Sonda
Czy to dobrze, że Małgorzata Szmajda przestanie kierować świnoujskim szpitalem?
tak
nie
nie mam zdania
POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [24.09.2013, 10:21:44] • Świnoujście

Spięcie o psa i samochód. Co wolno w lesie?

Spięcie o psa i samochód. Co wolno w lesie?

fot. Czytelnik

Właśnie wróciłem z grzybów z moim synkiem i suczką , która jest najłagodniejszym psem na świecie ;) i wracając do auta ścieżką niedaleko jednostki wojskowej na ulicy Karsiborskiej niemal zostaliśmy pobici przez starego pana "grzyba" za to, że moja suczka nie jest w kagańcu – pisze do nas pan Adam nasz Czytelnik.

Pan zwrócił uwagę bardzo wulgarnie, i grzecznie mu odpowiedziałem apropos tego co o tym myślę - opowiada nasz Czytelnik.- Grzyb stwierdził, że zrobi mi zdjęcie z psem bez kagańca i takie tam ...

Spięcie o psa i samochód. Co wolno w lesie?

fot. Czytelnik

Gdy natomiast powiedziałem, że ja zrobię mu zdjęcie , że wjeżdża autem do lasu to od razu mina mu zrzedła i powiedział, że on codziennie tam wjeżdża i nikt mu nic nie zrobi.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 135, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 135

Gość • Czwartek [02.01.2014, 23:09:42] • [IP: 89.77.3.***]

Ja mam was w dupie i w lesie mój pies chodzi bez kagańca (nawet go nie mam) i bez smyczy

Gość • Poniedziałek [30.09.2013, 21:47:07] • [IP: 92.42.119.**]

Wow... cóż za artykuł... !!

Gość • Czwartek [26.09.2013, 21:45:30] • [IP: 93.94.187.***]

Znam tego dziadka, filozof. Jak tak kocha zwierzaki niech się nie prz...dala do pieska.Karmi dziki, póżniej latają za ludżmi po lesie wygłodniałe i oswojone.

Gość • Czwartek [26.09.2013, 10:08:35] • [IP: 188.33.243.***]

no ale widzi pan takiemu staremu" grzybowi'' sie nie wytlumaczy ze pies lagodny.

Gość • Środa [25.09.2013, 20:15:35] • [IP: 80.245.191.***]

Trafił swój na swego !

Gość • Środa [25.09.2013, 14:55:37] • [IP: 80.245.180.**]

NIKT NIE ZABRANIA spacerowania z psem po mieście, po parku o ile jest na smyczy, odpowiednie rasy w kagańcu oraz się po nich sprząta. Ale że 80 % posiadaczy psów nie robi tego to się nie dziwcie że innym to przeszkadza, nie mam zamiaru chodzić slalomem bo piesek sobie gdzieś tam biega za panem a do tego omijać kupy na każdym chodniku.

Gość • Środa [25.09.2013, 14:45:50] • [IP: 80.245.182.***]

kontrolujmy sami siebie i problemy znikną.pozdrawiam

Gość • Środa [25.09.2013, 13:53:44] • [IP: 93.94.191.**]

Ludzie wam by sie przydal kaganiec bo szczekacie wiecej niz psy Ja sie pytam to gdzie w tym miescie mam wyjsc z psem bo juz wszedzie wam nie pasuje Na plaze nie do parku nie do lasu kategorycznie nie to k... gdzie?

Gość • Środa [25.09.2013, 13:45:49] • [IP: 178.238.246.***]

co za dziad, a jego pies po osiedlu też bez smyczy i kagańca lata, syndrom dziada takie życie

Gość • Środa [25.09.2013, 13:44:33] • [IP: 62.69.250.**]

Większość posiadaczy psów najpierw kupuje psa, a potem" odkrywa" że z tym posiadaniem wiażą się określone obowiazki, problemy i odpowiedzalność.

Gość • Środa [25.09.2013, 11:58:24] • [IP: 31.61.138.*]

* pies nie może latać po lesie bez kaganca

Gość • Środa [25.09.2013, 11:44:23] • [IP: 80.245.184.**]

Och kuzwa, wszyscy hura na psa !! A spojrzcir gdzie parkujecie swoje ukochane auta. Najlepiej tuz pod swoim oknem. Sasiad nas nie obchodzi. Nic to, co zotaje pod oknem, jaki halas robi, smrod i zniszczenie.Aby miec oko na autko ! Pod lasem, oooo nie zostawie, wjade do lasu bo mam taka ochote ! Co z tego ze moge spowodowac pozar, ze splonie las i zwierzeta. A parkowac najlepiej na trawniku. Idealnie nazwano Pana upierdliwy" stary grzyb".

