POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [24.09.2013, 10:21:44] • Świnoujście

Spięcie o psa i samochód. Co wolno w lesie?

Spięcie o psa i samochód. Co wolno w lesie?

fot. Czytelnik

Właśnie wróciłem z grzybów z moim synkiem i suczką , która jest najłagodniejszym psem na świecie ;) i wracając do auta ścieżką niedaleko jednostki wojskowej na ulicy Karsiborskiej niemal zostaliśmy pobici przez starego pana "grzyba" za to, że moja suczka nie jest w kagańcu – pisze do nas pan Adam nasz Czytelnik.

Pan zwrócił uwagę bardzo wulgarnie, i grzecznie mu odpowiedziałem apropos tego co o tym myślę - opowiada nasz Czytelnik.- Grzyb stwierdził, że zrobi mi zdjęcie z psem bez kagańca i takie tam ...

Spięcie o psa i samochód. Co wolno w lesie?

fot. Czytelnik

Gdy natomiast powiedziałem, że ja zrobię mu zdjęcie , że wjeżdża autem do lasu to od razu mina mu zrzedła i powiedział, że on codziennie tam wjeżdża i nikt mu nic nie zrobi.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 135, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 135

Gość • Czwartek [02.01.2014, 23:09:42] • [IP: 89.77.3.***]

Ja mam was w dupie i w lesie mój pies chodzi bez kagańca (nawet go nie mam) i bez smyczy

Gość • Poniedziałek [30.09.2013, 21:47:07] • [IP: 92.42.119.**]

Wow... cóż za artykuł... !!

Gość • Czwartek [26.09.2013, 21:45:30] • [IP: 93.94.187.***]

Znam tego dziadka, filozof. Jak tak kocha zwierzaki niech się nie prz...dala do pieska.Karmi dziki, póżniej latają za ludżmi po lesie wygłodniałe i oswojone.

Gość • Czwartek [26.09.2013, 10:08:35] • [IP: 188.33.243.***]

no ale widzi pan takiemu staremu" grzybowi'' sie nie wytlumaczy ze pies lagodny.

Gość • Środa [25.09.2013, 20:15:35] • [IP: 80.245.191.***]

Trafił swój na swego !

Gość • Środa [25.09.2013, 14:55:37] • [IP: 80.245.180.**]

NIKT NIE ZABRANIA spacerowania z psem po mieście, po parku o ile jest na smyczy, odpowiednie rasy w kagańcu oraz się po nich sprząta. Ale że 80 % posiadaczy psów nie robi tego to się nie dziwcie że innym to przeszkadza, nie mam zamiaru chodzić slalomem bo piesek sobie gdzieś tam biega za panem a do tego omijać kupy na każdym chodniku.

Gość • Środa [25.09.2013, 14:45:50] • [IP: 80.245.182.***]

kontrolujmy sami siebie i problemy znikną.pozdrawiam

Gość • Środa [25.09.2013, 13:53:44] • [IP: 93.94.191.**]

Ludzie wam by sie przydal kaganiec bo szczekacie wiecej niz psy Ja sie pytam to gdzie w tym miescie mam wyjsc z psem bo juz wszedzie wam nie pasuje Na plaze nie do parku nie do lasu kategorycznie nie to k... gdzie?

Gość • Środa [25.09.2013, 13:45:49] • [IP: 178.238.246.***]

co za dziad, a jego pies po osiedlu też bez smyczy i kagańca lata, syndrom dziada takie życie

Gość • Środa [25.09.2013, 13:44:33] • [IP: 62.69.250.**]

Większość posiadaczy psów najpierw kupuje psa, a potem" odkrywa" że z tym posiadaniem wiażą się określone obowiazki, problemy i odpowiedzalność.

Gość • Środa [25.09.2013, 11:58:24] • [IP: 31.61.138.*]

* pies nie może latać po lesie bez kaganca

Gość • Środa [25.09.2013, 11:44:23] • [IP: 80.245.184.**]

Och kuzwa, wszyscy hura na psa !! A spojrzcir gdzie parkujecie swoje ukochane auta. Najlepiej tuz pod swoim oknem. Sasiad nas nie obchodzi. Nic to, co zotaje pod oknem, jaki halas robi, smrod i zniszczenie.Aby miec oko na autko ! Pod lasem, oooo nie zostawie, wjade do lasu bo mam taka ochote ! Co z tego ze moge spowodowac pozar, ze splonie las i zwierzeta. A parkowac najlepiej na trawniku. Idealnie nazwano Pana upierdliwy" stary grzyb".

