POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [24.09.2013, 10:21:44] • Świnoujście

Spięcie o psa i samochód. Co wolno w lesie?

Spięcie o psa i samochód. Co wolno w lesie?

fot. Czytelnik

Właśnie wróciłem z grzybów z moim synkiem i suczką , która jest najłagodniejszym psem na świecie ;) i wracając do auta ścieżką niedaleko jednostki wojskowej na ulicy Karsiborskiej niemal zostaliśmy pobici przez starego pana "grzyba" za to, że moja suczka nie jest w kagańcu – pisze do nas pan Adam nasz Czytelnik.

Pan zwrócił uwagę bardzo wulgarnie, i grzecznie mu odpowiedziałem apropos tego co o tym myślę - opowiada nasz Czytelnik.- Grzyb stwierdził, że zrobi mi zdjęcie z psem bez kagańca i takie tam ...

Spięcie o psa i samochód. Co wolno w lesie?

fot. Czytelnik

Gdy natomiast powiedziałem, że ja zrobię mu zdjęcie , że wjeżdża autem do lasu to od razu mina mu zrzedła i powiedział, że on codziennie tam wjeżdża i nikt mu nic nie zrobi.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 135, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 135

Gość • Czwartek [02.01.2014, 23:09:42] • [IP: 89.77.3.***]

Ja mam was w dupie i w lesie mój pies chodzi bez kagańca (nawet go nie mam) i bez smyczy

Gość • Poniedziałek [30.09.2013, 21:47:07] • [IP: 92.42.119.**]

Wow... cóż za artykuł... !!

Gość • Czwartek [26.09.2013, 21:45:30] • [IP: 93.94.187.***]

Znam tego dziadka, filozof. Jak tak kocha zwierzaki niech się nie prz...dala do pieska.Karmi dziki, póżniej latają za ludżmi po lesie wygłodniałe i oswojone.

Gość • Czwartek [26.09.2013, 10:08:35] • [IP: 188.33.243.***]

no ale widzi pan takiemu staremu" grzybowi'' sie nie wytlumaczy ze pies lagodny.

Gość • Środa [25.09.2013, 20:15:35] • [IP: 80.245.191.***]

Trafił swój na swego !

Gość • Środa [25.09.2013, 14:55:37] • [IP: 80.245.180.**]

NIKT NIE ZABRANIA spacerowania z psem po mieście, po parku o ile jest na smyczy, odpowiednie rasy w kagańcu oraz się po nich sprząta. Ale że 80 % posiadaczy psów nie robi tego to się nie dziwcie że innym to przeszkadza, nie mam zamiaru chodzić slalomem bo piesek sobie gdzieś tam biega za panem a do tego omijać kupy na każdym chodniku.

Gość • Środa [25.09.2013, 14:45:50] • [IP: 80.245.182.***]

kontrolujmy sami siebie i problemy znikną.pozdrawiam

Gość • Środa [25.09.2013, 13:53:44] • [IP: 93.94.191.**]

Ludzie wam by sie przydal kaganiec bo szczekacie wiecej niz psy Ja sie pytam to gdzie w tym miescie mam wyjsc z psem bo juz wszedzie wam nie pasuje Na plaze nie do parku nie do lasu kategorycznie nie to k... gdzie?

Gość • Środa [25.09.2013, 13:45:49] • [IP: 178.238.246.***]

co za dziad, a jego pies po osiedlu też bez smyczy i kagańca lata, syndrom dziada takie życie

Gość • Środa [25.09.2013, 13:44:33] • [IP: 62.69.250.**]

Większość posiadaczy psów najpierw kupuje psa, a potem" odkrywa" że z tym posiadaniem wiażą się określone obowiazki, problemy i odpowiedzalność.

Gość • Środa [25.09.2013, 11:58:24] • [IP: 31.61.138.*]

* pies nie może latać po lesie bez kaganca

Gość • Środa [25.09.2013, 11:44:23] • [IP: 80.245.184.**]

Och kuzwa, wszyscy hura na psa !! A spojrzcir gdzie parkujecie swoje ukochane auta. Najlepiej tuz pod swoim oknem. Sasiad nas nie obchodzi. Nic to, co zotaje pod oknem, jaki halas robi, smrod i zniszczenie.Aby miec oko na autko ! Pod lasem, oooo nie zostawie, wjade do lasu bo mam taka ochote ! Co z tego ze moge spowodowac pozar, ze splonie las i zwierzeta. A parkowac najlepiej na trawniku. Idealnie nazwano Pana upierdliwy" stary grzyb".