RSHA • Środa [25.09.2013, 11:18:35] • [IP: 80.245.183.***]

1. PIES POWINIEN BYC W KAGANCU NAWET W LESIE 2. W SAMOCHODZIE POWINIEN BYC PRZYPIĘTY (NIE WOLNO WOZIC ZWIERZĄT LUZEM) 3. FACET Z AUTEM POWINIEN DOSTAĆ MANDAT ZA WIAZD I SPRAWDZIĆ CZY NIE KRADNIE DREWNA ! ALBO CZY NIE KŁUSUJE

Gość • Środa [25.09.2013, 09:53:55] • [IP: 92.42.117.***]

Wszyscy skupili sie na psie, większośc ma rację a co z wjazdem do lasu autem, to jest dopiero mega buractwo, psiak dobrze ułożony nie zrobi w lesie szkody ale już auto, z którego wyplynie jakiś syf i zniszczy ściolkę leśną już tak, może komentujący zwróćcie na to uwagę zamiast czepiać się zwierząt, to właściciel auta mocno przegiął ale to jakoś nikogo nie boli, dziwne...

Gość • Środa [25.09.2013, 09:31:42] • [IP: 95.108.78.***]

ale mi problem psa na smycz i z nim biegac-dup ruszcie, a koles od auta w lesie na rower i po sprawie

Gość • Środa [25.09.2013, 08:51:50] • [IP: 77.113.28.***]

Nikt nie zabrania biegania z psem, skoro marsz to sa malo. Na wsxystlo jest sposób nie musząc przy tym łamać prawa i bez narażania siebie i innych na przykre sytuacje. Należy znać swoja rasę i odpowiednio zapewnić jej ruch. Miasto i lasy to nie jest" wybieg". Jak posiada sie charta to zabierasz go na specjalne tory i wyścigy, posiadasz mopsa zapewniasz mu marsz. NIestety pies to duży obowiązek i wydatek. Biorąc odpowoedniąrasę musimy przemyśleć czy mamy gdzie, jak i za co zapewnić im warunki. To tak jakbym wzieła psa myśliwskiego do bloku i nic z nim nie robiła, no ale przecież mogę go puścić, jak zgłodnieje to wróci. Jakie to polskie.

Gość • Środa [25.09.2013, 08:47:06] • [IP: 83.21.24.***]

Jak nie wiesz gdzie Twój kundel nie ma się wybiegać to już Ci mówię: kup bieżnię treningową na allegro dostępna za +- 1839 PLN możesz oczywiście biegać razem ze swoim pieskiem

Gość • Środa [25.09.2013, 08:17:21] • [IP: 93.94.186.***]

Bzdury piszesz [IP: 31.2.86.***] że pies nie musi sie wybiegać !! To zależy od rasy psa.

Gość • Środa [25.09.2013, 07:56:50] • [IP: 79.186.170.**]

ma racje gość pies powinien być w kagańcu i to w lesie tez obowiazuje przepis jest jeden i nie ma co tak się nadymać

Gość • Środa [25.09.2013, 07:37:38] • [IP: 31.2.86.***]

PIes nie musi sie wybiegać, pies potrzebuje ruchu a to znacząca różnica. Pamiętając przy tym że każda rasa ma inne zapotrzebowanie to średnio godzinny spacer marszem zapewni psu ruch. Dodatkowo ćwiczenia tzw. komend i pies szczęśliwy. Bo to że ktoś puści psa samopas to nie wyjście, najlepiej przecież pójść wokół bloku albo puścić psa i stać przy klatce z papieroskiem, a pies przy okazji zostawi co ma zostawić na chodniku. Sama mam psa i obowiązkowo min. jeden spacer szybkim marszem, do tego zapewniam mu zabawę i przy okazji szkolę. A jak słyszę" nie mam na to czasu i sił" to nie bierze się psa pod opiekę. Druga sprawa to kupy, uwierzcie mi właściciele psów, zbieram je po swoim psie i wcale mi to nie ujmuje na dumie więc do roboty!! Wszystkim przzeciez może być przyjemniej jak chodniki i trawniki będą czyste. w

Gość • Środa [25.09.2013, 00:31:13] • [IP: 93.94.186.***]

Mojego psa każdy może pogłaskać -jest tak ułożony przyjażnie do ludzi. Nie wiem jak by się to skończyło, jak by ktoś nadepnał mu na ogon.Tego nie da się przewidzieć. To wszystko zależy od ulożenia psa i wychowania. Inne rasy grożne, to mają już w sobie agresję takie psy powinny bezwarunkowo chodzic na smyczy i w kagańcu.