RSHA • Środa [25.09.2013, 11:18:35] • [IP: 80.245.183.***]

1. PIES POWINIEN BYC W KAGANCU NAWET W LESIE 2. W SAMOCHODZIE POWINIEN BYC PRZYPIĘTY (NIE WOLNO WOZIC ZWIERZĄT LUZEM) 3. FACET Z AUTEM POWINIEN DOSTAĆ MANDAT ZA WIAZD I SPRAWDZIĆ CZY NIE KRADNIE DREWNA ! ALBO CZY NIE KŁUSUJE

Gość • Środa [25.09.2013, 09:53:55] • [IP: 92.42.117.***]

Wszyscy skupili sie na psie, większośc ma rację a co z wjazdem do lasu autem, to jest dopiero mega buractwo, psiak dobrze ułożony nie zrobi w lesie szkody ale już auto, z którego wyplynie jakiś syf i zniszczy ściolkę leśną już tak, może komentujący zwróćcie na to uwagę zamiast czepiać się zwierząt, to właściciel auta mocno przegiął ale to jakoś nikogo nie boli, dziwne...

Gość • Środa [25.09.2013, 09:31:42] • [IP: 95.108.78.***]

ale mi problem psa na smycz i z nim biegac-dup ruszcie, a koles od auta w lesie na rower i po sprawie

Gość • Środa [25.09.2013, 08:51:50] • [IP: 77.113.28.***]

Nikt nie zabrania biegania z psem, skoro marsz to sa malo. Na wsxystlo jest sposób nie musząc przy tym łamać prawa i bez narażania siebie i innych na przykre sytuacje. Należy znać swoja rasę i odpowiednio zapewnić jej ruch. Miasto i lasy to nie jest" wybieg". Jak posiada sie charta to zabierasz go na specjalne tory i wyścigy, posiadasz mopsa zapewniasz mu marsz. NIestety pies to duży obowiązek i wydatek. Biorąc odpowoedniąrasę musimy przemyśleć czy mamy gdzie, jak i za co zapewnić im warunki. To tak jakbym wzieła psa myśliwskiego do bloku i nic z nim nie robiła, no ale przecież mogę go puścić, jak zgłodnieje to wróci. Jakie to polskie.

Gość • Środa [25.09.2013, 08:47:06] • [IP: 83.21.24.***]

Jak nie wiesz gdzie Twój kundel nie ma się wybiegać to już Ci mówię: kup bieżnię treningową na allegro dostępna za +- 1839 PLN możesz oczywiście biegać razem ze swoim pieskiem

Gość • Środa [25.09.2013, 08:17:21] • [IP: 93.94.186.***]

Bzdury piszesz [IP: 31.2.86.***] że pies nie musi sie wybiegać !! To zależy od rasy psa.

Gość • Środa [25.09.2013, 07:56:50] • [IP: 79.186.170.**]

ma racje gość pies powinien być w kagańcu i to w lesie tez obowiazuje przepis jest jeden i nie ma co tak się nadymać

Gość • Środa [25.09.2013, 07:37:38] • [IP: 31.2.86.***]

PIes nie musi sie wybiegać, pies potrzebuje ruchu a to znacząca różnica. Pamiętając przy tym że każda rasa ma inne zapotrzebowanie to średnio godzinny spacer marszem zapewni psu ruch. Dodatkowo ćwiczenia tzw. komend i pies szczęśliwy. Bo to że ktoś puści psa samopas to nie wyjście, najlepiej przecież pójść wokół bloku albo puścić psa i stać przy klatce z papieroskiem, a pies przy okazji zostawi co ma zostawić na chodniku. Sama mam psa i obowiązkowo min. jeden spacer szybkim marszem, do tego zapewniam mu zabawę i przy okazji szkolę. A jak słyszę" nie mam na to czasu i sił" to nie bierze się psa pod opiekę. Druga sprawa to kupy, uwierzcie mi właściciele psów, zbieram je po swoim psie i wcale mi to nie ujmuje na dumie więc do roboty!! Wszystkim przzeciez może być przyjemniej jak chodniki i trawniki będą czyste. w

Gość • Środa [25.09.2013, 00:31:13] • [IP: 93.94.186.***]

Mojego psa każdy może pogłaskać -jest tak ułożony przyjażnie do ludzi. Nie wiem jak by się to skończyło, jak by ktoś nadepnał mu na ogon.Tego nie da się przewidzieć. To wszystko zależy od ulożenia psa i wychowania. Inne rasy grożne, to mają już w sobie agresję takie psy powinny bezwarunkowo chodzic na smyczy i w kagańcu.

