POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.04.2013, 16:02:46] • Świnoujście

Alina Celniak: Na targowisku kradną psy!

Alina Celniak: Na targowisku kradną psy!

fot. Alina Celniak

Pamiętacie historię suczki beagla, która błąkała się w okolicach targowiska przy ulicy Bałtyckiej? Handlarze denerwowali się wówczas na pracowników świnoujskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Za przyjazd i zabranie psa zażądali bowiem 150 złotych. Historia ma jednak swój ciąg dalszy...

Alina Celniak, kierownik schroniska, twierdzi, że na targowisku notorycznie kradzione są psy.

- Ludzie przywiązują psy na chwilę do latarni, idą coś kupić. Jest tam jeden mężczyzna, bardzo wulgarny, który odwiązuje te psy. To już 7 – 8 pies, który został tak uprowadzony – powiedziała w rozmowie telefonicznej Alina Celniak.

Kierownik świnoujskiego schroniska uważa, że ktoś odwiązał psa, bo myślał, że suczka jest ciężarna.

- Właścicielka beagla poszła na chwilę po zakupy. Trwało to kilka minut i już nie zobaczyła swojego zwierzęcia. Ludzie z rynku odwiązali suczkę, bo myśleli, że zarobią na szczeniakach. Jak się okazało, że nie jest ciężarna zrobili aferę aby ukryć swoje postępowanie – tłumaczy Alina Celniak. - Właścicielka szukała suni wszędzie... niestety bez rezultatu. Dodatkową pracą dla pracowników schroniska było poszukiwanie właściciela. Na szczęście Luna jest w domu ale jej właścicielka musiała pokonać ok. 200 km żeby odebrać swoje kochane zwierzę.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 42

Gość • Środa [24.04.2013, 22:26:51] • [IP: 80.245.178.**]

Psów zatrzęsienie. Niedługo będzie tych obsrajtuchów więcej, niż ludzi. Brud i smród, hałas. A prawo sobie z tym nie radzi. Świnoujście - Wielka Psiarnia.

Gość • Piątek [19.04.2013, 13:31:22] • [IP: 188.33.203.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [18.04.2013, 23:41:22] • [IP: 31.175.69.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [18.04.2013, 00:01:08] • [IP: 178.238.249.***]

Jestem na targowisku codziennie od pięciu lat i nigdy nie widziałam, żeby jakikolwiek Niemiec przywiązał swojego psa do latarni. To brednie wyssane z palca. Dziwię się redakcji, że drukuje nie potwierdzone informacje. To, co jest w tym artykule to nic innego jak oszczerstwa i pomówienia. Może pani A.C. zajęłaby się wypełnianiem swoich zawodowych obowiązków, a nie sianiem plotek?

Gość • Środa [17.04.2013, 14:24:30] • [IP: 93.94.190.***]

Zawiesić tabliczkę o kuriozalnej ale prawdziwej treści:" Uwaga, kradną psy-nie zostawiać ich samych". A może prowokacyjka policyjna, tylko że nie wiem jak to jest z tego rodzaju kradzieżami w kodeksie? Przyłapać tego" wulgarnego" jak Schronisko nazywa, faceta, za wszarz - i na policję.

Gość • Środa [17.04.2013, 13:59:45] • [IP: 92.42.118.**]

Ludzie nie przesadzajcie nic sie psu nie dzieje jak zostanie przywiazany na pare minut chyba lepiej dla niego jak miałby siedzieć kilka godz. lub caly dzien sam w domu i czekac az włascicielka wróci do domu

Gość • Środa [17.04.2013, 13:09:55] • [IP: 92.42.118.***]

Popieram internautę 116*** że albo zakupy albo spacer z psem. To samo dzieje się przy samie na ulicy róg Chopina a Pilsudskiego. Pies uwiązany wyje szczeka a właściciel(ka) pogaduszki w sklepie. Ostatnio to nawet wyszła Pani sprzedawczyni na papierosa a pies uwiązany koło niej szczekał i zero reakcji. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć że właściciel(ka) tego uwiązanego psa ma coś z głową.

Gość • Środa [17.04.2013, 10:58:37] • [IP: 92.42.115.***]

Popieram iż w GRTIN BANKU to robią ja też zostałam OSZUKANA założyłam lokatę jak się okazało to 10 lat nie mogę pobrać MASAKRA --ludzie uważajcie co robicie CZYTAJCIE nie dajcie się oszukać OPIEKUNOWI KLIENTA!!

