Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [24.09.2013, 10:21:44] • Świnoujście

Spięcie o psa i samochód. Co wolno w lesie?

Spięcie o psa i samochód. Co wolno w lesie?

fot. Czytelnik

Właśnie wróciłem z grzybów z moim synkiem i suczką , która jest najłagodniejszym psem na świecie ;) i wracając do auta ścieżką niedaleko jednostki wojskowej na ulicy Karsiborskiej niemal zostaliśmy pobici przez starego pana "grzyba" za to, że moja suczka nie jest w kagańcu – pisze do nas pan Adam nasz Czytelnik.

Pan zwrócił uwagę bardzo wulgarnie, i grzecznie mu odpowiedziałem apropos tego co o tym myślę - opowiada nasz Czytelnik.- Grzyb stwierdził, że zrobi mi zdjęcie z psem bez kagańca i takie tam ...

Spięcie o psa i samochód. Co wolno w lesie?

fot. Czytelnik

Gdy natomiast powiedziałem, że ja zrobię mu zdjęcie , że wjeżdża autem do lasu to od razu mina mu zrzedła i powiedział, że on codziennie tam wjeżdża i nikt mu nic nie zrobi.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 135, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 135

Gość • Czwartek [02.01.2014, 23:09:42] • [IP: 89.77.3.***]

Ja mam was w dupie i w lesie mój pies chodzi bez kagańca (nawet go nie mam) i bez smyczy

Gość • Poniedziałek [30.09.2013, 21:47:07] • [IP: 92.42.119.**]

Wow... cóż za artykuł... !!

Gość • Czwartek [26.09.2013, 21:45:30] • [IP: 93.94.187.***]

Znam tego dziadka, filozof. Jak tak kocha zwierzaki niech się nie prz...dala do pieska.Karmi dziki, póżniej latają za ludżmi po lesie wygłodniałe i oswojone.

Gość • Czwartek [26.09.2013, 10:08:35] • [IP: 188.33.243.***]

no ale widzi pan takiemu staremu" grzybowi'' sie nie wytlumaczy ze pies lagodny.

Gość • Środa [25.09.2013, 20:15:35] • [IP: 80.245.191.***]

Trafił swój na swego !

Gość • Środa [25.09.2013, 14:55:37] • [IP: 80.245.180.**]

NIKT NIE ZABRANIA spacerowania z psem po mieście, po parku o ile jest na smyczy, odpowiednie rasy w kagańcu oraz się po nich sprząta. Ale że 80 % posiadaczy psów nie robi tego to się nie dziwcie że innym to przeszkadza, nie mam zamiaru chodzić slalomem bo piesek sobie gdzieś tam biega za panem a do tego omijać kupy na każdym chodniku.

Gość • Środa [25.09.2013, 14:45:50] • [IP: 80.245.182.***]

kontrolujmy sami siebie i problemy znikną.pozdrawiam

Gość • Środa [25.09.2013, 13:53:44] • [IP: 93.94.191.**]

Ludzie wam by sie przydal kaganiec bo szczekacie wiecej niz psy Ja sie pytam to gdzie w tym miescie mam wyjsc z psem bo juz wszedzie wam nie pasuje Na plaze nie do parku nie do lasu kategorycznie nie to k... gdzie?

Gość • Środa [25.09.2013, 13:45:49] • [IP: 178.238.246.***]

co za dziad, a jego pies po osiedlu też bez smyczy i kagańca lata, syndrom dziada takie życie

Gość • Środa [25.09.2013, 13:44:33] • [IP: 62.69.250.**]

Większość posiadaczy psów najpierw kupuje psa, a potem" odkrywa" że z tym posiadaniem wiażą się określone obowiazki, problemy i odpowiedzalność.

