznej Alina Celniak.

Kierownik świnoujskiego schroniska uważa, że ktoś odwiązał psa, bo myślał, że suczka jest ciężarna.

- Właścicielka beagla poszła na chwilę po zakupy. Trwało to kilka minut i już nie zobaczyła swojego zwierzęcia. Ludzie z rynku odwiązali suczkę, bo myśleli, że zarobią na szczeniakach. Jak się okazało, że nie jest ciężarna zrobili aferę aby ukryć swoje postępowanie – tłumaczy Alina Celniak. - Właścicielka szukała suni wszędzie... niestety bez rezultatu. Dodatkową pracą dla pracowników schroniska było poszukiwanie właściciela. Na szczęście Luna jest w domu ale jej właścicielka musiała pokonać ok. 200 km żeby odebrać swoje kochane zwierzę.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 42

Gość • Środa [24.04.2013, 22:26:51] • [IP: 80.245.178.**]

Psów zatrzęsienie. Niedługo będzie tych obsrajtuchów więcej, niż ludzi. Brud i smród, hałas. A prawo sobie z tym nie radzi. Świnoujście - Wielka Psiarnia.

Gość • Piątek [19.04.2013, 13:31:22] • [IP: 188.33.203.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [18.04.2013, 23:41:22] • [IP: 31.175.69.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [18.04.2013, 00:01:08] • [IP: 178.238.249.***]

Jestem na targowisku codziennie od pięciu lat i nigdy nie widziałam, żeby jakikolwiek Niemiec przywiązał swojego psa do latarni. To brednie wyssane z palca. Dziwię się redakcji, że drukuje nie potwierdzone informacje. To, co jest w tym artykule to nic innego jak oszczerstwa i pomówienia. Może pani A.C. zajęłaby się wypełnianiem swoich zawodowych obowiązków, a nie sianiem plotek?

Gość • Środa [17.04.2013, 14:24:30] • [IP: 93.94.190.***]

Zawiesić tabliczkę o kuriozalnej ale prawdziwej treści:" Uwaga, kradną psy-nie zostawiać ich samych". A może prowokacyjka policyjna, tylko że nie wiem jak to jest z tego rodzaju kradzieżami w kodeksie? Przyłapać tego" wulgarnego" jak Schronisko nazywa, faceta, za wszarz - i na policję.

Gość • Środa [17.04.2013, 13:59:45] • [IP: 92.42.118.**]

Ludzie nie przesadzajcie nic sie psu nie dzieje jak zostanie przywiazany na pare minut chyba lepiej dla niego jak miałby siedzieć kilka godz. lub caly dzien sam w domu i czekac az włascicielka wróci do domu

Gość • Środa [17.04.2013, 13:09:55] • [IP: 92.42.118.***]

Popieram internautę 116*** że albo zakupy albo spacer z psem. To samo dzieje się przy samie na ulicy róg Chopina a Pilsudskiego. Pies uwiązany wyje szczeka a właściciel(ka) pogaduszki w sklepie. Ostatnio to nawet wyszła Pani sprzedawczyni na papierosa a pies uwiązany koło niej szczekał i zero reakcji. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć że właściciel(ka) tego uwiązanego psa ma coś z głową.

Gość • Środa [17.04.2013, 10:58:37] • [IP: 92.42.115.***]

Popieram iż w GRTIN BANKU to robią ja też zostałam OSZUKANA założyłam lokatę jak się okazało to 10 lat nie mogę pobrać MASAKRA --ludzie uważajcie co robicie CZYTAJCIE nie dajcie się oszukać OPIEKUNOWI KLIENTA!!

Gość • Środa [17.04.2013, 10:27:22] • [IP: 92.42.113.***]

Ty odiotko i dobrze że facet odwiążuje. Bo takie kretynki jak ty i ikretyni jeden za drugim przychodzą i swe popaprane kundle przywiążauja a ludzie którzy tam pracują lub w okolicy mieszkaja cały dzień muszą słuchać szczekania waszych kundli. Gdyby ja je adwiązywał to by lądowały w kanale.

Gość • Środa [17.04.2013, 10:09:59] • [IP: 31.175.69.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [17.04.2013, 09:17:30] • [IP: 92.42.116.***]

Za przywiązanie i pozostawienie psa przed sklepem bądź targowiskiem, właściciel powinien być ukarany odebraniem psa. Bo albo są zakupy albo spacer z psem. Dwa w jednym nie może być, przywiązany do słupka pies myśli, że został porzucony i ze strachu trzęsie się albo wyje. Ale na bezmyślność i brak empatii nie ma lekarstwa. Pomyślcie o tym zanim po raz kolejny zafundujecie swojemu psiakowi potężną dawkę stresu.

Gość • Środa [17.04.2013, 08:26:29] • [IP: 188.146.38.***]

no i co to się ma do transportu za 150 zł. a z drugiej strony gdzie ta kobieta mieszka, że jeździ 200 km na zakupy i rozumiem, że schronisko jest strasznie oburzone, bo musiało szukać właściciela, to od czego właściwie jest Panie Celniak, wydawało mi się że od pomagania zwierzętom ale chyba nie !!