Gość • Środa [25.09.2013, 00:24:08] • [IP: 93.94.186.***]

DO [IP: 80.245.186.***] Tobie jak by ktoś nadepnął na łapę, albo ogon, to też byś ugryzł, ale buzią wyzwiskami itp... Chyba to logiczne że pies się broni zębami a czym ma się bronić mową co??

Gość • Środa [25.09.2013, 00:16:21] • [IP: 93.94.186.***]

To gdzie te psy moga się wybiegac no gdzie ?? W Parku nie- na ulicy nie-w lesie nie to pytam Was się gdzie??Pies to też stworzenie Boże i ma swoje potrzeby wybiegania się, a nie tylko prowadzania na uwiężi. Proponuję zrobić zagrody dla Psów jedną na Karsiborskiej, jedną na Posejdonie i jedną w Parku Zdrojowym.W niemczech są specjalne ścieżki w lasach, gdzie psy mogą biegać, wiem bo sam byłem z psem i tam go prowadzałem.W Szwecji mają takie zagrody -ogrodzony plac siatką i można bezpiecznie puszczać psa, by sie wybiegał a tu gdzie ??

Gość • Wtorek [24.09.2013, 23:39:35] • [IP: 80.245.185.***]

Jeden mundry wart drugiego, szkoda że noży nie mieli... byłby spokój i napinacze internetowi nie musieliby zapluwać żółcią monitorów.

Gość • Wtorek [24.09.2013, 23:37:32] • [IP: 92.42.117.**]

Sprawa jest prosta - zgodnie z przepisami, w Polsce (jak i większości krajów europejskich, w tym w Niemczech) psa nie wolno puszczać luzem w lesie. Las jest miejscem dla dzikich zwierząt i nie powinno tam się w ogóle zabierać psów, a jeśli już, to pies powinien być bezwzględnie na smyczy. Strażnik Łowiecki, Policjant, leśnik a nawet zwykły myśliwy ma prawo, a nawet obowiązek zastrzelić każdego, ganiającego po lesie bez smyczy, psa. Takie jest prawo. W Polsce, Niemczech i wielu innych krajach. Warto tow wiedzieć i nie toczyć piany bez sensu.