RSHA • Środa [25.09.2013, 11:18:35] • [IP: 80.245.183.***]

1. PIES POWINIEN BYC W KAGANCU NAWET W LESIE 2. W SAMOCHODZIE POWINIEN BYC PRZYPIĘTY (NIE WOLNO WOZIC ZWIERZĄT LUZEM) 3. FACET Z AUTEM POWINIEN DOSTAĆ MANDAT ZA WIAZD I SPRAWDZIĆ CZY NIE KRADNIE DREWNA ! ALBO CZY NIE KŁUSUJE

Gość • Środa [25.09.2013, 09:53:55] • [IP: 92.42.117.***]

Wszyscy skupili sie na psie, większośc ma rację a co z wjazdem do lasu autem, to jest dopiero mega buractwo, psiak dobrze ułożony nie zrobi w lesie szkody ale już auto, z którego wyplynie jakiś syf i zniszczy ściolkę leśną już tak, może komentujący zwróćcie na to uwagę zamiast czepiać się zwierząt, to właściciel auta mocno przegiął ale to jakoś nikogo nie boli, dziwne...

Gość • Środa [25.09.2013, 09:31:42] • [IP: 95.108.78.***]

ale mi problem psa na smycz i z nim biegac-dup ruszcie, a koles od auta w lesie na rower i po sprawie

Gość • Środa [25.09.2013, 08:51:50] • [IP: 77.113.28.***]

Nikt nie zabrania biegania z psem, skoro marsz to sa malo. Na wsxystlo jest sposób nie musząc przy tym łamać prawa i bez narażania siebie i innych na przykre sytuacje. Należy znać swoja rasę i odpowiednio zapewnić jej ruch. Miasto i lasy to nie jest" wybieg". Jak posiada sie charta to zabierasz go na specjalne tory i wyścigy, posiadasz mopsa zapewniasz mu marsz. NIestety pies to duży obowiązek i wydatek. Biorąc odpowoedniąrasę musimy przemyśleć czy mamy gdzie, jak i za co zapewnić im warunki. To tak jakbym wzieła psa myśliwskiego do bloku i nic z nim nie robiła, no ale przecież mogę go puścić, jak zgłodnieje to wróci. Jakie to polskie.

Gość • Środa [25.09.2013, 08:47:06] • [IP: 83.21.24.***]

Jak nie wiesz gdzie Twój kundel nie ma się wybiegać to już Ci mówię: kup bieżnię treningową na allegro dostępna za +- 1839 PLN możesz oczywiście biegać razem ze swoim pieskiem

Gość • Środa [25.09.2013, 08:17:21] • [IP: 93.94.186.***]

Bzdury piszesz [IP: 31.2.86.***] że pies nie musi sie wybiegać !! To zależy od rasy psa.

Gość • Środa [25.09.2013, 07:56:50] • [IP: 79.186.170.**]

ma racje gość pies powinien być w kagańcu i to w lesie tez obowiazuje przepis jest jeden i nie ma co tak się nadymać

Gość • Środa [25.09.2013, 07:37:38] • [IP: 31.2.86.***]

PIes nie musi sie wybiegać, pies potrzebuje ruchu a to znacząca różnica. Pamiętając przy tym że każda rasa ma inne zapotrzebowanie to średnio godzinny spacer marszem zapewni psu ruch. Dodatkowo ćwiczenia tzw. komend i pies szczęśliwy. Bo to że ktoś puści psa samopas to nie wyjście, najlepiej przecież pójść wokół bloku albo puścić psa i stać przy klatce z papieroskiem, a pies przy okazji zostawi co ma zostawić na chodniku. Sama mam psa i obowiązkowo min. jeden spacer szybkim marszem, do tego zapewniam mu zabawę i przy okazji szkolę. A jak słyszę" nie mam na to czasu i sił" to nie bierze się psa pod opiekę. Druga sprawa to kupy, uwierzcie mi właściciele psów, zbieram je po swoim psie i wcale mi to nie ujmuje na dumie więc do roboty!! Wszystkim przzeciez może być przyjemniej jak chodniki i trawniki będą czyste. w

