POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [24.09.2013, 10:21:44] • Świnoujście

Spięcie o psa i samochód. Co wolno w lesie?

Spięcie o psa i samochód. Co wolno w lesie?

fot. Czytelnik

Właśnie wróciłem z grzybów z moim synkiem i suczką , która jest najłagodniejszym psem na świecie ;) i wracając do auta ścieżką niedaleko jednostki wojskowej na ulicy Karsiborskiej niemal zostaliśmy pobici przez starego pana "grzyba" za to, że moja suczka nie jest w kagańcu – pisze do nas pan Adam nasz Czytelnik.

Pan zwrócił uwagę bardzo wulgarnie, i grzecznie mu odpowiedziałem apropos tego co o tym myślę - opowiada nasz Czytelnik.- Grzyb stwierdził, że zrobi mi zdjęcie z psem bez kagańca i takie tam ...

Spięcie o psa i samochód. Co wolno w lesie?

fot. Czytelnik

Gdy natomiast powiedziałem, że ja zrobię mu zdjęcie , że wjeżdża autem do lasu to od razu mina mu zrzedła i powiedział, że on codziennie tam wjeżdża i nikt mu nic nie zrobi.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 135, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 135

Gość • Czwartek [02.01.2014, 23:09:42] • [IP: 89.77.3.***]

Ja mam was w dupie i w lesie mój pies chodzi bez kagańca (nawet go nie mam) i bez smyczy

Gość • Poniedziałek [30.09.2013, 21:47:07] • [IP: 92.42.119.**]

Wow... cóż za artykuł... !!

Gość • Czwartek [26.09.2013, 21:45:30] • [IP: 93.94.187.***]

Znam tego dziadka, filozof. Jak tak kocha zwierzaki niech się nie prz...dala do pieska.Karmi dziki, póżniej latają za ludżmi po lesie wygłodniałe i oswojone.

Gość • Czwartek [26.09.2013, 10:08:35] • [IP: 188.33.243.***]

no ale widzi pan takiemu staremu" grzybowi'' sie nie wytlumaczy ze pies lagodny.

Gość • Środa [25.09.2013, 20:15:35] • [IP: 80.245.191.***]

Trafił swój na swego !

Gość • Środa [25.09.2013, 14:55:37] • [IP: 80.245.180.**]

NIKT NIE ZABRANIA spacerowania z psem po mieście, po parku o ile jest na smyczy, odpowiednie rasy w kagańcu oraz się po nich sprząta. Ale że 80 % posiadaczy psów nie robi tego to się nie dziwcie że innym to przeszkadza, nie mam zamiaru chodzić slalomem bo piesek sobie gdzieś tam biega za panem a do tego omijać kupy na każdym chodniku.

Gość • Środa [25.09.2013, 14:45:50] • [IP: 80.245.182.***]

kontrolujmy sami siebie i problemy znikną.pozdrawiam

Gość • Środa [25.09.2013, 13:53:44] • [IP: 93.94.191.**]

Ludzie wam by sie przydal kaganiec bo szczekacie wiecej niz psy Ja sie pytam to gdzie w tym miescie mam wyjsc z psem bo juz wszedzie wam nie pasuje Na plaze nie do parku nie do lasu kategorycznie nie to k... gdzie?

Gość • Środa [25.09.2013, 13:45:49] • [IP: 178.238.246.***]

co za dziad, a jego pies po osiedlu też bez smyczy i kagańca lata, syndrom dziada takie życie

Gość • Środa [25.09.2013, 13:44:33] • [IP: 62.69.250.**]

Większość posiadaczy psów najpierw kupuje psa, a potem" odkrywa" że z tym posiadaniem wiażą się określone obowiazki, problemy i odpowiedzalność.

Gość • Środa [25.09.2013, 11:58:24] • [IP: 31.61.138.*]

* pies nie może latać po lesie bez kaganca

Gość • Środa [25.09.2013, 11:44:23] • [IP: 80.245.184.**]

Och kuzwa, wszyscy hura na psa !! A spojrzcir gdzie parkujecie swoje ukochane auta. Najlepiej tuz pod swoim oknem. Sasiad nas nie obchodzi. Nic to, co zotaje pod oknem, jaki halas robi, smrod i zniszczenie.Aby miec oko na autko ! Pod lasem, oooo nie zostawie, wjade do lasu bo mam taka ochote ! Co z tego ze moge spowodowac pozar, ze splonie las i zwierzeta. A parkowac najlepiej na trawniku. Idealnie nazwano Pana upierdliwy" stary grzyb".

