POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.04.2013, 16:02:46] • Świnoujście

Alina Celniak: Na targowisku kradną psy!

Alina Celniak: Na targowisku kradną psy!

fot. Alina Celniak

Pamiętacie historię suczki beagla, która błąkała się w okolicach targowiska przy ulicy Bałtyckiej? Handlarze denerwowali się wówczas na pracowników świnoujskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Za przyjazd i zabranie psa zażądali bowiem 150 złotych. Historia ma jednak swój ciąg dalszy...

Alina Celniak, kierownik schroniska, twierdzi, że na targowisku notorycznie kradzione są psy.

- Ludzie przywiązują psy na chwilę do latarni, idą coś kupić. Jest tam jeden mężczyzna, bardzo wulgarny, który odwiązuje te psy. To już 7 – 8 pies, który został tak uprowadzony – powiedziała w rozmowie telefonicznej Alina Celniak.

Kierownik świnoujskiego schroniska uważa, że ktoś odwiązał psa, bo myślał, że suczka jest ciężarna.

- Właścicielka beagla poszła na chwilę po zakupy. Trwało to kilka minut i już nie zobaczyła swojego zwierzęcia. Ludzie z rynku odwiązali suczkę, bo myśleli, że zarobią na szczeniakach. Jak się okazało, że nie jest ciężarna zrobili aferę aby ukryć swoje postępowanie – tłumaczy Alina Celniak. - Właścicielka szukała suni wszędzie... niestety bez rezultatu. Dodatkową pracą dla pracowników schroniska było poszukiwanie właściciela. Na szczęście Luna jest w domu ale jej właścicielka musiała pokonać ok. 200 km żeby odebrać swoje kochane zwierzę.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 42

Gość • Środa [24.04.2013, 22:26:51] • [IP: 80.245.178.**]

Psów zatrzęsienie. Niedługo będzie tych obsrajtuchów więcej, niż ludzi. Brud i smród, hałas. A prawo sobie z tym nie radzi. Świnoujście - Wielka Psiarnia.

Gość • Piątek [19.04.2013, 13:31:22] • [IP: 188.33.203.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [18.04.2013, 23:41:22] • [IP: 31.175.69.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [18.04.2013, 00:01:08] • [IP: 178.238.249.***]

Jestem na targowisku codziennie od pięciu lat i nigdy nie widziałam, żeby jakikolwiek Niemiec przywiązał swojego psa do latarni. To brednie wyssane z palca. Dziwię się redakcji, że drukuje nie potwierdzone informacje. To, co jest w tym artykule to nic innego jak oszczerstwa i pomówienia. Może pani A.C. zajęłaby się wypełnianiem swoich zawodowych obowiązków, a nie sianiem plotek?

Gość • Środa [17.04.2013, 14:24:30] • [IP: 93.94.190.***]

Zawiesić tabliczkę o kuriozalnej ale prawdziwej treści:" Uwaga, kradną psy-nie zostawiać ich samych". A może prowokacyjka policyjna, tylko że nie wiem jak to jest z tego rodzaju kradzieżami w kodeksie? Przyłapać tego" wulgarnego" jak Schronisko nazywa, faceta, za wszarz - i na policję.

Gość • Środa [17.04.2013, 13:59:45] • [IP: 92.42.118.**]

Ludzie nie przesadzajcie nic sie psu nie dzieje jak zostanie przywiazany na pare minut chyba lepiej dla niego jak miałby siedzieć kilka godz. lub caly dzien sam w domu i czekac az włascicielka wróci do domu

Gość • Środa [17.04.2013, 13:09:55] • [IP: 92.42.118.***]

Popieram internautę 116*** że albo zakupy albo spacer z psem. To samo dzieje się przy samie na ulicy róg Chopina a Pilsudskiego. Pies uwiązany wyje szczeka a właściciel(ka) pogaduszki w sklepie. Ostatnio to nawet wyszła Pani sprzedawczyni na papierosa a pies uwiązany koło niej szczekał i zero reakcji. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć że właściciel(ka) tego uwiązanego psa ma coś z głową.