Gość • Środa [25.09.2013, 00:31:13] • [IP: 93.94.186.***]

Mojego psa każdy może pogłaskać -jest tak ułożony przyjażnie do ludzi. Nie wiem jak by się to skończyło, jak by ktoś nadepnał mu na ogon.Tego nie da się przewidzieć. To wszystko zależy od ulożenia psa i wychowania. Inne rasy grożne, to mają już w sobie agresję takie psy powinny bezwarunkowo chodzic na smyczy i w kagańcu.

Gość • Środa [25.09.2013, 00:24:08] • [IP: 93.94.186.***]

DO [IP: 80.245.186.***] Tobie jak by ktoś nadepnął na łapę, albo ogon, to też byś ugryzł, ale buzią wyzwiskami itp... Chyba to logiczne że pies się broni zębami a czym ma się bronić mową co??

Gość • Środa [25.09.2013, 00:16:21] • [IP: 93.94.186.***]

To gdzie te psy moga się wybiegac no gdzie ?? W Parku nie- na ulicy nie-w lesie nie to pytam Was się gdzie??Pies to też stworzenie Boże i ma swoje potrzeby wybiegania się, a nie tylko prowadzania na uwiężi. Proponuję zrobić zagrody dla Psów jedną na Karsiborskiej, jedną na Posejdonie i jedną w Parku Zdrojowym.W niemczech są specjalne ścieżki w lasach, gdzie psy mogą biegać, wiem bo sam byłem z psem i tam go prowadzałem.W Szwecji mają takie zagrody -ogrodzony plac siatką i można bezpiecznie puszczać psa, by sie wybiegał a tu gdzie ??

Gość • Wtorek [24.09.2013, 23:39:35] • [IP: 80.245.185.***]

Jeden mundry wart drugiego, szkoda że noży nie mieli... byłby spokój i napinacze internetowi nie musieliby zapluwać żółcią monitorów.

Gość • Wtorek [24.09.2013, 23:37:32] • [IP: 92.42.117.**]

Sprawa jest prosta - zgodnie z przepisami, w Polsce (jak i większości krajów europejskich, w tym w Niemczech) psa nie wolno puszczać luzem w lesie. Las jest miejscem dla dzikich zwierząt i nie powinno tam się w ogóle zabierać psów, a jeśli już, to pies powinien być bezwzględnie na smyczy. Strażnik Łowiecki, Policjant, leśnik a nawet zwykły myśliwy ma prawo, a nawet obowiązek zastrzelić każdego, ganiającego po lesie bez smyczy, psa. Takie jest prawo. W Polsce, Niemczech i wielu innych krajach. Warto tow wiedzieć i nie toczyć piany bez sensu.

