POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [24.09.2013, 10:21:44] • Świnoujście

Spięcie o psa i samochód. Co wolno w lesie?

Spięcie o psa i samochód. Co wolno w lesie?

fot. Czytelnik

Właśnie wróciłem z grzybów z moim synkiem i suczką , która jest najłagodniejszym psem na świecie ;) i wracając do auta ścieżką niedaleko jednostki wojskowej na ulicy Karsiborskiej niemal zostaliśmy pobici przez starego pana "grzyba" za to, że moja suczka nie jest w kagańcu – pisze do nas pan Adam nasz Czytelnik.

Pan zwrócił uwagę bardzo wulgarnie, i grzecznie mu odpowiedziałem apropos tego co o tym myślę - opowiada nasz Czytelnik.- Grzyb stwierdził, że zrobi mi zdjęcie z psem bez kagańca i takie tam ...

Spięcie o psa i samochód. Co wolno w lesie?

fot. Czytelnik

Gdy natomiast powiedziałem, że ja zrobię mu zdjęcie , że wjeżdża autem do lasu to od razu mina mu zrzedła i powiedział, że on codziennie tam wjeżdża i nikt mu nic nie zrobi.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 135, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 135

Gość • Czwartek [02.01.2014, 23:09:42] • [IP: 89.77.3.***]

Ja mam was w dupie i w lesie mój pies chodzi bez kagańca (nawet go nie mam) i bez smyczy

Gość • Poniedziałek [30.09.2013, 21:47:07] • [IP: 92.42.119.**]

Wow... cóż za artykuł... !!

Gość • Czwartek [26.09.2013, 21:45:30] • [IP: 93.94.187.***]

Znam tego dziadka, filozof. Jak tak kocha zwierzaki niech się nie prz...dala do pieska.Karmi dziki, póżniej latają za ludżmi po lesie wygłodniałe i oswojone.

Gość • Czwartek [26.09.2013, 10:08:35] • [IP: 188.33.243.***]

no ale widzi pan takiemu staremu" grzybowi'' sie nie wytlumaczy ze pies lagodny.

Gość • Środa [25.09.2013, 20:15:35] • [IP: 80.245.191.***]

Trafił swój na swego !

Gość • Środa [25.09.2013, 14:55:37] • [IP: 80.245.180.**]

NIKT NIE ZABRANIA spacerowania z psem po mieście, po parku o ile jest na smyczy, odpowiednie rasy w kagańcu oraz się po nich sprząta. Ale że 80 % posiadaczy psów nie robi tego to się nie dziwcie że innym to przeszkadza, nie mam zamiaru chodzić slalomem bo piesek sobie gdzieś tam biega za panem a do tego omijać kupy na każdym chodniku.

Gość • Środa [25.09.2013, 14:45:50] • [IP: 80.245.182.***]

kontrolujmy sami siebie i problemy znikną.pozdrawiam

Gość • Środa [25.09.2013, 13:53:44] • [IP: 93.94.191.**]

Ludzie wam by sie przydal kaganiec bo szczekacie wiecej niz psy Ja sie pytam to gdzie w tym miescie mam wyjsc z psem bo juz wszedzie wam nie pasuje Na plaze nie do parku nie do lasu kategorycznie nie to k... gdzie?

Gość • Środa [25.09.2013, 13:45:49] • [IP: 178.238.246.***]

co za dziad, a jego pies po osiedlu też bez smyczy i kagańca lata, syndrom dziada takie życie

Gość • Środa [25.09.2013, 13:44:33] • [IP: 62.69.250.**]

Większość posiadaczy psów najpierw kupuje psa, a potem" odkrywa" że z tym posiadaniem wiażą się określone obowiazki, problemy i odpowiedzalność.

Gość • Środa [25.09.2013, 11:58:24] • [IP: 31.61.138.*]

* pies nie może latać po lesie bez kaganca

Gość • Środa [25.09.2013, 11:44:23] • [IP: 80.245.184.**]

Och kuzwa, wszyscy hura na psa !! A spojrzcir gdzie parkujecie swoje ukochane auta. Najlepiej tuz pod swoim oknem. Sasiad nas nie obchodzi. Nic to, co zotaje pod oknem, jaki halas robi, smrod i zniszczenie.Aby miec oko na autko ! Pod lasem, oooo nie zostawie, wjade do lasu bo mam taka ochote ! Co z tego ze moge spowodowac pozar, ze splonie las i zwierzeta. A parkowac najlepiej na trawniku. Idealnie nazwano Pana upierdliwy" stary grzyb".