Gość • Środa [17.04.2013, 10:58:37] • [IP: 92.42.115.***]

Popieram iż w GRTIN BANKU to robią ja też zostałam OSZUKANA założyłam lokatę jak się okazało to 10 lat nie mogę pobrać MASAKRA --ludzie uważajcie co robicie CZYTAJCIE nie dajcie się oszukać OPIEKUNOWI KLIENTA!!

Gość • Środa [17.04.2013, 10:27:22] • [IP: 92.42.113.***]

Ty odiotko i dobrze że facet odwiążuje. Bo takie kretynki jak ty i ikretyni jeden za drugim przychodzą i swe popaprane kundle przywiążauja a ludzie którzy tam pracują lub w okolicy mieszkaja cały dzień muszą słuchać szczekania waszych kundli. Gdyby ja je adwiązywał to by lądowały w kanale.

Gość • Środa [17.04.2013, 10:09:59] • [IP: 31.175.69.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [17.04.2013, 09:17:30] • [IP: 92.42.116.***]

Za przywiązanie i pozostawienie psa przed sklepem bądź targowiskiem, właściciel powinien być ukarany odebraniem psa. Bo albo są zakupy albo spacer z psem. Dwa w jednym nie może być, przywiązany do słupka pies myśli, że został porzucony i ze strachu trzęsie się albo wyje. Ale na bezmyślność i brak empatii nie ma lekarstwa. Pomyślcie o tym zanim po raz kolejny zafundujecie swojemu psiakowi potężną dawkę stresu.

Gość • Środa [17.04.2013, 08:26:29] • [IP: 188.146.38.***]

no i co to się ma do transportu za 150 zł. a z drugiej strony gdzie ta kobieta mieszka, że jeździ 200 km na zakupy i rozumiem, że schronisko jest strasznie oburzone, bo musiało szukać właściciela, to od czego właściwie jest Panie Celniak, wydawało mi się że od pomagania zwierzętom ale chyba nie !!

Gość • Środa [17.04.2013, 07:44:56] • [IP: 92.42.118.***]

z całym szacunkiem dla Pani Ali, idzie kobieta na zakupy i przywiązuje psa do drzewa zgadnijcie ile jej nie było??ponad godzine!!pies wył i szczekał, miałem chęc zejśc i zabrac psiaka i wtedy powinna zapłacic nie 150 a 1500

Gość • Środa [17.04.2013, 07:34:41] • [IP: 37.8.215.***]

Dla miasta pod rozwagę - sprowadzić na miesiąc rodzinę chińczyków i sprawa psów będzie rozwiązana.

ateista • Środa [17.04.2013, 06:42:07] • [IP: 109.243.237.***]

Jak ktos kocha swojego psa to nie przywiązuje psa do slupa by dokonac zakupów. Ile razy krew czlowieka zalewa jak widzi przywiazanego przed sklepem psa, który ujada jak najęty za swoim wlaścicielem. I to nie jest wina zstresowanego psa tylko tych ignorantó właścicieli.

Gość • Środa [17.04.2013, 00:01:31] • [IP: 62.69.250.***]

Dobra dobra, wy tam z tego rynku to niezłe ananasy jesteśta!

Gość • Wtorek [16.04.2013, 23:59:22] • [IP: 31.175.69.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:54:14] • [IP: 31.175.69.**]

sama chyba ukradłaś malapo a teraz z zadzdrości znowu obrażasz ludzi.

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:53:48] • [IP: 80.245.184.**]

No i prosze, czyz ta sunia nie miala niemieckiego czipa? Czytnik odczyta bez problemu. Po co mamy systemy, po co czipujemy psy? Po co ten caly wydatek? A bajka Pani C. niesamowita!

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:47:18] • [IP: 77.88.191.***]

a w getin banku za to jak kr...

