POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.04.2013, 16:02:46] • Świnoujście

Alina Celniak: Na targowisku kradną psy!

Alina Celniak: Na targowisku kradną psy!

fot. Alina Celniak

Pamiętacie historię suczki beagla, która błąkała się w okolicach targowiska przy ulicy Bałtyckiej? Handlarze denerwowali się wówczas na pracowników świnoujskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Za przyjazd i zabranie psa zażądali bowiem 150 złotych. Historia ma jednak swój ciąg dalszy...

Alina Celniak, kierownik schroniska, twierdzi, że na targowisku notorycznie kradzione są psy.

- Ludzie przywiązują psy na chwilę do latarni, idą coś kupić. Jest tam jeden mężczyzna, bardzo wulgarny, który odwiązuje te psy. To już 7 – 8 pies, który został tak uprowadzony – powiedziała w rozmowie telefonicznej Alina Celniak.

Kierownik świnoujskiego schroniska uważa, że ktoś odwiązał psa, bo myślał, że suczka jest ciężarna.

- Właścicielka beagla poszła na chwilę po zakupy. Trwało to kilka minut i już nie zobaczyła swojego zwierzęcia. Ludzie z rynku odwiązali suczkę, bo myśleli, że zarobią na szczeniakach. Jak się okazało, że nie jest ciężarna zrobili aferę aby ukryć swoje postępowanie – tłumaczy Alina Celniak. - Właścicielka szukała suni wszędzie... niestety bez rezultatu. Dodatkową pracą dla pracowników schroniska było poszukiwanie właściciela. Na szczęście Luna jest w domu ale jej właścicielka musiała pokonać ok. 200 km żeby odebrać swoje kochane zwierzę.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 42

Gość • Środa [24.04.2013, 22:26:51] • [IP: 80.245.178.**]

Psów zatrzęsienie. Niedługo będzie tych obsrajtuchów więcej, niż ludzi. Brud i smród, hałas. A prawo sobie z tym nie radzi. Świnoujście - Wielka Psiarnia.

Gość • Piątek [19.04.2013, 13:31:22] • [IP: 188.33.203.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [18.04.2013, 23:41:22] • [IP: 31.175.69.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [18.04.2013, 00:01:08] • [IP: 178.238.249.***]

Jestem na targowisku codziennie od pięciu lat i nigdy nie widziałam, żeby jakikolwiek Niemiec przywiązał swojego psa do latarni. To brednie wyssane z palca. Dziwię się redakcji, że drukuje nie potwierdzone informacje. To, co jest w tym artykule to nic innego jak oszczerstwa i pomówienia. Może pani A.C. zajęłaby się wypełnianiem swoich zawodowych obowiązków, a nie sianiem plotek?

Gość • Środa [17.04.2013, 14:24:30] • [IP: 93.94.190.***]

Zawiesić tabliczkę o kuriozalnej ale prawdziwej treści:" Uwaga, kradną psy-nie zostawiać ich samych". A może prowokacyjka policyjna, tylko że nie wiem jak to jest z tego rodzaju kradzieżami w kodeksie? Przyłapać tego" wulgarnego" jak Schronisko nazywa, faceta, za wszarz - i na policję.

Gość • Środa [17.04.2013, 13:59:45] • [IP: 92.42.118.**]

Ludzie nie przesadzajcie nic sie psu nie dzieje jak zostanie przywiazany na pare minut chyba lepiej dla niego jak miałby siedzieć kilka godz. lub caly dzien sam w domu i czekac az włascicielka wróci do domu

Gość • Środa [17.04.2013, 13:09:55] • [IP: 92.42.118.***]

Popieram internautę 116*** że albo zakupy albo spacer z psem. To samo dzieje się przy samie na ulicy róg Chopina a Pilsudskiego. Pies uwiązany wyje szczeka a właściciel(ka) pogaduszki w sklepie. Ostatnio to nawet wyszła Pani sprzedawczyni na papierosa a pies uwiązany koło niej szczekał i zero reakcji. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć że właściciel(ka) tego uwiązanego psa ma coś z głową.