RSHA • Środa [25.09.2013, 11:18:35] • [IP: 80.245.183.***]

1. PIES POWINIEN BYC W KAGANCU NAWET W LESIE 2. W SAMOCHODZIE POWINIEN BYC PRZYPIĘTY (NIE WOLNO WOZIC ZWIERZĄT LUZEM) 3. FACET Z AUTEM POWINIEN DOSTAĆ MANDAT ZA WIAZD I SPRAWDZIĆ CZY NIE KRADNIE DREWNA ! ALBO CZY NIE KŁUSUJE

Gość • Środa [25.09.2013, 09:53:55] • [IP: 92.42.117.***]

Wszyscy skupili sie na psie, większośc ma rację a co z wjazdem do lasu autem, to jest dopiero mega buractwo, psiak dobrze ułożony nie zrobi w lesie szkody ale już auto, z którego wyplynie jakiś syf i zniszczy ściolkę leśną już tak, może komentujący zwróćcie na to uwagę zamiast czepiać się zwierząt, to właściciel auta mocno przegiął ale to jakoś nikogo nie boli, dziwne...

Gość • Środa [25.09.2013, 09:31:42] • [IP: 95.108.78.***]

ale mi problem psa na smycz i z nim biegac-dup ruszcie, a koles od auta w lesie na rower i po sprawie

Gość • Środa [25.09.2013, 08:51:50] • [IP: 77.113.28.***]

Nikt nie zabrania biegania z psem, skoro marsz to sa malo. Na wsxystlo jest sposób nie musząc przy tym łamać prawa i bez narażania siebie i innych na przykre sytuacje. Należy znać swoja rasę i odpowiednio zapewnić jej ruch. Miasto i lasy to nie jest" wybieg". Jak posiada sie charta to zabierasz go na specjalne tory i wyścigy, posiadasz mopsa zapewniasz mu marsz. NIestety pies to duży obowiązek i wydatek. Biorąc odpowoedniąrasę musimy przemyśleć czy mamy gdzie, jak i za co zapewnić im warunki. To tak jakbym wzieła psa myśliwskiego do bloku i nic z nim nie robiła, no ale przecież mogę go puścić, jak zgłodnieje to wróci. Jakie to polskie.

Gość • Środa [25.09.2013, 08:47:06] • [IP: 83.21.24.***]

Jak nie wiesz gdzie Twój kundel nie ma się wybiegać to już Ci mówię: kup bieżnię treningową na allegro dostępna za +- 1839 PLN możesz oczywiście biegać razem ze swoim pieskiem

Gość • Środa [25.09.2013, 08:17:21] • [IP: 93.94.186.***]

Bzdury piszesz [IP: 31.2.86.***] że pies nie musi sie wybiegać !! To zależy od rasy psa.

Gość • Środa [25.09.2013, 07:56:50] • [IP: 79.186.170.**]

ma racje gość pies powinien być w kagańcu i to w lesie tez obowiazuje przepis jest jeden i nie ma co tak się nadymać

Gość • Środa [25.09.2013, 07:37:38] • [IP: 31.2.86.***]

PIes nie musi sie wybiegać, pies potrzebuje ruchu a to znacząca różnica. Pamiętając przy tym że każda rasa ma inne zapotrzebowanie to średnio godzinny spacer marszem zapewni psu ruch. Dodatkowo ćwiczenia tzw. komend i pies szczęśliwy. Bo to że ktoś puści psa samopas to nie wyjście, najlepiej przecież pójść wokół bloku albo puścić psa i stać przy klatce z papieroskiem, a pies przy okazji zostawi co ma zostawić na chodniku. Sama mam psa i obowiązkowo min. jeden spacer szybkim marszem, do tego zapewniam mu zabawę i przy okazji szkolę. A jak słyszę" nie mam na to czasu i sił" to nie bierze się psa pod opiekę. Druga sprawa to kupy, uwierzcie mi właściciele psów, zbieram je po swoim psie i wcale mi to nie ujmuje na dumie więc do roboty!! Wszystkim przzeciez może być przyjemniej jak chodniki i trawniki będą czyste. w