Gość • Środa [25.09.2013, 00:24:08] • [IP: 93.94.186.***]

DO [IP: 80.245.186.***] Tobie jak by ktoś nadepnął na łapę, albo ogon, to też byś ugryzł, ale buzią wyzwiskami itp... Chyba to logiczne że pies się broni zębami a czym ma się bronić mową co??

Gość • Środa [25.09.2013, 00:16:21] • [IP: 93.94.186.***]

To gdzie te psy moga się wybiegac no gdzie ?? W Parku nie- na ulicy nie-w lesie nie to pytam Was się gdzie??Pies to też stworzenie Boże i ma swoje potrzeby wybiegania się, a nie tylko prowadzania na uwiężi. Proponuję zrobić zagrody dla Psów jedną na Karsiborskiej, jedną na Posejdonie i jedną w Parku Zdrojowym.W niemczech są specjalne ścieżki w lasach, gdzie psy mogą biegać, wiem bo sam byłem z psem i tam go prowadzałem.W Szwecji mają takie zagrody -ogrodzony plac siatką i można bezpiecznie puszczać psa, by sie wybiegał a tu gdzie ??

Gość • Wtorek [24.09.2013, 23:39:35] • [IP: 80.245.185.***]

Jeden mundry wart drugiego, szkoda że noży nie mieli... byłby spokój i napinacze internetowi nie musieliby zapluwać żółcią monitorów.

Gość • Wtorek [24.09.2013, 23:37:32] • [IP: 92.42.117.**]

Sprawa jest prosta - zgodnie z przepisami, w Polsce (jak i większości krajów europejskich, w tym w Niemczech) psa nie wolno puszczać luzem w lesie. Las jest miejscem dla dzikich zwierząt i nie powinno tam się w ogóle zabierać psów, a jeśli już, to pies powinien być bezwzględnie na smyczy. Strażnik Łowiecki, Policjant, leśnik a nawet zwykły myśliwy ma prawo, a nawet obowiązek zastrzelić każdego, ganiającego po lesie bez smyczy, psa. Takie jest prawo. W Polsce, Niemczech i wielu innych krajach. Warto tow wiedzieć i nie toczyć piany bez sensu.