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:47:02] • [IP: 62.69.255.**]

Nawet niemcy przyprowadzają swoje kundle, żeby srały w Świnoujściu.

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:34:21] • [IP: 95.215.20.***]

A JA SIĘ PYTAM GDZIE SĄ ROZLICZENIA WPŁAT I WYDATKÓW ZWIĄZANYCH Z SUCZKĄ JAMNIKA Z NOWOTWOREM NA PYSZCZKU??!! wpłacaliśmy grube pieniadze, namawialiśmy znajomych nawet spoza Świnoujścia i co?

Gość • Wtorek [16.04.2013, 22:29:42] • [IP: 188.147.92.*]

Pani Celniak jak zwykle ma wymówkę na swoją ignorację, ludzie zrozumcie jej nie zalezy na pomocy zwierzatkom tylko na dotacji z miasta. Im mniej psów u niej tym wiecej kasy zostaje w jej kiszeni, na dodatek przecież karmy i kocy nie musi kupować, bo Niemcy to dają, no i szkoły oczywiście..ZROZUMCIE JAK TO DZIAŁA PRZECIEŻ TO TAKIE PROSTE...

Gość • Wtorek [16.04.2013, 21:27:11] • [IP: 88.156.235.***]

czy ktoś wogule wie jak z tą panią zrobić porządek??panie prezydencie do roboty-sondaże spadają!!

franciszek • Wtorek [16.04.2013, 20:44:11] • [IP: 77.88.191.**]

niech kradna i wywoza, bedzie mniej ich w miescie. W polsce jest najwiecej psów na głowe mieszkańca na całym świecie !! a więc raczej nie zabraknie darmozjadów