Gość • Środa [25.09.2013, 11:58:24] • [IP: 31.61.138.*]

* pies nie może latać po lesie bez kaganca

Gość • Środa [25.09.2013, 11:44:23] • [IP: 80.245.184.**]

Och kuzwa, wszyscy hura na psa !! A spojrzcir gdzie parkujecie swoje ukochane auta. Najlepiej tuz pod swoim oknem. Sasiad nas nie obchodzi. Nic to, co zotaje pod oknem, jaki halas robi, smrod i zniszczenie.Aby miec oko na autko ! Pod lasem, oooo nie zostawie, wjade do lasu bo mam taka ochote ! Co z tego ze moge spowodowac pozar, ze splonie las i zwierzeta. A parkowac najlepiej na trawniku. Idealnie nazwano Pana upierdliwy" stary grzyb".

RSHA • Środa [25.09.2013, 11:18:35] • [IP: 80.245.183.***]

1. PIES POWINIEN BYC W KAGANCU NAWET W LESIE 2. W SAMOCHODZIE POWINIEN BYC PRZYPIĘTY (NIE WOLNO WOZIC ZWIERZĄT LUZEM) 3. FACET Z AUTEM POWINIEN DOSTAĆ MANDAT ZA WIAZD I SPRAWDZIĆ CZY NIE KRADNIE DREWNA ! ALBO CZY NIE KŁUSUJE

Gość • Środa [25.09.2013, 09:53:55] • [IP: 92.42.117.***]

Wszyscy skupili sie na psie, większośc ma rację a co z wjazdem do lasu autem, to jest dopiero mega buractwo, psiak dobrze ułożony nie zrobi w lesie szkody ale już auto, z którego wyplynie jakiś syf i zniszczy ściolkę leśną już tak, może komentujący zwróćcie na to uwagę zamiast czepiać się zwierząt, to właściciel auta mocno przegiął ale to jakoś nikogo nie boli, dziwne...

Gość • Środa [25.09.2013, 09:31:42] • [IP: 95.108.78.***]

ale mi problem psa na smycz i z nim biegac-dup ruszcie, a koles od auta w lesie na rower i po sprawie

Gość • Środa [25.09.2013, 08:51:50] • [IP: 77.113.28.***]

Nikt nie zabrania biegania z psem, skoro marsz to sa malo. Na wsxystlo jest sposób nie musząc przy tym łamać prawa i bez narażania siebie i innych na przykre sytuacje. Należy znać swoja rasę i odpowiednio zapewnić jej ruch. Miasto i lasy to nie jest" wybieg". Jak posiada sie charta to zabierasz go na specjalne tory i wyścigy, posiadasz mopsa zapewniasz mu marsz. NIestety pies to duży obowiązek i wydatek. Biorąc odpowoedniąrasę musimy przemyśleć czy mamy gdzie, jak i za co zapewnić im warunki. To tak jakbym wzieła psa myśliwskiego do bloku i nic z nim nie robiła, no ale przecież mogę go puścić, jak zgłodnieje to wróci. Jakie to polskie.

Gość • Środa [25.09.2013, 08:47:06] • [IP: 83.21.24.***]

Jak nie wiesz gdzie Twój kundel nie ma się wybiegać to już Ci mówię: kup bieżnię treningową na allegro dostępna za +- 1839 PLN możesz oczywiście biegać razem ze swoim pieskiem

Gość • Środa [25.09.2013, 08:17:21] • [IP: 93.94.186.***]

Bzdury piszesz [IP: 31.2.86.***] że pies nie musi sie wybiegać !! To zależy od rasy psa.

Gość • Środa [25.09.2013, 07:56:50] • [IP: 79.186.170.**]

ma racje gość pies powinien być w kagańcu i to w lesie tez obowiazuje przepis jest jeden i nie ma co tak się nadymać

Gość • Środa [25.09.2013, 07:37:38] • [IP: 31.2.86.***]