RSHA • Środa [25.09.2013, 11:18:35] • [IP: 80.245.183.***]

1. PIES POWINIEN BYC W KAGANCU NAWET W LESIE 2. W SAMOCHODZIE POWINIEN BYC PRZYPIĘTY (NIE WOLNO WOZIC ZWIERZĄT LUZEM) 3. FACET Z AUTEM POWINIEN DOSTAĆ MANDAT ZA WIAZD I SPRAWDZIĆ CZY NIE KRADNIE DREWNA ! ALBO CZY NIE KŁUSUJE

Gość • Środa [25.09.2013, 09:53:55] • [IP: 92.42.117.***]

Wszyscy skupili sie na psie, większośc ma rację a co z wjazdem do lasu autem, to jest dopiero mega buractwo, psiak dobrze ułożony nie zrobi w lesie szkody ale już auto, z którego wyplynie jakiś syf i zniszczy ściolkę leśną już tak, może komentujący zwróćcie na to uwagę zamiast czepiać się zwierząt, to właściciel auta mocno przegiął ale to jakoś nikogo nie boli, dziwne...

Gość • Środa [25.09.2013, 09:31:42] • [IP: 95.108.78.***]

ale mi problem psa na smycz i z nim biegac-dup ruszcie, a koles od auta w lesie na rower i po sprawie

Gość • Środa [25.09.2013, 08:51:50] • [IP: 77.113.28.***]

Nikt nie zabrania biegania z psem, skoro marsz to sa malo. Na wsxystlo jest sposób nie musząc przy tym łamać prawa i bez narażania siebie i innych na przykre sytuacje. Należy znać swoja rasę i odpowiednio zapewnić jej ruch. Miasto i lasy to nie jest" wybieg". Jak posiada sie charta to zabierasz go na specjalne tory i wyścigy, posiadasz mopsa zapewniasz mu marsz. NIestety pies to duży obowiązek i wydatek. Biorąc odpowoedniąrasę musimy przemyśleć czy mamy gdzie, jak i za co zapewnić im warunki. To tak jakbym wzieła psa myśliwskiego do bloku i nic z nim nie robiła, no ale przecież mogę go puścić, jak zgłodnieje to wróci. Jakie to polskie.

Gość • Środa [25.09.2013, 08:47:06] • [IP: 83.21.24.***]

Jak nie wiesz gdzie Twój kundel nie ma się wybiegać to już Ci mówię: kup bieżnię treningową na allegro dostępna za +- 1839 PLN możesz oczywiście biegać razem ze swoim pieskiem

Gość • Środa [25.09.2013, 08:17:21] • [IP: 93.94.186.***]

Bzdury piszesz [IP: 31.2.86.***] że pies nie musi sie wybiegać !! To zależy od rasy psa.

Gość • Środa [25.09.2013, 07:56:50] • [IP: 79.186.170.**]

ma racje gość pies powinien być w kagańcu i to w lesie tez obowiazuje przepis jest jeden i nie ma co tak się nadymać

Gość • Środa [25.09.2013, 07:37:38] • [IP: 31.2.86.***]

PIes nie musi sie wybiegać, pies potrzebuje ruchu a to znacząca różnica. Pamiętając przy tym że każda rasa ma inne zapotrzebowanie to średnio godzinny spacer marszem zapewni psu ruch. Dodatkowo ćwiczenia tzw. komend i pies szczęśliwy. Bo to że ktoś puści psa samopas to nie wyjście, najlepiej przecież pójść wokół bloku albo puścić psa i stać przy klatce z papieroskiem, a pies przy okazji zostawi co ma zostawić na chodniku. Sama mam psa i obowiązkowo min. jeden spacer szybkim marszem, do tego zapewniam mu zabawę i przy okazji szkolę. A jak słyszę" nie mam na to czasu i sił" to nie bierze się psa pod opiekę. Druga sprawa to kupy, uwierzcie mi właściciele psów, zbieram je po swoim psie i wcale mi to nie ujmuje na dumie więc do roboty!! Wszystkim przzeciez może być przyjemniej jak chodniki i trawniki będą czyste. w

Gość • Środa [25.09.2013, 00:31:13] • [IP: 93.94.186.***]

Mojego psa każdy może pogłaskać -jest tak ułożony przyjażnie do ludzi. Nie wiem jak by się to skończyło, jak by ktoś nadepnał mu na ogon.Tego nie da się przewidzieć. To wszystko zależy od ulożenia psa i wychowania. Inne rasy grożne, to mają już w sobie agresję takie psy powinny bezwarunkowo chodzic na smyczy i w kagańcu.