Gość • Środa [17.04.2013, 10:58:37] • [IP: 92.42.115.***]

Popieram iż w GRTIN BANKU to robią ja też zostałam OSZUKANA założyłam lokatę jak się okazało to 10 lat nie mogę pobrać MASAKRA --ludzie uważajcie co robicie CZYTAJCIE nie dajcie się oszukać OPIEKUNOWI KLIENTA!!

Gość • Środa [17.04.2013, 10:27:22] • [IP: 92.42.113.***]

Ty odiotko i dobrze że facet odwiążuje. Bo takie kretynki jak ty i ikretyni jeden za drugim przychodzą i swe popaprane kundle przywiążauja a ludzie którzy tam pracują lub w okolicy mieszkaja cały dzień muszą słuchać szczekania waszych kundli. Gdyby ja je adwiązywał to by lądowały w kanale.

Gość • Środa [17.04.2013, 10:09:59] • [IP: 31.175.69.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [17.04.2013, 09:17:30] • [IP: 92.42.116.***]

Za przywiązanie i pozostawienie psa przed sklepem bądź targowiskiem, właściciel powinien być ukarany odebraniem psa. Bo albo są zakupy albo spacer z psem. Dwa w jednym nie może być, przywiązany do słupka pies myśli, że został porzucony i ze strachu trzęsie się albo wyje. Ale na bezmyślność i brak empatii nie ma lekarstwa. Pomyślcie o tym zanim po raz kolejny zafundujecie swojemu psiakowi potężną dawkę stresu.

Gość • Środa [17.04.2013, 08:26:29] • [IP: 188.146.38.***]

no i co to się ma do transportu za 150 zł. a z drugiej strony gdzie ta kobieta mieszka, że jeździ 200 km na zakupy i rozumiem, że schronisko jest strasznie oburzone, bo musiało szukać właściciela, to od czego właściwie jest Panie Celniak, wydawało mi się że od pomagania zwierzętom ale chyba nie !!

Gość • Środa [17.04.2013, 07:44:56] • [IP: 92.42.118.***]

z całym szacunkiem dla Pani Ali, idzie kobieta na zakupy i przywiązuje psa do drzewa zgadnijcie ile jej nie było??ponad godzine!!pies wył i szczekał, miałem chęc zejśc i zabrac psiaka i wtedy powinna zapłacic nie 150 a 1500

Gość • Środa [17.04.2013, 07:34:41] • [IP: 37.8.215.***]

Dla miasta pod rozwagę - sprowadzić na miesiąc rodzinę chińczyków i sprawa psów będzie rozwiązana.

ateista • Środa [17.04.2013, 06:42:07] • [IP: 109.243.237.***]

Jak ktos kocha swojego psa to nie przywiązuje psa do slupa by dokonac zakupów. Ile razy krew czlowieka zalewa jak widzi przywiazanego przed sklepem psa, który ujada jak najęty za swoim wlaścicielem. I to nie jest wina zstresowanego psa tylko tych ignorantó właścicieli.

Gość • Środa [17.04.2013, 00:01:31] • [IP: 62.69.250.***]

Dobra dobra, wy tam z tego rynku to niezłe ananasy jesteśta!

Gość • Wtorek [16.04.2013, 23:59:22] • [IP: 31.175.69.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:54:14] • [IP: 31.175.69.**]

sama chyba ukradłaś malapo a teraz z zadzdrości znowu obrażasz ludzi.

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:53:48] • [IP: 80.245.184.**]

No i prosze, czyz ta sunia nie miala niemieckiego czipa? Czytnik odczyta bez problemu. Po co mamy systemy, po co czipujemy psy? Po co ten caly wydatek? A bajka Pani C. niesamowita!

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:47:18] • [IP: 77.88.191.***]

a w getin banku za to jak kr...