PIes nie musi sie wybiegać, pies potrzebuje ruchu a to znacząca różnica. Pamiętając przy tym że każda rasa ma inne zapotrzebowanie to średnio godzinny spacer marszem zapewni psu ruch. Dodatkowo ćwiczenia tzw. komend i pies szczęśliwy. Bo to że ktoś puści psa samopas to nie wyjście, najlepiej przecież pójść wokół bloku albo puścić psa i stać przy klatce z papieroskiem, a pies przy okazji zostawi co ma zostawić na chodniku. Sama mam psa i obowiązkowo min. jeden spacer szybkim marszem, do tego zapewniam mu zabawę i przy okazji szkolę. A jak słyszę" nie mam na to czasu i sił" to nie bierze się psa pod opiekę. Druga sprawa to kupy, uwierzcie mi właściciele psów, zbieram je po swoim psie i wcale mi to nie ujmuje na dumie więc do roboty!! Wszystkim przzeciez może być przyjemniej jak chodniki i trawniki będą czyste. w

Gość • Środa [25.09.2013, 00:31:13] • [IP: 93.94.186.***]

Mojego psa każdy może pogłaskać -jest tak ułożony przyjażnie do ludzi. Nie wiem jak by się to skończyło, jak by ktoś nadepnał mu na ogon.Tego nie da się przewidzieć. To wszystko zależy od ulożenia psa i wychowania. Inne rasy grożne, to mają już w sobie agresję takie psy powinny bezwarunkowo chodzic na smyczy i w kagańcu.

Gość • Środa [25.09.2013, 00:24:08] • [IP: 93.94.186.***]

DO [IP: 80.245.186.***] Tobie jak by ktoś nadepnął na łapę, albo ogon, to też byś ugryzł, ale buzią wyzwiskami itp... Chyba to logiczne że pies się broni zębami a czym ma się bronić mową co??

Gość • Środa [25.09.2013, 00:16:21] • [IP: 93.94.186.***]

To gdzie te psy moga się wybiegac no gdzie ?? W Parku nie- na ulicy nie-w lesie nie to pytam Was się gdzie??Pies to też stworzenie Boże i ma swoje potrzeby wybiegania się, a nie tylko prowadzania na uwiężi. Proponuję zrobić zagrody dla Psów jedną na Karsiborskiej, jedną na Posejdonie i jedną w Parku Zdrojowym.W niemczech są specjalne ścieżki w lasach, gdzie psy mogą biegać, wiem bo sam byłem z psem i tam go prowadzałem.W Szwecji mają takie zagrody -ogrodzony plac siatką i można bezpiecznie puszczać psa, by sie wybiegał a tu gdzie ??

Gość • Wtorek [24.09.2013, 23:39:35] • [IP: 80.245.185.***]

Jeden mundry wart drugiego, szkoda że noży nie mieli... byłby spokój i napinacze internetowi nie musieliby zapluwać żółcią monitorów.

Gość • Wtorek [24.09.2013, 23:37:32] • [IP: 92.42.117.**]

Sprawa jest prosta - zgodnie z przepisami, w Polsce (jak i większości krajów europejskich, w tym w Niemczech) psa nie wolno puszczać luzem w lesie. Las jest miejscem dla dzikich zwierząt i nie powinno tam się w ogóle zabierać psów, a jeśli już, to pies powinien być bezwzględnie na smyczy. Strażnik Łowiecki, Policjant, leśnik a nawet zwykły myśliwy ma prawo, a nawet obowiązek zastrzelić każdego, ganiającego po lesie bez smyczy, psa. Takie jest prawo. W Polsce, Niemczech i wielu innych krajach. Warto tow wiedzieć i nie toczyć piany bez sensu.