Gość • Środa [25.09.2013, 00:24:08] • [IP: 93.94.186.***]

DO [IP: 80.245.186.***] Tobie jak by ktoś nadepnął na łapę, albo ogon, to też byś ugryzł, ale buzią wyzwiskami itp... Chyba to logiczne że pies się broni zębami a czym ma się bronić mową co??

Gość • Środa [25.09.2013, 00:16:21] • [IP: 93.94.186.***]

To gdzie te psy moga się wybiegac no gdzie ?? W Parku nie- na ulicy nie-w lesie nie to pytam Was się gdzie??Pies to też stworzenie Boże i ma swoje potrzeby wybiegania się, a nie tylko prowadzania na uwiężi. Proponuję zrobić zagrody dla Psów jedną na Karsiborskiej, jedną na Posejdonie i jedną w Parku Zdrojowym.W niemczech są specjalne ścieżki w lasach, gdzie psy mogą biegać, wiem bo sam byłem z psem i tam go prowadzałem.W Szwecji mają takie zagrody -ogrodzony plac siatką i można bezpiecznie puszczać psa, by sie wybiegał a tu gdzie ??

Gość • Wtorek [24.09.2013, 23:39:35] • [IP: 80.245.185.***]

Jeden mundry wart drugiego, szkoda że noży nie mieli... byłby spokój i napinacze internetowi nie musieliby zapluwać żółcią monitorów.

Gość • Wtorek [24.09.2013, 23:37:32] • [IP: 92.42.117.**]

Sprawa jest prosta - zgodnie z przepisami, w Polsce (jak i większości krajów europejskich, w tym w Niemczech) psa nie wolno puszczać luzem w lesie. Las jest miejscem dla dzikich zwierząt i nie powinno tam się w ogóle zabierać psów, a jeśli już, to pies powinien być bezwzględnie na smyczy. Strażnik Łowiecki, Policjant, leśnik a nawet zwykły myśliwy ma prawo, a nawet obowiązek zastrzelić każdego, ganiającego po lesie bez smyczy, psa. Takie jest prawo. W Polsce, Niemczech i wielu innych krajach. Warto tow wiedzieć i nie toczyć piany bez sensu.