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:47:02] • [IP: 62.69.255.**]

Nawet niemcy przyprowadzają swoje kundle, żeby srały w Świnoujściu.

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:34:21] • [IP: 95.215.20.***]

A JA SIĘ PYTAM GDZIE SĄ ROZLICZENIA WPŁAT I WYDATKÓW ZWIĄZANYCH Z SUCZKĄ JAMNIKA Z NOWOTWOREM NA PYSZCZKU??!! wpłacaliśmy grube pieniadze, namawialiśmy znajomych nawet spoza Świnoujścia i co?

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:29:42] • [IP: 188.147.92.*]

Pani Celniak jak zwykle ma wymówkę na swoją ignorację, ludzie zrozumcie jej nie zalezy na pomocy zwierzatkom tylko na dotacji z miasta. Im mniej psów u niej tym wiecej kasy zostaje w jej kiszeni, na dodatek przecież karmy i kocy nie musi kupować, bo Niemcy to dają, no i szkoły oczywiście..ZROZUMCIE JAK TO DZIAŁA PRZECIEŻ TO TAKIE PROSTE...

Gość • Wtorek [16.04.2013, 21:27:11] • [IP: 88.156.235.***]

czy ktoś wogule wie jak z tą panią zrobić porządek??panie prezydencie do roboty-sondaże spadają!!

franciszek • Wtorek [16.04.2013, 20:44:11] • [IP: 77.88.191.**]

niech kradna i wywoza, bedzie mniej ich w miescie. W polsce jest najwiecej psów na głowe mieszkańca na całym świecie !! a więc raczej nie zabraknie darmozjadów