Oglądasz 1-25 z 135
■ Piłkarze Floty Świnoujście w pierwszym meczu nowego sezonu I ligi przegrali dziś w Lubinie z Zagłębiem 0:2. ■ Uwaga! W dniach od 4 do 7 sierpnia 2014, w związku z prowadzonymi pracami w pasie drogowym wyłączona z ruchu zostaje ul. Boh. Września na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Jana z Kolna przy posesji nr 52a. Objazd przedmiotowego odcinka nastąpi ulicami Chrobrego, Wybrzeże Władysława IV, Jana z Kolna oraz Mieszka I. Za utrudnienia przepraszamy. ■ Na wysokości stanowiska ratowniczego numer dwa na świnoujskiej plaży około godziny 10.00 z wody wyciągnięto mężczyznę. Niestety, nie udało się go uratować. Mężczyzna nie żyje ■ Na terenie falochronu centralnego (dawniej wschodniego) trwają prace związane z naprawą podwodnej części skarpy, która została uszkodzona w ubiegłym roku przez statek Godafoss. Naprawą zajmuje się szczecińska firma UW Service. Oprócz tego ta sama firma przymierza się do wydobycia drugiej pamiątkowej tablicy z 1829 roku. ■ To miasto pomogło znaleźć dorożkarzom krawca. Wyglądają w nich, jak strachy na wróble. Aż trudno uwierzyć, że za tak fatalnie uszyte stroje zapłacili po 370 złotych. Czy miasto, które forsowało pomysł, by naszych dorożkarzy wystroić, pomoże im teraz w rozwiązaniu problemu ■ Urzędnicy odpowiadają: Drzewo powinno być wycięte w ciągu kilku najbliższych dni. Na łamach portalu pisaliśmy na temat starego, wyschniętego drzewa na skrzyżowaniu ulic Rogozińskiego i Wybrzeża Władysława IV. Redakcję o suchych drzewach, które mogą stanowić zagrożenie dla przechodniów oraz kierowców informują Czytelnicy. Jak się okazuję drzewo powinno zostać wycięte w ciągu najbliższych dni. ■ 29 lipca odbyło się kolejne zebranie zarządu Miejskiego Klubu Sportowego Flota Świnoujście. Rozmowy w sprawie utworzenia spółki są już na zaawansowanym poziomie. Być może do zawiązania jej dojdzie już w najbliższych dniach. ■ Cud, że nikt nie zginął. Zderzyły się aż cztery auta. Kobieta w ósmym miesiącu ciąży trafiła do szpitala po wypadku, do którego doszło dzisiaj na ulicy Barlickiego. Zdarzenie było bardzo poważne. Na lawetę trafiły cztery auta. ■ Do świnoujskiego schroniska trafiła sześciomiesięczna suczka. Szukamy jej właściciela. ■ Na Warszowie pijany mężczyzna poderżnął gardło kobiecie. Trafiła do szpitala.■ Luksusowy hotel pod marką Radissona już wkrótce w Świnoujściu■ Świnoujski szpital nie przyjmuje pacjentów urazowych. Trzeba ich wieźć ambulansem do odległych szpitali. To – zdaniem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie – przyczyna braku karetek w naszym mieście. Nie zgadza się z tym Małgorzata Szmajda, dyrektor szpitala w Świnoujściu.■ Koło wiatraka policja wyłowiła zwłoki 56 – letniego mężczyzny ■ Radni dadzą pieniądze, jeżeli w Zarządzie Floty zajdą duże zmiany ■ Złodziei nagrała kamera. Okradziono lokal w marinie w Karsiborze. ■ W nocy z 25 na 26 lipca sprzed bloku przy ulicy Konstytucji 3 Maja 46 d skradziono rower górski męski na amortyzatorach. Kolor czarny matowy. Czytelnik prosi o pomoc w odnalezieniu zguby■ Czytelnik: Na Posejdonie psy biegają luzem, a ich właściciele gdzie? ■ Sobota: Kolejka na prom do Daszyńskiego! Kierowcy miejscowi: ”normalka” , przyjezdni: „naprawdę nie możecie nic z tym zrobić?!■ O mały włos, a dzieciak by się wykrwawił. 