Oglądasz 1-25 z 135
■ Alarm pożarowy uruchomił się w centrum handlowym Corso. Ewakuwano wszystkich klientów oraz obsługę sklepu. Na miejscu działają dwa zastępy straży. ■ Będzie ponowna kontrola w OSiR „Wyspiarz”. Za dużo już tych afer – pisze nasz Czytelnik – ZGM ( rozdział mieszkań), szpital (wysokie wynagrodzenia lekarzy - min.), Wyspiarz (ostatnie ustalenia z kontroli). Nad każdą z tych jednostek władze powinny mieć nadzór, a jak widać, nie miały ■ Zdemolowali przystanek autobusowy przy Wojska Polskiego. Sfrustrowani wandale po raz kolejny dali o sobie znać. Tym razem ich ofiarą padł przystanek autobusowy przy ulicy Wojska Polskiego. Wiata została całkowicie zdemolowana. Chuligani powybijali wszystkie szyby. Dookoła pełno szkła. Na taki widok mieszkańcy Świnoujścia mogli się natknąć w środę. ■Pijany pirat zdemolował kilka aut. Zabrało go pogotowie. Wyczyny mężczyzny, który w stanie upojenia alkoholowego szalał Chryslerem Voyager prawdopodobnie zarejestrowała kobieta, która akurat w piątek około godziny 22.00 przejeżdżała swoim SUV-em w rejonie Ronda Róży Wiatrów. ■ Rada Miasta udzieliła prezydentowi Januszowi Żmurkiewiczowi absolutorium z wykonania budżetu miasta za rok 2014. 15 radnych poparło projekt uchwały w tej sprawie, nikt nie był przeciwny. Od głosu wstrzymało się 5 radnych ■ 42 tysiące uwag do projektu przedłużenia drogi ekspresowej S3 do Świnoujścia napłynęło podczas zakończonych niedawno konsultacji społecznych w sprawie tego projektu ■ Joanna Agatowska: w dniu 4 lipca zwołam nadzwyczajną sesję rady Miasta poświęconą sprawie gruntów znajdujących się w sąsiedztwie Morskiej Stoczni Remontowej i traktowanych dotychczas jak rozwojowe dla tego zakładu ■ Od godziny 9.00 obradują świnoujscy radni. Głównym punktem dzisiejszej sesji jest dyskusja i głosowanie nad projektem uchwały o udzieleniu absolutorium dla prezydenta miasta z wykonania budżetu za rok 2014 ■ Ratunku! Ratunku! Nowe fakty w sprawie strzałów w porcie wojennym ■ Groźna kolizja na skrzyżowaniu Matejki z Sienkiewicza. Czytelniczka ostrzegała...■Pracownik firmy zewnętrznej ochraniającej port poślizgnął się i wpadł do wody w porcie wojennym na wysokości starego basenu. Mężczyzna, aby zwrócić na siebie uwagę oddał w powietrze strzał z broni palnej. Na szczęście 40- latka uratowała załoga kutra rybackiego. Do zdarzenia doszło w środę około godziny 4.00 ■ Afera w Wyspiarzu. To nie jest sprawa dla prokuratora?■ Po naszej interwencji "Polska" znów jest czysta! ■ Renata Pliś znów zdeklasowała rywalki! ■ Dziurawa Grunwaldzka straszyła przez weekend■ Leszek Zakrzewski został jednogłośnie wybrany prezesem nowego Morskiego Klubu Sportowego Flota Świnoujście ■ Zapraszamy na ostatni Chillroom przed wakacjami! ■ Nasz Czytelnik jest stałym bywalcem skateparku, dlatego chciałby, aby to miejsce wyglądało estetycznie, ale przede wszystkim było bezpieczne dla wszystkich osób, które je odwiedzają. Jeżdżę na desce wraz ze znajomymi i takie widoki jak ten budzą w nas złość. Gdy przychodzimy pojeździć prawie codziennie widujemy rozbite szkło, śmieci itp., a to stwarza duże niebezpieczeństwo dla osób, które korzystają ze skatepark- czytamy w liście. ■ Wyspiarz jak prawdziwa wyspa szczęścia. Wstrząsające wyniki kontroli! Nieuzasadnione wielokrotne podwyżki pensji i nagrody, delegacje i wydatki na telefony. Bałagan w księgowości i nagminne łamanie przepisów. Wyniki kontroli w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” naprawdę porażają ■ 28- latek zatrzymany za wybicie szyb i włamanie. Świnoujscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę, który kamieniem wybijał szyby w banku. Udowodniono mu również kradzież z włamaniem do punktu usługowego, skąd ukradł laptopa i pieniądze. 28-latek okazał się też poszukiwanym w celu odbycia kary aresztu za inne czyny. ■ Przestrzeń muzyki w czwartkowy wieczór w ms44 ■ Ważne zmiany na przeprawach promowych w Świnoujściu. Przeprawy promowe w Świnoujściu przejdą zmiany - zapowiedział w na antenie Radia Szczecin prezydent Janusz Żmurkiewicz. Wszystko przez kolejki.■ Kierowca dostawczego fiata ducato na przejściu dla pieszych potrącił kobietę z 3-letnim dzieckiem. Z relacji świadków wynika, że babcia z dzieckiem nagle wtargnęła na przejście dla pieszych. Do zdarzenia doszło przed godziną 17.00 na ulicy Grunwaldzkiej, gdzie ruch odbywał się wahadłowo. Na miejsce wezwano policję oraz dwie karetki. Na szczęście okazało się, że w wypadku nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. ■ Wtorek: Napad na bank przy ulicy Chrobrego ■ Specjaliści ze Świnoujścia i kliniki na Pomorzanach przebadali ciężarne kobiety. Akcja odbyła się w świnoujskim szpitalu. Pomysłodawcą i organizatorem była lek. Renata Waszczuk – ordynator Oddziału Położniczo – Ginekologicznego Szpitala Miejskiego Sp. z o.o. ■ Pożar traw na Pomorskiej. Na miejsce zadysponowano 5 zastępów strażaków ■ Niemcy zostawili psa w pełnym słońcu. Zwierzę zdechło ■ Od dnia 15 czerwca do dnia 3 lipca br. do godziny 18.00 w związku z prowadzonymi pracami związanymi z przebudową sieci wodociągowej wyłączony z ruchu zostaje jeden pas jezdni na ul. Grunwaldzkiej. Ruch odbywał się będzie wahadłowo. ■