Oglądasz 1-25 z 135
■ W dniach od 22 czerwca do 29 czerwca 2016 w związku z pracami w pasie drogowym na skrzyżowaniu ulic. Wybrzeże Władysława IV i ul. Chrobrego mogą wystąpić miejscowe utrudnienia w ruchu ■
■ W niemal całym kraju temperatura maksymalna powietrza osiągnie i przekroczy 30°C ■ W biały dzień wandale zniszczyli i okradli publiczną toaletę! W ciągu pięciu dni nieznani dotąd sprawcy dwukrotnie włamali się do automatycznej publicznej toalety, która stoi przy placu zabaw przy ulicy Malczewskiego. Za pierwszym razem zniszczyli zamek przy automacie wrzutowym i kasetce, do której trafiały pieniądze. W miniony poniedziałek, gdy nie mogli sobie poradzić z samym zamkiem, wyrwali cały moduł z kasetką i automatem wrzutowym na monety ■ OSiR po naszej interwencji proponuje optymalne godziny otwarcia! Pływalnia ma być czynna od 10.00 do 18.00 ■ Na 11 Listopada runęło drzewo! Cud, że nikomu nic się nie stało! ■ Na cmentarzu dostawili kolejne stojaki z przyrządami do pielęgnacji grobów! Konewki, szufle, szczotki i łopatki zupełnie za darmo. Trzy dodatkowe ogólnodostępne stojaki z przyrządami do pielęgnacji grobów i terenu wokół nich stanęły na cmentarzu komunalnym przy ulicy Karsiborskiej. W tej chwili jest ich już pięć. Ustawienie kolejnych planowane jest na wiosnę. Przypomnijmy. Pierwsze takie stojaki pojawiły się w marcu tego roku. Są na nich konewki, szufle, szczotki, grabie, łopatki. Osoby opiekujące się grobami najbliższych mogą skorzystać ze sprzętu za darmo. Taki sam stojak stanął również na cmentarzu w Przytorze – Łunowie ■ Ministranci rywalizowali w piłkę nożną! 18 czerwca br. odbył się turniej ministrantów w piłkę nożną w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum. Rozpoczęliśmy Mszą św. o godzinie 9:00 w naszym kościele parafialnym ■ Cyrk Korona wystąpi w Świnoujściu! Największy w Polsce Cyrk Korona zaprezentuje w Świnoujściu nowy spektakl tematyczny pt. "ODWIEDZINY U RODZINY" z międzynarodową obsadą artystów. Na arenie zaprezentują się aktorzy z Polski, Włoch, Brazylii, Anglii, Czech, Szkocji, Hiszpanii oraz Kuby! Wśród atrakcji m.in: pokaz papug latających nad głowami publiczności, charyzmatyczny linoskoczek, rewia koni, żonglerzy, ekwilibryści, napowietrzne akrobacje, dromadery, zebry, wielbłądy, lamy, psy oraz zwierzęta z cyrkowej farmy. O dobry humor widzów dbają - Mr.Chap z Polski oraz clown Gino z Włoch ■ Nam świnoujścianom trudno wyobrazić sobie Dni Morza bez oddania hołdu Tym, którzy nie powrócili z morza. Uczczenie Ich pamięci, to nie tylko tradycja, ale przede wszystkim nasz obowiązek. I tak też będzie w tym roku. Ale Dni Morza to oczywiście również dobra wspólna zabawa nas, którzy na co dzień mieszkamy i związani jesteśmy z morzem oraz gości, którzy odwiedzają nasze miasto w tym okresie. ■ Pan Dariusz prosi naszych Czytelników o pomoc! W bloku przy ulicy 11 Listopada 3d błąkał się kotek. Kociak najprawdopodobniej uciekł swojemu właścicielowi. Nasz Czytelnik próbował znaleźć właściciela kici. Niestety podjęte próby okazały się nieskuteczne. Pan Dariusz postanowił więc umieścić kotka w świnoujskim schronisku. ■ Ksiądz prałat Kazimierz Sasadeusz obchodził 50 lecie posługi kapłańskiej! Najpierw pracował w Rzepinie, a po pewnym czasie biskup skierował go do Szczecina. Pracę w Świnoujściu rozpoczął od wspólnoty w Przytorze. To była pierwsza samodzielna parafia, administrowana przez księdza Kazimierza. Potem, przez trzy lata pracował w Łobzie. W 1988 na wiele lat trafił jako proboszcz do wspólnoty Chrystusa Króla w Świnoujściu. Ten okres zapisał się szczególnie w życiu księdza Kazimierza. Dziś, już jako ksiądz senior, właśnie tu obchodził uroczystość 50-lecia swojego kapłaństwa.Za dotychczasowe lata i dalsze łaski modlili się licznie zgromadzeni parafianie i zacni goście ■ Mamy gazoport