Gość • Środa [25.09.2013, 00:31:13] • [IP: 93.94.186.***]

Mojego psa każdy może pogłaskać -jest tak ułożony przyjażnie do ludzi. Nie wiem jak by się to skończyło, jak by ktoś nadepnał mu na ogon.Tego nie da się przewidzieć. To wszystko zależy od ulożenia psa i wychowania. Inne rasy grożne, to mają już w sobie agresję takie psy powinny bezwarunkowo chodzic na smyczy i w kagańcu.

Gość • Środa [25.09.2013, 00:24:08] • [IP: 93.94.186.***]

DO [IP: 80.245.186.***] Tobie jak by ktoś nadepnął na łapę, albo ogon, to też byś ugryzł, ale buzią wyzwiskami itp... Chyba to logiczne że pies się broni zębami a czym ma się bronić mową co??

Gość • Środa [25.09.2013, 00:16:21] • [IP: 93.94.186.***]

To gdzie te psy moga się wybiegac no gdzie ?? W Parku nie- na ulicy nie-w lesie nie to pytam Was się gdzie??Pies to też stworzenie Boże i ma swoje potrzeby wybiegania się, a nie tylko prowadzania na uwiężi. Proponuję zrobić zagrody dla Psów jedną na Karsiborskiej, jedną na Posejdonie i jedną w Parku Zdrojowym.W niemczech są specjalne ścieżki w lasach, gdzie psy mogą biegać, wiem bo sam byłem z psem i tam go prowadzałem.W Szwecji mają takie zagrody -ogrodzony plac siatką i można bezpiecznie puszczać psa, by sie wybiegał a tu gdzie ??

Gość • Wtorek [24.09.2013, 23:39:35] • [IP: 80.245.185.***]

Jeden mundry wart drugiego, szkoda że noży nie mieli... byłby spokój i napinacze internetowi nie musieliby zapluwać żółcią monitorów.

Gość • Wtorek [24.09.2013, 23:37:32] • [IP: 92.42.117.**]

Sprawa jest prosta - zgodnie z przepisami, w Polsce (jak i większości krajów europejskich, w tym w Niemczech) psa nie wolno puszczać luzem w lesie. Las jest miejscem dla dzikich zwierząt i nie powinno tam się w ogóle zabierać psów, a jeśli już, to pies powinien być bezwzględnie na smyczy. Strażnik Łowiecki, Policjant, leśnik a nawet zwykły myśliwy ma prawo, a nawet obowiązek zastrzelić każdego, ganiającego po lesie bez smyczy, psa. Takie jest prawo. W Polsce, Niemczech i wielu innych krajach. Warto tow wiedzieć i nie toczyć piany bez sensu.