Gość • Środa [17.04.2013, 07:44:56] • [IP: 92.42.118.***]

z całym szacunkiem dla Pani Ali, idzie kobieta na zakupy i przywiązuje psa do drzewa zgadnijcie ile jej nie było??ponad godzine!!pies wył i szczekał, miałem chęc zejśc i zabrac psiaka i wtedy powinna zapłacic nie 150 a 1500

Gość • Środa [17.04.2013, 07:34:41] • [IP: 37.8.215.***]

Dla miasta pod rozwagę - sprowadzić na miesiąc rodzinę chińczyków i sprawa psów będzie rozwiązana.

ateista • Środa [17.04.2013, 06:42:07] • [IP: 109.243.237.***]

Jak ktos kocha swojego psa to nie przywiązuje psa do slupa by dokonac zakupów. Ile razy krew czlowieka zalewa jak widzi przywiazanego przed sklepem psa, który ujada jak najęty za swoim wlaścicielem. I to nie jest wina zstresowanego psa tylko tych ignorantó właścicieli.

Gość • Środa [17.04.2013, 00:01:31] • [IP: 62.69.250.***]

Dobra dobra, wy tam z tego rynku to niezłe ananasy jesteśta!

Gość • Wtorek [16.04.2013, 23:59:22] • [IP: 31.175.69.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:54:14] • [IP: 31.175.69.**]

sama chyba ukradłaś malapo a teraz z zadzdrości znowu obrażasz ludzi.

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:53:48] • [IP: 80.245.184.**]

No i prosze, czyz ta sunia nie miala niemieckiego czipa? Czytnik odczyta bez problemu. Po co mamy systemy, po co czipujemy psy? Po co ten caly wydatek? A bajka Pani C. niesamowita!

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:47:18] • [IP: 77.88.191.***]

a w getin banku za to jak kr...

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:47:02] • [IP: 62.69.255.**]

Nawet niemcy przyprowadzają swoje kundle, żeby srały w Świnoujściu.

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:34:21] • [IP: 95.215.20.***]

A JA SIĘ PYTAM GDZIE SĄ ROZLICZENIA WPŁAT I WYDATKÓW ZWIĄZANYCH Z SUCZKĄ JAMNIKA Z NOWOTWOREM NA PYSZCZKU??!! wpłacaliśmy grube pieniadze, namawialiśmy znajomych nawet spoza Świnoujścia i co?

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:29:42] • [IP: 188.147.92.*]

Pani Celniak jak zwykle ma wymówkę na swoją ignorację, ludzie zrozumcie jej nie zalezy na pomocy zwierzatkom tylko na dotacji z miasta. Im mniej psów u niej tym wiecej kasy zostaje w jej kiszeni, na dodatek przecież karmy i kocy nie musi kupować, bo Niemcy to dają, no i szkoły oczywiście..ZROZUMCIE JAK TO DZIAŁA PRZECIEŻ TO TAKIE PROSTE...

Gość • Wtorek [16.04.2013, 21:27:11] • [IP: 88.156.235.***]

czy ktoś wogule wie jak z tą panią zrobić porządek??panie prezydencie do roboty-sondaże spadają!!

franciszek • Wtorek [16.04.2013, 20:44:11] • [IP: 77.88.191.**]

niech kradna i wywoza, bedzie mniej ich w miescie. W polsce jest najwiecej psów na głowe mieszkańca na całym świecie !! a więc raczej nie zabraknie darmozjadów