Oglądasz 1-25 z 42
■ Świnoujścianie będą czytać Quo Vadis! Już 3 września odbędzie się Narodowe Czytanie! Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu, została wyznaczona do zorganizowania spotkania w ramach piątej edycji Narodowego Czytania. Akcja jest objęta Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej RP i odbędzie się 3 września (sobota) w budynku głównym świnoujskiej biblioteki przy ulicy Piłsudskiego 15. Początek o godzinie 10.00. ■ Od śmierci dzielą go jedynie godziny! Kto uratuje orła topiącego się w błocie? Nieopodal Karsiborskich Paproci o życie walczy orzeł który we wtorek wpadł do błotnistej mazi. Akcję ratunkową jako pierwszy zorganizował Krzysztof Chomicz, jednak pomimo wysiłków fotografa, nie udało się dotrzeć do orła. Jak mówi Pan Krzysztof - Na akcję ratunkową mamy czas jedynie do godziny 18.00, jeśli nie zdążymy, orzeł umrze. Potrzeba nam przynajmniej trzech silnych ludzi, którzy mogliby zająć się asekuracją ■ Ruszyła pielgrzymka na Jasną Górę: Każda pielgrzymka jest pierwsza, tak jak miłość ■ Czytelnik: Kołobrzeg najlepszy. I co Wy na to? Po raz dwunasty dziennik „Rzeczpospolita” opublikował ranking samorządów. Po raz drugi z rzędu Kołobrzeg został uznany za najlepszy samorząd w Polsce w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich. ■ Ruchem kierowali policjanci Zgubiono czarny plecak firmy Nike (w dość kiepskim stanie), jego zawartość to czarna bluza, laptop Lenovo, dokumenty i parę drobiazgów; znalazcę proszę o kontakt 570 977 111 - przewidziane znaleźne ■ Nasze miasto to nie plaża - postanowili przypomnieć turystom mieszkańcy Sopotu. Chcą, by goście chodzili po mieście ubrani. W ramach akcji „Stop golasom” na ulicach i w różnych lokalach pojawią się stosowne plakaty i wlepki. Czy podobnej kampanii należy się spodziewać w Świnoujściu? ■ 14 firm jest chętnych aby wybudować tunel w Świnoujściu! Znamy szczegóły! Złożono 14 wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. Obecnie rozpocznie się sprawdzanie złożonych wniosków, weryfikacji będzie podlegało przede wszystkim doświadczenie firm w realizacji inwestycji tunelowych, przedstawiony przez wykonawców personel i zdolność do realizacji kontraktu. Następnie zostanie ogłoszona lista podmiotów spełniających warunki uczestnictwa w postępowaniu (maksymalnie 10), do których zostaną wysłane zaproszenia do składania ofert cenowych. ■ Przeżyli ze sobą ponad 50 lat małżeństwa! 6 par świętowało we wtorek jubileusz ponad 50 lat małżeństwa! Z tej okazji zostali odznaczeni Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ■ Mieszkaniec: Z wydm zrobili sobie parking. Gdzie jest straż miejska? Na promenadzie kierowcy parkują gdzie chcą. Na problem zwrócił uwagę jeden z mieszkańców. - Przy wejściu na plażę na przedłużeniu ulicy Nowowiejskiego na tzw. Bermudach jeden wielki parking. Samochody stoją jeden za drugim. Większość osobówek jest na świnoujskich rejestracjach. Jak widać pracownicy pobliskich punktów gastronomicznych nie mają gdzie parkować, dlatego na wydmach zrobili sobie swój własny parking- piszą do nas Czytelnicy. ■ Nocny pożar na Orkana. Ofiarą podpalacza padła altana śmietnikowa. Nocny pożar na Orkana. Ofiarą podpalacza padła altana śmietnikowa. W środku nocy przy ulicy Orkana wybuchł pożar. Paliła się altana śmietnikowa. W momencie przyjazdu strażaków na miejsce altana była już całkowicie zajęta ogniem. Do akcji gaśniczej ruszyły dwa zastępy. Przez chwilę było naprawdę groźnie, pożar wymknął się spod kontroli a ogień zaczął zajmować zaparkowany w pobliżu altany samochód osobowy. W peugeocie nadpaliły się elementy plastikowe. Strażacy ugasili pożar i rozebrali altanę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Najprawdopodobniej doszło do podpalenia ■ Skradziono rzadki telefon Samsung Galaxy K-Zoom! Właściciel prosi o pomoc w odnalezieniu. W nocy z 16 na 17 lipca w jednym z lokali rozrywkowych w Świnoujściu, nasz Czytelnik stracił telefon Samsung Galaxy K-Zoom koloru białego. Jak informuje właściciel telefonu, sprawa została zgłoszona na policję, a urządzenie w najbliższych dniach zostanie całkowicie zablokowane i bezużyteczne.■ Jesteś przedsiębiorcą? Otwórz halę produkcyjną na terenie Zakładu Karnego w Buniewicach! Ta wyjątkowo atrakcyjna oferta skierowana jest do wszystkich przedsiębiorców, którzy są zainteresowani otwarciem produkcji na terenie Zakładu Karnego w Buniewicach. Przedsiębiorcy nie muszą się martwić o koszty. Głównym założeniem programu jest aktywizacja osadzonych, przedsiębiorcy będą zwolnieni z kosztów związanych z zatrudnieniem w postaci 40 % zwrotu wysokości wynagrodzeń wypłaconych zatrudnionym skazanym oraz dotacji i pożyczek na tworzenie nowych miejsc prac ■ 32-latek z blisko 3 promilami kierował fordem! Potencjalnego zabójcę zatrzymał inny kierowca! Mieszkaniec Świnoujścia zareagował natychmiast, gdy zorientował się, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest nietrzeźwy. Kiedy kierowca cofając fordem uderzył w inny pojazd, po czym otwierając drzwi "wypadł" z pojazdu i podjął ucieczkę, upadając na trawnik, świadek wyjął ze stacyjki kluczyki i powiadomił Policję. 32-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu oraz nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania. Grożą mu surowe konsekwencje karne i finansowe. ■