imienia Lecha Kaczyńskiego! Na uroczystościach najważniejsze osoby w państwie! Już od dzisiaj gazoport w Świnoujściu będzie nosił imię tragicznie zmarłego w Smoleńsku, prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego! W uroczystościach wzięły udział najważniejsze osoby w państwie, z prezydentem Andrzejem Dudą na czele, premier Beatą Szydło, Jarosławem Kaczyńskim oraz ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem, ministrem spraw wewnętrzych Mariuszem Błaszczakiem oraz ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim. Na uroczystościach nie mogło zabraknąć prezydenta Świnoujścia, Janusza Żmurkiewicza. Ceremonia rozpoczęła się punktualnie o godzinie 11.00. Jak pierwszy do zgromadzonych gości przemówił prezes PiS-u. ■ Wodecki śpiewał o golasach w Chałupach, a my mieliśmy Lubiewo. Jest taka mała stacyjka „Lubiewo”, koło Międzyzdrojów, na której mało kto teraz wysiada czy wsiada do pociągu. Pod koniec lata 2015 r. zrobiłem tam zdjęcia – pisze znany świnoujski fotograf Andrzej Ryfczyński ■ Za zdrowy tryb życia możesz zostać nagrodzony! GIS i PTH ogłasza konkurs Oddal to, w którym łączna wartość nagród wynosi 10.000 zł! Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu informuje, że w dniach 31 maja i 1 czerwca został ogłoszony konkurs Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Polskiego Towarzystwa Higienicznego pt. „Oddal to” ■ Długo wyczekiwana trzecia karetka, dzisiaj po godzinie 15.00, zjechała z promu. Nowy mercedes sprinter 319 CDI, kosztował ponad 500 tysięcy i będzie służył jako karetka specjalistyczna. Jak mówi Leszek Waga z pogotowia ratunkowego w Świnoujściu - nowa karetka zostanie włączona do eksploatacji już jutro, ponieważ musi zostać uzupełniona między innymi w medykamenty, kroplówki oraz butle z tlenem. Zobacz film z prezentacji wnętrza nowej karetki oraz sprzętu, który znalazł się na jej pokładzie ■ Strażacy z Warszowa ocalili dwie krowy, które wpadły do Wielkiej Strugi! W akcji pomogli mieszkańcy! Niedzielne popołudnie okazało się mało szczęśliwe dla dwóch krów, które wpadły do kanału wodnego przy ulicy Zalewowej w Łunowie. Głośne muczenie dochodzące z trzcin, usłyszeli prawdopodobnie mieszkańcy będący w pobliżu Tawerny Kotwica. Na pomoc uwięzionym zwierzętom ruszyli strażacy z Warszowa ■ Na drodze krajowej numer 3 doszło do wypadku. Na wysokości Wolina zderzyły się dwa samochody ciężarowe oraz bus ■ Mecze Euro można oglądać na wielkim ekranie na plaży w Heringsdorfie! ■ Uczniowie z Poznania na ORP Poznań. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 45 im. ORP Poznań z Poznania odwiedzili swojego patrona w Porcie Wojennym w Świnoujściu ■ Włamywacz chciał wymordować lokatorów łomem! Mieszkańcy domu przy ulicy Krzywej, cudem uniknęli śmierci barykadując się w pokoju na piętrze! Zobacz film! Do tej pory gdy opowiada co zdarzyło się w nocy z czwartku na piątek, jego ręce trzęsą się, a po czole spływa pot. Jeden z mieszkańców zgłosił się do nas, aby opowiedzieć, jak wraz z innymi lokatorami, cudem uniknęli śmierci z rąk gotowego na wszystko włamywacza. Po godzinie 3.00, do domu przy ulicy Krzywej, włamał się mężczyzna. Dźwięki podważania drzwi balkonowych, obudziły jednego z lokatorów. Gdy włamywacz zorientował się że został nakryty, postanowił rozprawić się z lokatorami. Wtedy rozpoczęła się walka o życie... Właściciel domu wyznaczył nagrodę w wysokości 1000 euro za wskazanie sprawcy włamania ■ Legenda polskiego rapu- Liroy wspiera talent nowej gwiazdy ze Świnoujścia! Legenda polskiego rapu- Liroy wspiera talent nowej gwiazdy ze Świnoujścia! ■ Terminal LNG w Świnoujściu będzie nosić imię Lecha Kaczyńskiego! Już 18 czerwca odbędzie się wielka uroczystość! ■ Zniknie ostatnie 600 metrów wstydu! Pieniądze na remont odcinka drogi E65 wyłoży miasto! ■ Trener siatkarzy o brązowym medalu Mistrzostw Polski: Z trzeciego miejsca cieszyliśmy się jakbyśmy zostali mistrzami olimpijskimi! Jak smakuje sukces? Doskonale o tym wiedzą młodzi siatkarze Maratonu, którzy na początku maja na Mistrzostwach Polski Kadetów wywalczyli brązowe medale! To wielki sukces świnoujskiej siatkówki! Dzięki wytrwałości i wspaniałej grze do ostatniej piłki świnoujścianie stanęli na podium Mistrzostw Polski Kadetów w Człuchowie ■ Stanął w obronie koleżanek i prawie przepłacił to życiem! 