Gość • Środa [17.04.2013, 10:27:22] • [IP: 92.42.113.***]

Ty odiotko i dobrze że facet odwiążuje. Bo takie kretynki jak ty i ikretyni jeden za drugim przychodzą i swe popaprane kundle przywiążauja a ludzie którzy tam pracują lub w okolicy mieszkaja cały dzień muszą słuchać szczekania waszych kundli. Gdyby ja je adwiązywał to by lądowały w kanale.

Gość • Środa [17.04.2013, 10:09:59] • [IP: 31.175.69.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [17.04.2013, 09:17:30] • [IP: 92.42.116.***]

Za przywiązanie i pozostawienie psa przed sklepem bądź targowiskiem, właściciel powinien być ukarany odebraniem psa. Bo albo są zakupy albo spacer z psem. Dwa w jednym nie może być, przywiązany do słupka pies myśli, że został porzucony i ze strachu trzęsie się albo wyje. Ale na bezmyślność i brak empatii nie ma lekarstwa. Pomyślcie o tym zanim po raz kolejny zafundujecie swojemu psiakowi potężną dawkę stresu.

Gość • Środa [17.04.2013, 08:26:29] • [IP: 188.146.38.***]

no i co to się ma do transportu za 150 zł. a z drugiej strony gdzie ta kobieta mieszka, że jeździ 200 km na zakupy i rozumiem, że schronisko jest strasznie oburzone, bo musiało szukać właściciela, to od czego właściwie jest Panie Celniak, wydawało mi się że od pomagania zwierzętom ale chyba nie !!

Gość • Środa [17.04.2013, 07:44:56] • [IP: 92.42.118.***]

z całym szacunkiem dla Pani Ali, idzie kobieta na zakupy i przywiązuje psa do drzewa zgadnijcie ile jej nie było??ponad godzine!!pies wył i szczekał, miałem chęc zejśc i zabrac psiaka i wtedy powinna zapłacic nie 150 a 1500

Gość • Środa [17.04.2013, 07:34:41] • [IP: 37.8.215.***]

Dla miasta pod rozwagę - sprowadzić na miesiąc rodzinę chińczyków i sprawa psów będzie rozwiązana.

ateista • Środa [17.04.2013, 06:42:07] • [IP: 109.243.237.***]

Jak ktos kocha swojego psa to nie przywiązuje psa do slupa by dokonac zakupów. Ile razy krew czlowieka zalewa jak widzi przywiazanego przed sklepem psa, który ujada jak najęty za swoim wlaścicielem. I to nie jest wina zstresowanego psa tylko tych ignorantó właścicieli.

Gość • Środa [17.04.2013, 00:01:31] • [IP: 62.69.250.***]

Dobra dobra, wy tam z tego rynku to niezłe ananasy jesteśta!

Gość • Wtorek [16.04.2013, 23:59:22] • [IP: 31.175.69.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:54:14] • [IP: 31.175.69.**]

sama chyba ukradłaś malapo a teraz z zadzdrości znowu obrażasz ludzi.

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:53:48] • [IP: 80.245.184.**]

No i prosze, czyz ta sunia nie miala niemieckiego czipa? Czytnik odczyta bez problemu. Po co mamy systemy, po co czipujemy psy? Po co ten caly wydatek? A bajka Pani C. niesamowita!

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:47:18] • [IP: 77.88.191.***]

a w getin banku za to jak kr...

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:47:02] • [IP: 62.69.255.**]

Nawet niemcy przyprowadzają swoje kundle, żeby srały w Świnoujściu.

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:34:21] • [IP: 95.215.20.***]

A JA SIĘ PYTAM GDZIE SĄ ROZLICZENIA WPŁAT I WYDATKÓW ZWIĄZANYCH Z SUCZKĄ JAMNIKA Z NOWOTWOREM NA PYSZCZKU??!! wpłacaliśmy grube pieniadze, namawialiśmy znajomych nawet spoza Świnoujścia i co?

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:29:42] • [IP: 188.147.92.*]

Pani Celniak jak zwykle ma wymówkę na swoją ignorację, ludzie zrozumcie jej nie zalezy na pomocy zwierzatkom tylko na dotacji z miasta. Im mniej psów u niej tym wiecej kasy zostaje w jej kiszeni, na dodatek przecież karmy i kocy nie musi kupować, bo Niemcy to dają, no i szkoły oczywiście..ZROZUMCIE JAK TO DZIAŁA PRZECIEŻ TO TAKIE PROSTE...