7-letni Grześ wpadł na kineskop telewizora porzucony obok śmietnika. Grube szkło poraniło mu łydkę, przecinając wiązadła ■ Walka z konkurencją po polsku? Białe auto dostawcze konkurencyjnego sklepu pozostawiono w taki sposób, by właściciel tego sklepu monopolowego miał problemy z odbiorem dostaw ■ Odkomarzają? Dziś sprawdzą to kontrolerzy. Żrą – przyznają zgodnie turyści i mieszkańcy. Pytamy zatem o skuteczność walki z komarami w naszym mieście. Dziś sprawdzi to specjalna ekipa, która rusza w miasto. ■ 80-letni mężczyzna nie żyje, bo w Świnoujściu nie było karetki. Ta, która jechała z Międzyzdrojów, dotarła na miejsce po 20 minutach. A zespół z helikoptera nie miał czym dojechać do potrzebującego. Ratowników zawiózł na miejsce swoim samochodem przypadkowy mężczyzna. ■ Nasz Czytelnik poinformował redakcję o napisach, jakie pojawiły się z poniedziałku na wtorek na świnoujskim stadionie Floty. Nad jedną z trybun widniał napis: Dunajko, Rozwałka, Smażyk- grabarze Floty. Za pomocą tych mocnych słów ktoś najprawdopodobniej chciał wyrazić swoje rozgoryczenie i niezadowolenie wobec niektórych członków zarządu klubu. Jak widać na obraźliwe napisy znaleziono sposób i trzy miejsca przykryto biało- niebieskim materiałem. Czy aby na pewno jest to sposób na rozwiązanie tego problemu ■ BAŁTYK-BIESZCZADY TOUR, to najdłuższa i najtrudniejsza impreza tego typu w Polsce. Zawody rozgrywane są na dystansie 1008 km na trasie prowadzącej ze Świnoujścia aż w Bieszczady, do miejscowości Ustrzyki Górne. W roku 2014 odbędzie się siódma edycja maratonu ■ Zarząd PZPN nie zgodził się na sprzedaż licencji Floty do Rzeszowa - informuje Orange sport ■ Prezydent miał kłopoty z głosem. Wszystko przez zimne piwo. ■ Czy mieszkańcy mają lepsze pomysły od władz na wydawanie pieniędzy z budżetu miasta? Aż 58 wniosków z propozycjami do budżetu obywatelskiego wpłynęło do świnoujskiego magistratu ■ 32 świnoujskich funkcjonariuszy zostało wyróżnionych i awansowanych podczas Święta Policji. Uroczystość odbyła się w poniedziałek w sali Miejskiego Domu Kultury. Wśród zaproszonych gości była posłanka Ewa Żmuda- Trzebiatowska, prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz, zastępca prezydenta Joanna Agatowska, przewodniczący Rady Miasta Paweł Sujka, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie Jan Pytka oraz przedstawiciele niemieckiej policji. ■ Trzech mężczyzn z ranami ciętymi trafiło do świnoujskiego szpitala po tym, jak zostali zaatakowani nożem. Sprawca wywijał narzędziem prawdopodobnie o 40-centymetrowym ostrzu. Policja zorganizowała na niego obławę ■ Zarząd Floty Świnoujście sprzedał licencję Stali Rzeszów ■ 60 osobowa grupa karateków ze Świnoujścia, Morynia, Chojny i Mieszkowic przebywała na zgrupowaniu sportowo - rekreacyjnym w Poroninie. Młodzi karatecy codziennie trenowali. Od września rozpoczyna się nowy sezon szkoleniowy i startowy. ■ Czujni plażowicze znaleźli przedmiot o dziwnym wyglądzie, przypominający niewybuch lub granat. Niezwłocznie poinformowali o tym świnoujskich ratowników. Na miejsce został wezwany patrol policji, a także patrol saperski. Jak się okazało oddział saperów przybył na świnoujską plażę do zardzewiałej śruby! ■ Gdyby nie strażacy, to nie miałby kto ratować – pisze nie kryjąc oburzenia nasz Czytelnik. To oni przyjechali bowiem do nieprzytomnego mężczyzny zamiast karetki pogotowia. Udało się nam wyjaśnić, jak do tego doszło. ■ NOWA SONDA: Czy zarząd Floty, dla dobra klubu, powinien podać się do dymisji? ■ Flota Świnoujście sprzedała licencję Stali Rzeszów? Rozpoczęła się już specjalna procedura. ■