Oglądasz 1-25 z 135
■ Na starej promenadzie przy ulicy Żeromskiego tłum i błysk fleszy. Tego jeszcze u nas nie było! Sensacją sobotniego wieczoru jest kilkanaście leżących dzików. Zwierzęta wykopały sobie dół i urządziły w nim sypialnię. Kto śmielszy z przechodniów próbuje podejść bliżej. Zmyka jednak w popłochu, gdy z dołu wychyla się dziczy ryj ■ Widok na morze z prawie każdego apartamentu i tarasy z jacuzzi. Tak będzie wyglądał Baltic Park Fort. Na ulicy Uzdrowiskowej rozpoczęła się budowa apartamentowców. Aktualnie na terenie budowy trwają prace ziemne. To kolejny etap budowy kompleksu hotelowo- apartamentowego Baltic Park Molo, który powstaje w Świnoujściu. Pierwsza faza projektu obejmuje budowę pięciopiętrowego budynku z apartamentami i lokalami użytkowymi. Jak informuje na swojej stronie Zdrojowa Invest, Baltic Park Fort został zaprojektowany tak, aby widok na morze roztaczał się z większości apartamentów i tarasów. Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich fanów zabiegów SPA, projekt zakłada szeroką strefę Wellness& Spa dla swoich klientów ■ Rzecznik Żywca Zdrój: Konsument czuje się lepiej i wkrótce powinien zostać wypisany ze szpitala. Po incydencie w Bolesławcu przedstawiciele firmy Żywiec Zdrój odwiedzili w szpitalu 31- latka, który po wypiciu popularnego Żywca doznał poparzenia przełyku. Jak się okazuje mężczyzna czuje się już lepiej i wkrótce ma opuścić szpital. Rzecznik firmy Żywiec Zdrój Martyna Węgrzyn informuje nas, że przedstawiciele kilku instytucji kontrolnych, w tym inspekcji sanitarnej oraz policji prowadzili od czwartku szczegółowe kontrole. Na chwilę obecną nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Żywiec zapewnia, że woda Żywioł od Żywiec Zdrój nie stanowi jakiegokolwiek zagrożenia dla zdrowia konsumentów. ■ Chcą upamiętnić Bolka. Przed promami ma stanąć tablica ku jego pamięci. Już wkrótce pies, który poruszył serca wielu mieszkańców może mieć w Świnoujściu swoją tablicę. Pamiątkowa płyta miałaby stanąć w ulubionym przez Bolka miejscu, przed karsiborską przeprawą. Na taki pomysł wpadli członkowie Fundacji Animals Przystań w Świnoujściu. Informację na ten temat zamieścili na swoim oficjalnym profilu na facebooku. Fundacja planuje, aby na tablicy widniał napis: Boluś- pies porzucony tu przez swojego pana, czekający i nie tracący nadziei, że ten powróci. ■ Zamień samochód na rower, lub komunikację autobusową! 22 września Europejskim Dniem Bez Samochodu. Ten dzień jest doskonałą okazją do zmiany przyzwyczajeń! 22 września przesiądźmy się z samochodów na rowery lub wybierzmy komunikację autobusową. W wielu miastach Polski akcja cieszy się dużym powodzeniem. ■ Ćwiczenia Tarcza 16 odbyły się także w Świnoujściu! Wczoraj na terenie czterech jednostek policji w zachodniopomorskim przeprowadzono ćwiczenia z powołania rezerw osobowych. W wyznaczonym terminie do komend stawiły się wyznaczone osoby celem odbycia szkolenia. Miejski Dom Kultury, Filia Nr 1 w Przytorze zaprasza na spotkanie z Jarosławem Molendą. W najbliższy piątek o godz. 17 w przytorskim Domu Kultury gościć będzie pisarz i podróżnik Jarosław Molenda. Świnoujski odkrywca prekolumbijskich ruin będzie snuł opowieści o tajemnicach Ameryki Południowej, które zilustrowane zostaną pokazem fotografii z podróży autora po tym pełnym zagadek i sekretów kontynencie. ■ Park Chopina. Muzycznie i kolorowo. W najbliższą sobotę 24 września 2016 r. zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w Parku Chopina. Będzie muzyka Fryderyka Chopina na żywo, sadzenie krokusów i specjalna atrakcja dla najmłodszych. Początek o godzinie 11.00. ■ Mieszkaniec: Tak kierowcy ustawiają się w kolejkach na prom. Szkoda paliwa czy rozruszników? Kolejki na prom to codzienność wielu mieszkańców Świnoujścia. Nie od dziś wiemy, że kolejkowe problemy są prawdziwą zmorą kierowców. Po raz kolejny, jeden z naszych Czytelników zwraca uwagę na to, w jaki sposób kierowcy ustawiają się w kolejkę na prom. - Jak widać wszystkie auta ustawiają się jak chcą. Szkoda paliwa czy rozruszników? - dopytuje Czytelnik ■ Znamy wyniki kontroli w SP6. Doktor Rafał Ślósarek: Nie stwierdzam zagrożenia sanitarnego. Rodzice którzy martwią się o swoje pociechy uczęszczające do remontowanej aktualnie SP6, mogą odetchnąć z ulgą, podobnie jak nauczyciele i sami uczniowie. Lekarz medycyny Rafał Ślósarek, pełniący funkcję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świnoujściu, nie stwierdził w raporcie z kontroli Szkoły Podstawowej numer 6, zagrożenia sanitarnego. Jak możemy przeczytać w raporcie: wiercenie z udarem odbywało się do godziny 8.00 i od godziny 15.00 a zakończone zostało 9 września 2016 roku. Niestety, mamy dowody na to, że użycie sprzętu udarowego miało miejsce po 9 września i to przed godziną 15.00. Kto zatem wprowadza społeczeństwo w błąd i dlaczego. ■ Dwie mazdy wjechały na prom bez kolejki bo jechali nimi uczestnicy Baltic Business Forum. Już wiemy, do kogo należały dwie tajemnicze mazdy, które w ubiegłym tygodniu wjechały na prom bez kolejki. Na białe pojazdy zwrócił uwagę nasz Czytelnik, który przez widoczne na zdjęciu samochody musiał poczekać na następny prom. Z informacji przekazanych nam przez pracowników żeglugi świnoujskiej wynika, że pojazdami poruszali się uczestnicy Baltic Business Forum. To jednak nie jest zbyt duże zaskoczenie dla naszych Czytelników, którzy podejrzewali, że dwoma pojazdami jechali uczestnicy tegorocznego BBF. ■