Oglądasz 1-25 z 135
■ W dniu wczorajszym zagubiono dokumenty na nazwisko Michalski Piotr, uczciwego znalazcę proszę o kontakt 607 573 537 lub 501 700 663 ■ W sobotnim meczu I ligi piłkarze Floty Świnoujście pokonali Sandecję Nowy Sącz 2:0 i awansowali na siódmym miejsce w ligowej tabeli ■ Samochód stanął w ogniu. Długo stał nie wzbudzając zainteresowania właściciela, a tej nocy spłonął. To już drugi taki pożar w tym miesiącu. Czy ktoś chciał w ten sposób zwrócić uwagę na problem porzucanych w naszym mieście aut? ■ Nagrody rozdane, 44 Fama przeszła do historii. ■ Czytelniczka ostrzega przed zalotami capa Jaśka. ■ Enea planowane wyłączenia: Świnoujście miasto 29-08-2014 w godzinach 18:00-23:45 ul. Nowokarsiborska przy stacji paliw. ■ W trakcie piątkowej konferencji, w której wzięli udział prezes klubu MKS Flota Świnoujście Małgorzata Dorosz, wiceprezes ds. finansowych Jarosław Bolimowski i dyrektor Waldemar Maciesza oraz sekretarz klubu Krzysztof Łaciński poruszono najważniejsze problemy z jakimi zmaga się aktualnie klub. Zadłużenie Floty oscyluje w granicach kwoty 1 mln złotych. Teraz nowy zarząd czeka na decyzję sądu w sprawie wniosku o upadłość klubu. ■ W piątkowy wieczór w świnoujskim Amfiteatrze im. Marka Grechuty odbędzie się wielki koncert finałowy 44. Międzynarodowego Kampusu Artystycznego FAMA 2014. Start o 20.00. W przypadku deszczu… Ha! Nad Amfiteatrem jest nowy dach. Spokojnie, nie zmokniecie! I jeszcze jedno: wstęp wolny! ■ ŚwiRy zapraszają na kolejną wycieczkę rowerową. Już w najbliższą niedzielę. ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu w ciągu ostatniej doby zatrzymali dwie osoby ukrywające się przed organami ścigania. Na jednego z poszukiwanych wydano aż trzy listy gończe. Zgodnie z dyspozycją sądów poszukiwani trafili do placówek penitencjarnych celem odbycia kary.■ Turniej piłki nożnej "Pożegnanie wakacji"■ Prawie 900 świnoujścian nie zapłaciło za mieszkanie ■ Flota Świnoujście podczas wyjazdowego meczu I ligi zremisowała w Ząbkach z miejscowym Dolcanem 1-1. Zdobywcą bramki dla Floty był Sebastian Olszar. ■ Ice Bucket Challenge. Lodowatą wodą oblał się Jan Borowski. Nominowany został prezydent Janusz Żmurkiewicz oraz zastępca prezydenta Joanna Agatowska i radna Elżbieta Jabłońska. ■ Ulicami miasta przeszła Famowa parada ■ Policjanci zatrzymali sprawców brutalnego rozboju. Napadli na kobietę i ukradli jej samochód. ■ Były zarząd Floty Świnoujście ogłosił upadłość. Dzisiaj sprawa wyszła na jaw ■ Kolejny pożar lasu w pobliżu Mulnika. Na miejscu trzy zastępy strażaków. ■ Świnoujścianin Przemysław Modrzyński wystąpi w Tańcu z Gwiazdami! ■ Posłanka PO o kandydaturze Jabłońskiej: Kierowano się prawdopodobnie uprzedzeniami. ■ Nowymi najemcami Galerii Świnoujście usytuowanej w samym centrum miasta zostały: sklep sieci Gatta oraz e-SmokingWorld ■ Dziś (poniedziałek) około godz. 19.00 dziecko zgubiło komplet kluczy 5 kluczy na kółku z plecionym ogonkiem kolorowym.Trasa pomiędzy Kauflandem-Orlikiem na ul. Witosa, Kościuszki do Straży Pożarnej. Proszę o kontakt 668-520-148 ■ Czytelnik: Czy co roku musimy mieć w mieście kolonie żuli z całej Polski.? ■ Ciesielski: Za stan zdrowia koni odpowiedzialny jest właściciel. Kontroli było ponad 30. ■ Kilkuset rowerzystów wzięło udział w Masie Krytycznej. ■ Małgorzata Dorosz została nowym prezesem MKS Flota Świnoujście ■ Strzały w lesie przy ulicy Rycerskiej. Trwa akcja poszukiwawcza. ■ Złodzieje ukradli samochód sprzed bloku na osiedlu Zachodnim. ■ Po śmierci 80-latka, do którego nie przyjechała na czas karetka, Narodowy Fundusz Zdrowia postanowił skontrolować świnoujski szpital. Wątpliwości budzi transport chłopca z poranioną nogą, którego nie przyjęto w naszym szpitalu. Ambulans z chłopcem pojechał do Szczecina. Zabrakło karetki dla Niemca. ■ ŚwiRy zapraszają na wycieczkę rowerową już 24 sierpnia. ■ Po długiej dyskusji Rada Miasta przyjęła apel do prezesa rady Ministrów o pilne podjęcie decyzji w sprawie wybudowania tunelu pod Świną. Przeciwko przyjęciu apelu zagłosowali jedynie radna Elżbieta Jabłońska i Wiesław Góreczny z Platformy Obywatelskiej. Ich zdaniem to miasto zbyt mało czyni w sprawie budowy stałego połączenia międzybrzegowego Świny. ■ Przewodniczący Rady Paweł Sujka: "Zniknęły rusztowania ze starych kamienic przy ulicy Hołdu Pruskiego. Co dalej z rewitalizacją tej dzielnicy? ■ Dwie oferty wpłynęły na ogłoszenie o przetargu na remont kolejnego promu typu "Karsibór". MSR "Gryfia" proponuje wykonanie remontu za kwotę 14 milionów 950 tysięcy złotych a Gdańska Stocznia remontowa chce 16 milionów 350 tysięcy. Cena ma być decydującym czynnikiem decyzji komisji przetargowej. ■ Prezydenta Janusz Żmurkiewicz: "jeszcze tydzień, a nawet półtora potrzebują biegli by przedstawić pełny raport w sprawie stanu finansów MKS "Flota" Świnoujście ■