Oglądasz 1-25 z 42
■ Nożownik jest już w rękach policji - poinformował Radio Szczecin dyżurny komendy miejskiej w Świnoujściu, nadkomisarz Paweł Korkosz. - Sprawca około godziny 20 został zatrzymany i jest w areszcie. Jest nim Marcin Z., lat 32, mieszkaniec Świnoujścia, który był już wielokrotnie karany za pobicia, znieważenia i narkotyki - mówi nadkomisarz Korkosz. ■ Na poprawę jakości wody, uaktywnienie całości dostępnych zasobów wodnych i ekonomizację pracy ujęć wodnych zakład zamierza wydać 1 mln 600 tys. złotych. W planach jest też rozbudowa i modernizacja sieci wodno-kanalizacyjnej. Na ten cel pójdzie aż 2 mln 695 tys. zł. Natomiast 580 tys. zł zostanie przeznaczone na podniesienie sprawności systemu oczyszczania ścieków i gospodarki osadowej, utrzymanie wymogów ochrony środowiska. 5 tysięcy więcej ma kosztować rozbudowa i modernizacja bazy sprzętowej i środków transportu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu ■ Jeden z gości świnoujskiej dyskoteki „Piwnica” tej nocy długo nie zapomni. Mężczyzna, który zaatakował go nożem, tak drastycznie rozciął mu na głowie skórę, że widać było czaszkę. Polało się mnóstwo krwi. Ofiara trafiła do szpitala ■ Wycięli przechylone drzewo przy Uzdrowiskowej. Nikomu nie spadnie już na głowę ■ Goło i wesoło, czyli mors na plaży. Jak się okazuje Bałtyk jest atrakcyjny przez cały rok. W piątkowe popołudnie nasza Czytelniczka na plaży natknęła się na morsa golasa. - Mężczyzna jak gdyby nigdy nic rozebrał się do rosołu i wskoczył do wody- pisze do nas Czytelniczka. Mężczyzna w ogóle nie zwracał uwagi na znajdujące się w pobliżu dzieci ■ Egzotyczna podróż Akademii Każdego Wieku. Po świątecznej, zimowej przerwie w zajęciach słuchacze akademii Każdego Wieku wznowili wykłady. Pierwszy tegoroczny odbył się w piątek, w kawiarni „Sonata”. Prowadząca zajęcia zabrała słuchaczy w daleką i egzotyczną podróż – do Indii. O kontaktach polsko-indyjskich dawniej i obecnie i o tym co łączy Polskę z krajem Maharadżów, słoni i Carry opowiadała dr Joanna Pyłat -pracownica ambasady R.P. w New Delhi ■ Czytelnik: Brak planowania, brak wizji, brak fachowców. Teren starych refulatów po byłej Odrze zwany saharą może pomieścić ponad 1 tysiąc tirów - pisze nasz Czytelnik.- Na tych nieużytkach powinien być parking buforowy do promów. Zniknąłby wtedy problem zapchanego tirami Warszowa.■ Wyszyńskiego będzie przebudowana dzięki środkom unijnym. Ulica Wyszyńskiego już wkrótce zmieni swoje oblicze. Ma zostać przebudowana. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi od 12 stycznia do końca lutego jest wyłączona z ruchu. To już kolejna w naszym mieście ulica, która wypięknieje dzięki środkom unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego ■ Karnawałowy spacer Ośrodka Działań Teatralnych. Nie chcieli robić zamieszania, wyruszać wielką grupą na ulice. Nie zmobilizowali więc dzieci, nie prosili o eskortę na ulicach. Grupa najaktywniejszych uczestników O!środka Działań Teatralnych Miejskiego Domu Kultury dodała w środę kolorytu szarym ulicom świnoujskiego stycznia. ■ Darmowy przejazd na lodowisko do końca ferii ■ Już 8 lutego do Szczecina zawita Stowarzyszenie Mensa Polska, które zbada inteligencję szczecinian. W Hotelu Radisson Blu (Plac Rodła 10, sala Norwid) o godz. 10:00 odbędzie się profesjonalna sesja testowa, na której każdy będzie mógł zbadać swój iloraz inteligencji, a jeśli przekroczy próg 148 punktów, zostanie zaproszony do członkostwa w Mensie ■ W najbliższy poniedziałek 26. stycznia 2015 r. w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dopływie wody na wyspę Karsibór. Przerwa spowodowana jest pracami wodno-kanalizacyjnymi. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za utrudnienia ■ Połakomił się na pustą skarbonkę. Wszystko rozegrało się około godziny 17.00 w kościele przy ulicy Piastowskiej. Mężczyzna który wszedł do kościoła próbował otworzyć puszkę do której wierni wrzucają datki. Po sprawdzeniu danych funkcjonariusze wypuścili mężczyznę ■ Kopnął w szybę na klatce schodowej i rozciął sobie stopę. Świnoujścianin nie zaliczy raczej wtorkowego wieczoru do udanych. Uderzył w szybę na klatce schodowej, zrobił to tak niefortunnie, że sam sobie wyrządził krzywdę. Mężczyzna najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu. Teraz na długo zapamięta ten wieczór, z urazem stopy trafił do świnoujskiego szpitala ■ Urodziłeś się w latach 1991-1995? Zobacz, czy masz obowiązek stawienia się do kwalifikacji wojskowej ■ Zamiast siedzieć, wolą popracować. Wykonują prace pożyteczne. I jeszcze nie trzeba im za to płacić. Osadzeni ze świnoujskiego aresztu sami zgłaszają się do sprzątania miasta. Do takich prac kieruje jednak także sąd ■ Elżbieta Jabłońska o Flocie: Musimy rozgraniczyć zaangażowanie ■ W Morzu Bałtyckim żyje coraz więcej fok szarych ■ Już od poniedziałku młodzież ze Świnoujścia rozpoczyna ferie. Jest to świetny czas aby wybrać się z rodziną lub przyjaciółmi na łyżwy, i poszaleć razem na lodowej tafli! ■ Fatalnie zakończył się wyjazd na narty do Włoch Joanny Agatowskiej. Przewodnicząca rady miasta ma złamaną miednicę. Jestem uziemiona na najbliższe kilka tygodni – czytamy na facebookowym profilu przewodniczącej ■