Oglądasz 1-25 z 135
■ 2017 rok w Świnoujściu będzie czasem intensywnych prac drogowych. Do przebudowy chodników i jezdni na drogach gminnych zaplanowano ponad dwadzieścia odcinków ulic zarówno na prawo jak i lewobrzeżu. Na tej liście znalazły się długo wyczekiwane przez wielu mieszkańców inwestycje. Miasto zamierza zająć się remontem następujących ulic: Markiewicza, Gdańskiej, Wojska Polskiego, Małopolskiej, Wielkopolskiej, Trentowskiego, Kościuszki, Toruńskiej oraz Roosevelta. Na prawobrzeżu modernizacja czeka m.in ulice: Szmaragdową, Sąsiedzką, Zalewową, Jana Pawła II oraz Polną ■ Trwa wielka gra miejska szczepu „Słowianie” ZHR. W sobotę już od wczesnych godzin przedpołudniowych, na ulicach miasta można spotkać umundurowanych młodych ludzi. To zuchy i harcerze szczepu Związku harcerstwa Rzeczpospolitej prowadzą tzw. „grę miejską”. Dla młodych ludzi to połączenie doskonałej zabawy, ruchu na świeżym ale dla młodych ludzi ma też wartości poznawcze i edukacyjne. ■ Przedszkolaki z Kolorowego Świata bawili się na Andrzejkach! 30 listopada gr .Muszelki w Przedszkolu Miejskim Nr 10 "Kolorowy Świat " zaprosiła rodziców do wspólnych zabaw i wróżb andrzejkowych. W atmosferze czarów i magii, przy blasku świec przedszkolaki zapoznały się z tradycjami, obrzędami i dziedzictwem kulturowym naszego kraju, jakimi są wróżby andrzejkowe ■ Przewodnicząca Rady Miasta pamięta o mieszkańcach prawobrzeża. Joanna Agatowska, chce, aby także oni mieli okazję poczuć magię świąt. W trakcie ostatniej sesji Rady Miasta, jeden z wolnych wniosków radnej SLD dotyczył tego właśnie pomysłu. Joanna Agatowska zaproponowała, aby na prawobrzeżu było więcej świątecznych ozdób. Przewodnicząca chce, aby część ozdób przenieść z centrum miasta, właśnie na prawobrzeże ■ Na trasie Parłówko - Wysoka Kamieńska mieszkanka Świnoujścia uderzyła w drzewo. Dwoje dzieci w szpitalu. Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej numer 108, między Parłówkiem, a Wysoką Kamieńską. Kierująca volvo, 36- letnia mieszkanka Świnoujścia zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. Uderzenie było na tyle silne, że drzewo przechyliło się na linię energetyczną. Na miejsce oprócz ratowników medycznych wezwano także pogotowie energetyczne i straż pożarną. Jak podaje policja, w wypadku nikt nie odniósł obrażeń. - Dwoje dzieci, które podróżowały osobówką zostały przewiezione na obserwację do szpitala w Szczecinie- informuje rzecznik kamieńskiej policji, Aleksandra Berenda ■ Pokłócił się z rodzicami, w ruch poszedł nóż... W jednym z mieszkań przy ulicy Kujawskiej mogło dojść do prawdziwej tragedii. Po godzinie 17.00, doszło do kłótni między synem oraz jego rodzicami. W ruch poszedł nóż, którym syn zaatakował ojca. Na miejsce wezwany został patrol funkcjonariuszy z wydziału prewencji oraz ratownicy medyczni wraz z lekarzem ■ Pierwsze efekty akcji odławiania dzików. Jak dotąd schwytano ponad 20 zwierząt ■ „Rusz dupę gnoju!”- o przemocy wobec dzieci na spotkaniu Akademii Każdego Wieku. Chcąc dowiedzieć się naprawdę ważnych i ciekawych rzeczy na intrygujący temat zapraszają na swoje spotkania fachowców, czasami teoretyków ale najczęściej-praktyków. I tak właśnie było także w tym przypadku. Przemoc wobec dzieci to temat, który zaintrygował organizatorów i słuchaczy świnoujskiej Akademii Każdego Wieku. Na piątkową debatę poświęconą jemu właśnie postanowili zaprosić tych, którzy temat znają nie tylko teoretycznie. Do niezawodnej kawiarni „Sonata”, która udostępniła wnętrze i przygotowała słodki poczęstunek przybyli tym razem funkcjonariusze świnoujskiej Komendy Miejskiej Policji oraz Ośrodka Interwencji Kryzysowej działającego w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Spotkanie prowadziła Arabella Wojtasiewicz z Fundacji „Stawa”. Organizatorzy zadbali także by na spotkaniu zabrzmiał także fachowy głos osoby doskonale poruszającej się w prawodawstwie związanym z przemocą. Tę rolę z powodzeniem wziął na siebie świnoujski prawnik Przemysław Dziekoński. ■ 19 listopada w Bornym Sulinowie odbył się turniej Borne Cup – Talent. W turnieju wzięło udział ponad 120 zawodników z 7 klubów. Ekipa ULKSW Pomorze Świnoujście liczyła 24 osoby. Młodzi adepci ze Świnoujścia okazali się wspaniałymi zawodnikami i wywalczyli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. ■ Uwaga. Będzie przerwa w dostawie wody. Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w związku z pracami modernizacyjnymi w poniedziałek 28 listopada 2016 roku, w godzinach od 9.00 do 13.00, nastąpi przerwa w dostawie wody do posesji położonych przy ulicach: Słowackiego na odcinku od Nowowiejskiego do Prusa, Orkana na odcinku od Słowackiego do Sienkiewicza oraz Sienkiewicza na odcinku od Matejki do Prusa ■ Uzbrojeni terroryści zaatakowali Terminal LNG w Świnoujściu – ćwiczenia służb. Uzbrojeni terroryści zaatakowali jednostkę Urzędu Morskiego.Dostali się na falochron osłonowy Terminalu LNG im Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jeden z członków załogi oraz pracownicy ochrony terminalu stali się zakładnikami. Terroryści zażądali 500 tysięcy dolarów, śmigłowca z pilotem oraz uwolnienia żony jednego z zamachowców. Do incydentu doszło w godzinach rannych w czwartek 24 listopada. ■ OSiR zabezpieczał bazę ratowników. Wszystko przez silny wiatr. Nie od dziś wiemy, jak wiele szkód może wyrządzić silny wiatr. Na świnoujskiej plaży silne podmuchy wiatru systematycznie powodują wywiewanie piasku spod bazy ratowników. To powoduje odsłanianie się instalacji. Pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji, by temu zapobiec stale uzupełniają wywiewany piasek. Na tego typu prace można było się natknąć na początku tego tygodnia. ■ Dyskusja nad wieloletnim planem planu rozwoju rządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych do roku 2019 niespodziewanie przeciągnęła się w związku z nierozwiązanym do dziś problemem sieci wod-kan w Karsiborzu. Nowa Rada Osiedla domaga się realizacji tego odkładanego od lat projektu ■ Wysokość tzw. "opłaty prolongacyjnej" została zatwierdzona bez głosów przeciwnych. ■ Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie określenia wysokości podatków od nieruchomości oraz od środków transportowych. ■ Przewodnicząca Joanna Agatowska:"Uważam, że członkowie rad dzielnic powinni mieć prawo udziału w sesjach rady Miasta wraz z prawem pobierania diet za udział w pracach Rady". ■ 2191 osób skorzystało w tym roku z akcji darmowych szczepień przeciwko grypie. To największa liczba zaszczepionych mieszkańców od 2009 roku ■ Prezydent miasta: "W sierpniu 2017 roku planowane jest podpisanie umowy z wykonawcą tunelu, który zostanie wyłoniony w wyniku toczącego się przetargu" ■ Kto przygarnie kotka porzuconego w Łunowie? Znaleziony w nocy z 19 na 20 listopada w okolicy ronda w Łunowie, najprawdopodobniej został porzucony przez kogoś z samochodu, który stał tam przez kilkanaście minut a następnie odjechał. W chwilę później pojawił się na drodze zdezorientowany kot ■ III Inwazja Morsujących Mikołajów. Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" oraz Klub Morsów Morświny zapraszają na III Inwazję Morsujących Mikołajów Świnoujście 2016, która odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta w dniu 4 grudnia br. ■ OT Port pod wielką presją czasu. Radni po burzliwych rozmowach, poszli spółce na „rękę”. OT Port planuje do 2020 roku zmodernizować port pod względem technologii obrotu towarami, głównie zbożem. Aby tak się stało, potrzebny jest czas, którego spółka niestety nie ma. Na wtorkowej komisji w urzędzie miasta, pojawił się Ludwik Heinsch - Prezes OT Port, który uświadomił radnym, przed jak ważną decyzją stoją ■ Uwaga! Przerwa w dostawie wody. Z powodu prac modernizacyjnych, w dniu 23 listopada br., w godzinach od 8.00 do 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody do nieruchomości zlokalizowanych przy ulicach Słowackiego i Nowowiejskiego ■ Szykuje się kolejna podwyżka ceny wody i ścieków w naszym mieście. Już na najbliższej sesji radni zadecydują, czy zgadzają się na propozycję Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Woda za 9,22 złotych+VAT ■