Gość • Wtorek [16.04.2013, 21:27:11] • [IP: 88.156.235.***]

czy ktoś wogule wie jak z tą panią zrobić porządek??panie prezydencie do roboty-sondaże spadają!!

franciszek • Wtorek [16.04.2013, 20:44:11] • [IP: 77.88.191.**]

niech kradna i wywoza, bedzie mniej ich w miescie. W polsce jest najwiecej psów na głowe mieszkańca na całym świecie !! a więc raczej nie zabraknie darmozjadów

Oglądasz 1-25 z 42
■ W niedzielę 24. maja przeprowadzona zostanie XXI edycja Biegu Abstynenta. Zapisy od 11:00 przy pływalni, start o 12:00. Trasa licząca 8km wiedzie plażą do molo w Ahlbecku i z powrotem. Bieg organizowany jest wspólnie przez KB Jogging i ST HOL ■
■ Zgubiono kluczyk od samochodu mercedes. Czarny elektroniczny z brelokiem, czarna saszetka na klucze. Uczciwego znalazce czeka nagroda tel. 731278062 ■ Strażnicy miejscy dostali nowe auto. Tymczasem radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej Marek Niewiarowski chętnie widziałby ich na… rowerach ■ Popłyń dla Oskarka. Wspomóż zbiórkę pieniędzy na operację serduszka chłopca ■ Zaginęła Foxie. Prosimy o pomoc w poszukiwaniach psiaka ■ 22.05.2015r. na stadionie orlik przy Gimnazjum Publicznym nr 2 w Świnoujściu o godzinie 10.00 odbędzie się uroczyste zakończenie programu pt. „Trzymaj Formę” w formie turnieju sportowego. Organizatorzy Urząd Miasta Wydział Zdrowia I Polityki Społecznej oraz Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Świnoujściu. ■ Nareszcie są! Lunety na świnoujskiej plaży ■ Zobacz na jakie imprezy warto iść z okazji Jubileuszu 250-lecia nadania Świnoujściu praw miejskich! ■ To nie my, czyli tajemnicze wypalanie trawy. Pamiętacie widok wypalonej trawy na skarpach w Parku Zdrojowych? Wyglądało, jakby przeszedł tam ktoś z miotaczem ognia. Urząd Miasta dosyć długo milczał, gdy zapytaliśmy, czyja to robota i kto poniesie konsekwencje tego skandalicznego czynu. Już wiemy, dlaczego. ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu w porozumieniu z firmą logistyczną zajmującą się transportem DB Schenker wspólnie zrealizowali projekt pod nazwą "Ekologia i bezpieczeństwo na drogach". Adresatami przedsięwzięcia byli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz wychowankowie Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej ■ Sonia wciąż się nie odnalazła. Właścicielka prosi o pomoc. Jeżeli gdziekolwiek widziałeś zgubę, zadzwoń natychmiast pod numer telefonu 511-379-943 ■ 70-letni mężczyzna poruszający się o kulach, przechodząc przez pasy na ulicy Armii Krajowej, nie zdążył uciec przed nadjeżdżająca kolejką turystyczną. - Nie zauważyłem mężczyzny przechodzącego przez pasy - twierdzi kierowca kolejki. Potrącony mężczyzna trafił do szpitala. Policjanci zamknęli ruch na odcinku Armii Krajowej na którym doszło do potrącenia, co wywołało dezorientację u kierowców zjeżdżających z promu. Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 12.30 ■ Źle pospawali rury, w których popłynie gaz? Polskie LNG zaprzecza ■ Wypadek na przejściu dla pieszych. Kwadrans przed godziną 22 skoda na niemieckich numerach potrąciła kobietę na pasach. Do zdarzenia doszło na ulicy 11 Listopada, tuż przed skrzyżowaniem z Poznańską i Szkolną ■ Galeria Art obchodziła 20 – lecie swojego istnienia. Na zorganizowaną z tej okazji wystawę „Artyści Świnoujścia” zaproszono wielu gości. Na odwiedzających czekały prace 11 świnoujskich artystów: Jana Bociągi, Bogumiły Chylińskiej, Bogumiły Kociołek, Wandy Dengi-Szwaby, Januarego Korffa, Agnieszki Jankiewicz, Natalii Czarneckiej, Włodzimierza Mierzyńskiego, Jerzego Pawełczyka, Tadeusza Zielińskiego oraz Mariana Zwierzchowskiego ■ Czy płot z kredek przy przedszkolu na ulicy Słowackiego 27, trzeba będzie utemperować? Ta niezbyt kolorowa wizja, pojawiła się wraz z przebudową dzielnicy nadmorskiej. Okazuje się, że kredki po ponad 2 latach przestały pasować do wystroju okolicy ■ Nowy samochód Dacia Duster, zakupiony w jednym ze szczecińskich salonów samochodowych, zastąpił 11-letnią Skodę Oktavię. Auto jest już odpowiednio oznakowane i od dziś będzie służyć strażnikom ■