Oglądasz 1-25 z 42
■ Na starej promenadzie przy ulicy Żeromskiego tłum i błysk fleszy. Tego jeszcze u nas nie było! Sensacją sobotniego wieczoru jest kilkanaście leżących dzików. Zwierzęta wykopały sobie dół i urządziły w nim sypialnię. Kto śmielszy z przechodniów próbuje podejść bliżej. Zmyka jednak w popłochu, gdy z dołu wychyla się dziczy ryj ■ Widok na morze z prawie każdego apartamentu i tarasy z jacuzzi. Tak będzie wyglądał Baltic Park Fort. Na ulicy Uzdrowiskowej rozpoczęła się budowa apartamentowców. Aktualnie na terenie budowy trwają prace ziemne. To kolejny etap budowy kompleksu hotelowo- apartamentowego Baltic Park Molo, który powstaje w Świnoujściu. Pierwsza faza projektu obejmuje budowę pięciopiętrowego budynku z apartamentami i lokalami użytkowymi. Jak informuje na swojej stronie Zdrojowa Invest, Baltic Park Fort został zaprojektowany tak, aby widok na morze roztaczał się z większości apartamentów i tarasów. Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich fanów zabiegów SPA, projekt zakłada szeroką strefę Wellness& Spa dla swoich klientów ■ Rzecznik Żywca Zdrój: Konsument czuje się lepiej i wkrótce powinien zostać wypisany ze szpitala. Po incydencie w Bolesławcu przedstawiciele firmy Żywiec Zdrój odwiedzili w szpitalu 31- latka, który po wypiciu popularnego Żywca doznał poparzenia przełyku. Jak się okazuje mężczyzna czuje się już lepiej i wkrótce ma opuścić szpital. Rzecznik firmy Żywiec Zdrój Martyna Węgrzyn informuje nas, że przedstawiciele kilku instytucji kontrolnych, w tym inspekcji sanitarnej oraz policji prowadzili od czwartku szczegółowe kontrole. Na chwilę obecną nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Żywiec zapewnia, że woda Żywioł od Żywiec Zdrój nie stanowi jakiegokolwiek zagrożenia dla zdrowia konsumentów. ■ Chcą upamiętnić Bolka. Przed promami ma stanąć tablica ku jego pamięci. Już wkrótce pies, który poruszył serca wielu mieszkańców może mieć w Świnoujściu swoją tablicę. Pamiątkowa płyta miałaby stanąć w ulubionym przez Bolka miejscu, przed karsiborską przeprawą. Na taki pomysł wpadli członkowie Fundacji Animals Przystań w Świnoujściu. Informację na ten temat zamieścili na swoim oficjalnym profilu na facebooku. Fundacja planuje, aby na tablicy widniał napis: Boluś- pies porzucony tu przez swojego pana, czekający i nie tracący nadziei, że ten powróci. ■ Zamień samochód na rower, lub komunikację autobusową! 22 września Europejskim Dniem Bez Samochodu. Ten dzień jest doskonałą okazją do zmiany przyzwyczajeń! 22 września przesiądźmy się z samochodów na rowery lub wybierzmy komunikację autobusową. W wielu miastach Polski akcja cieszy się dużym powodzeniem. ■ Ćwiczenia Tarcza 16 odbyły się także w Świnoujściu! Wczoraj na terenie czterech jednostek policji w zachodniopomorskim przeprowadzono ćwiczenia z powołania rezerw osobowych. W wyznaczonym terminie do komend stawiły się wyznaczone osoby celem odbycia szkolenia. Miejski Dom Kultury, Filia Nr 1 w Przytorze zaprasza na spotkanie z Jarosławem Molendą. W najbliższy piątek o godz. 17 w przytorskim Domu Kultury gościć będzie pisarz i podróżnik Jarosław Molenda. Świnoujski odkrywca prekolumbijskich ruin będzie snuł opowieści o tajemnicach Ameryki Południowej, które zilustrowane zostaną pokazem fotografii z podróży autora po tym pełnym zagadek i sekretów kontynencie. ■ Park Chopina. Muzycznie i kolorowo. W najbliższą sobotę 24 września 2016 r. zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w Parku Chopina. Będzie muzyka Fryderyka Chopina na żywo, sadzenie krokusów i specjalna atrakcja dla najmłodszych. Początek o godzinie 11.00. ■ Mieszkaniec: Tak kierowcy ustawiają się w kolejkach na prom. Szkoda paliwa czy rozruszników? Kolejki na prom to codzienność wielu mieszkańców Świnoujścia. Nie od dziś wiemy, że kolejkowe problemy są prawdziwą zmorą kierowców. Po raz kolejny, jeden z naszych Czytelników zwraca uwagę na to, w jaki sposób kierowcy ustawiają się w kolejkę na prom. - Jak widać wszystkie auta ustawiają się jak chcą. Szkoda paliwa czy rozruszników? - dopytuje Czytelnik ■ Znamy wyniki kontroli w SP6. Doktor Rafał Ślósarek: Nie stwierdzam zagrożenia sanitarnego. Rodzice którzy martwią się o swoje pociechy uczęszczające do remontowanej aktualnie SP6, mogą odetchnąć z ulgą, podobnie jak nauczyciele i sami uczniowie. Lekarz medycyny Rafał Ślósarek, pełniący funkcję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świnoujściu, nie stwierdził w raporcie z kontroli Szkoły Podstawowej numer 6, zagrożenia sanitarnego. Jak możemy przeczytać w raporcie: wiercenie z udarem odbywało się do godziny 8.00 i od godziny 15.00 a zakończone zostało 9 września 2016 roku. Niestety, mamy dowody na to, że użycie sprzętu udarowego miało miejsce po 9 września i to przed godziną 15.00. Kto zatem wprowadza społeczeństwo w błąd i dlaczego. ■ Dwie mazdy wjechały na prom bez kolejki bo jechali nimi uczestnicy Baltic Business Forum. Już wiemy, do kogo należały dwie tajemnicze mazdy, które w ubiegłym tygodniu wjechały na prom bez kolejki. Na białe pojazdy zwrócił uwagę nasz Czytelnik, który przez widoczne na zdjęciu samochody musiał poczekać na następny prom. Z informacji przekazanych nam przez pracowników żeglugi świnoujskiej wynika, że pojazdami poruszali się uczestnicy Baltic Business Forum. To jednak nie jest zbyt duże zaskoczenie dla naszych Czytelników, którzy podejrzewali, że dwoma pojazdami jechali uczestnicy tegorocznego BBF. ■