26-latek został zaatakowany w Parku Chopina butelką po piwie! ■ Ćwiczenia Anakonda! Okręty 8. Flotylli Obrony Wybrzeża postawiły zagrodę minową na Bałtyku. Grupa okrętów złożona z trałowców oraz okrętu transportowo-minowego zrealizowała kolejne epizody ćwiczenia Anakonda-16. Na wodach Zatoki Pomorskiej, dzisiaj w nocy (środa, 8 czerwiec) postawiono zagrodę minową ■ Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów! Przeżyli ze sobą ponad pół wieku! W Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się wyjątkowa uroczystość. We wtorek pięć par obchodziło jubileusz złotych i diamentowych godów. Prezydent wręczył wszystkim parom medale za długoletnie pożycie małżeńskie ■ Przy Piłsudskiego zapaliło się drzewo! Strażaków ubiegł jeden z mieszkańców! Przed godziną 14.00, dym wydobywający się z drzewa stojącego przy ulicy Józefa Piłsudskiego, zauważył jeden z mieszkańców. Mężczyzna zadzwonił na straż pożarną, a w oczekiwaniu na przyjazd jednostki, przystąpił do gaszenia. ■ Pechowe skrzyżowanie znów zbiera żniwo! Tym razem peugeot uderzył w chryslera! Skrzyżowanie ulicy 11 Listopada z ulicą Kołłątaja, nie należy do najbezpieczniejszych. Przekonał się o tym we wtorkowy poranek kierowca peugeota, który jadąc ulicą 11 Listopada, chciał skręcić w ulicę Kołłątaja. Kierowca volkswagena ze względu na czerwone światło oraz sznur samochodów na lewym pasie ulicy 11 Listopada, zatrzymał się, ustępując kierowcy peugeota. Gdy niebieski samochód rozpoczął manewr skrętu, uderzył w jadącego prawym pasem chryslera. ■ W tym roku będziemy mogli podziwiać latarnię morską wraz z żaglówką! Artyści kończą już swoje dzieło! Co roku najlepsi artyści zajmujący się tworzeniem rzeźb z piasku, przyjeżdżają na wyspę Uznam, aby wziąć udział w Festiwalu Rzeźb Piaskowych. Tradycją stało się już to, że tworzą także rzeźbę przy promenadzie w Świnoujściu, która ma za zadanie umilić spacery i zachęcić do odwiedzenia wystawy. Jak się okazuje, w tym roku rzeźbiarze stworzyli latarnię morską oraz przepływająca na jej tle żaglówkę z herbem Świnoujścia! ■ Żeglarski festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Żeglarski festyn rodzinny odbył się w Międzyszkolnym Ośrodku Sportów Wodnych przy Zespole Szkół Morskich w Świnoujściu na Przystani Żeglarskiej w Łunowie w dniu 4 czerwca 2016 r. Festyn był połączony z otwarciem sezonu żeglarskiego 2016. Na tę uroczystość przybyły władze miasta w osobach: w-ce przewodniczący Rady Miasta p. Ryszard Teterycz i przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta p. Waldemar Buczyński ■ Zderzenie dwóch aut dostawczych na skrzyżowaniu. Kierowca fiata w szpitalu! ■ W 8. Flotylli Obrony Wybrzeża Wolno czytać! Wojskową bibliotekę odwiedziło blisko 100 osób! W sobotę, 4 czerwca, 1067 bibliotek z całego kraju wzięło udział w akcji "Noc bibliotek". Do akcji tej przyłączyła się również biblioteka działająca w Klubie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Wojskową bibliotekę odwiedziło blisko 100 osób. ■ Mężczyzna poszukiwany przez 8 prokuratur w całym kraju wpadł w ręce świnoujskich policjantów. Stróże prawa znaleźli go podczas interwencji na balkonie, gdzie drzemał, mając w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. 38-latek ukrywał się przed organami ścigania przez ponad rok. ■